wojtas007

MF 699-jaki pług -transport na kole

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtas007    2

witam. szukam pługa do mf 699- koniecznie obrotow i koniecznie funkcja

transpotu na kole -daleki dojazd do pola. Gdzie mozna kupic taki pług bo na allegro

jest takich bardzo mało no i czy 3 skiby cz 4 skiby i jaka szeokosc.

marka nie gra roli a cena zeby była w miare przystępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

4 skiby spokojnie da radę, miałem Ursusa 1014 i spokojnie sobie radził z 4 skibowym Naud'em 4x40, na ziemiach 3 klasy z domieszką gliny ;)

Widać było że pług ten jest za ciężki do niego ale z uciągiem nie było problemu, mam w nim opcję z transportem na kole ale jeszcze jej nie używałem ponieważ pole mam praktycznie za stodołą a ciągnik który teraz mam prawie nie odczuwa go ani na podnośniku ani w uciągu. :D


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Użytkuję pług z opcją transportu na kole ( z której korzystam ) ,jest to Rabe Werk 4x40 ażur, zabezpieczenie non-stop ,jest bardzo ciężki ,ale orze bardzo ładnie (idealne przykrycie resztek ,b.dobrze odwraca glebę , kruszy glinę i nie wychodzi z niej) .Podczepiony jest do Steyr-a 125KM ,na przednim TUZ jest 500kg, podnośnik mam 8t .Na glebach mozajkowatych 4kl ,gdzie górki to glina mocy jest na styk ,150KM miało by co robić .Jeśli Masz teren pagórkowaty bardzo fajna rzecz to jajowaty otwór dla górnego łącznika .Jeśli wystarczy Tobie zabezpieczenie śrubowe to pomyśl o pługu 4-skibowym o stałej szerokości są zdecydowanie lżejsze od pługów non-stop i od vario , maja środek ciężkości bliżej ciągnika (podnośnik ma lżej).Obawiam się jednak ,że trudno będzie znaleźć pług z kołem transportowym .Jeśli Masz gleby ciężkie ,zakamienione ,bądź górki to lepszy byłby solidny 3-skibowiec o szerszej skibie(transport raczej tylko na podnośniku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

witam. a jaki agrega uprawowy kupic do takiego ciagnika. Mam na oku 3,3 metra rozkładany hydraulicznie z przodu wał 4 rzedy kopaczek i z tyłu dwa wały. czy da rade czy kupic 3 metrowy. jak mf 699 spisuje sie w transporcie( bo tez bedzie dzo uzytkowany) jaka ma pradkosc... itd...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/840-massey-ferguson-698-699.html Witam ! Jeśli chodzi o agregat to powinien pociągnąć ten 3,3m.Ja ciągałem 3m uprawowo -siewny bierny ursusem 1014 ,pronarem 1025 i dawały radę . W sprawie pługa ,widziałem na oto moto rabe werka 3+1 z pełna odkładnią i chyba ma koło transportowe .Sprzedawcy mogą nie wiedzieć ,że dany pług da się ustawić do transportu na kole , a zdjęcia nie są wyraźne .Wersja 3+1 jest o tyle ciekawa ,ze masz pole manewru , jak idzie na 4 to super ,jak nie odkręcasz i też jest ok .Nie lubię jak sprzedawca robi przed sprzedażą remont typu puszka farby , ja kupiłem swój pług rok temu i był lekko przyrdzewiały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj