Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
barek7341st

Zetor 7341 wolno podnosząca Pompa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
barek7341st    0

Mam dylemat od jakiegoś czasy w zetorku jeśli opuszczę podnośnik do końca to potem jeśli przesunę wajchę do góry dopiero po ok. 10s załapuje i powolutku podnosi.Jesli robie agregatem to jest bardzo denerwujące i wydłuża czas pracy, przy oraniu da sie znieść to podnoszenie bo do końca nie opuszczam ale i tak trzeba "przygazować" żeby zareagował, lecz katastrofą robi się obracanie niedośc ze jak troszke nie rowno stoi to niechce sie obrucic to jeszcze obraca się jak ślimak.

Więc prośił bym o podpowiedz co to moze byc? Mi i ojcu zdaje się ze to pompa olejowa.

Wiadomość z agroFakt.pl

rudinho11    24

u mnie w 5340 też wolno ponosił bo zbyt mała ilości oleju była po dolaniu nie było problemu. ;)

barek7341st    0

aral super-traktoral . kupilem go uzywanego i gościu takiego lał bo mu w serwisie taki zalecili on jest silnikowo-przekładniowo-jakiś tam ,on sie do wszystkiego nadaje.

LOST    7

może jakiś oring się przerwał i idzie mało oleju na rozdzielacz, bo większość spływa z powrotem do skrzyni.

jendrek    120

Dokładnie też takie objawy miałem w 6341 a więc bliźniaku 7341 :) ,wymieniłem olej i filtr (zetor był kupiony używany) bo myślałem że może zapchany i nic to nie dało, po wymianie pompy podnosi i obraca pług na wolnych obrotach jak ta lala. Koszt pompy coś ponad 800 zł. ;[

barek7341st - pierwsze słyszę o oleju silnikowo-przekładniowym, chyba raczej powinien być hydrauliczno-przekładniowy ;) Ja wlałem Agrol

edit.trochę mnie denerwuje to że w tych modelach nie da się pompy wyłączyć, jak pracuje w transporcie to nie potrzebnie pompa chodzi.

Edytowano przez jendrek

barek7341st    0

jendrek- własnie ten olej jest silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny.

leje go do skrzyni i do silnika.

przy pompie troche sie "poci", zdaje sie ze uszczelka ale to nic do tego niema bo to tylko plamka jest jak by olej byl wylany i potem nie wytarty

i jesli olej jest rozgrzany to nieraz przy skręcaniu tak cos jak by piszczało.

a jaki rocznik masz tego zetora jendrek?

jendrek    120

Ale podnośnik nie ma nic wspólnego ze skręcaniem, chyba miałeś na myśli olej z serwa jak skręcisz na max to słychać takie syczenie, ale to normalne.

Zetor jest rocznik 1999, mam go od 2 lat.

być może pompa, napisz ile ma mtg i jaką masz wydajność pompy może się rozdzielacz przytkał jak długo olej nie był wymieniany a napisz czy popzedni i wy używacie hydrauliki bo jak podpięliście do maszyny z innym olejem t soryy ale będzie po pompie gdyż ten olej jest nie mieszalny z innymi i coś sie z niego wytrąca i on kończy pompe jak kupowałem swojego to dieler mi mówił jak będzie latał w używanej przyczepiw albo w czymś to wymiana węzy albo solidne przepłukanie hydrauliki, sąsiad tak załatwił wzmacniacz momentu i półbiegi w john deree z 2003r poszło cos na części i olej ponad 10tyś, także niestety nowoczesność ma swoje minusy trzeba sprawdzać wszystko na każdym kroku.

center    8

hmm w tym modelu to pompa jest przy silniku nie ma z nią problemu żeby ja wyciągnąć i zawieść do zakładu hydraulicznego to ją sprawdza. W moim 7211 siedzi w moście i też muszę się za nią wziąść tylko u mnie jak popracuje troszkę to już wolno wszystko chodzi bo się rozgrzeje olej. I albo zrobie szlif dekielka + uszczelki albo kupie nową ale nie wiem jeszcze...

weź luknij czy nie przybywa ci oleju w silniku jak tak to poszła pompa jej uszczelnienia jeżeli ona to proponuje wymień sobie na nową za regeneracje się nie bierz nie opyla się mi też siadła w widłaku rak za regenerowaną chciał 350 a nową kupiłem za 500zł. jeżeli masz 40l proponuje poszukaj 50l ja taką mam i podnośnik od razu ciągnie w górę. jeżeli pompa ok to może być że rozdzielacz zrobił pagit ale on to pewnie ponad 2tyś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?