rafal90

Jak daleko macie do swoich łąk?

Polecane posty

danielhaker    6898

Powiem ci tyle że wolę 10,5ha niż 40 arów gdzie na szosie nie ma nawet gdzie najwyższego biegu wrzucić <_< Nawóz siejesz bez jeżdżenia po kilkunastu łąkach, zbierasz wszystko razem- a jeśli jeszcze w jednym kawałku to chociaż tego nie widać to robota szybko idzie. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Do łąk mam 300m nad Bzurą która wylała, i zrobiło się jedno potężne jezioro. Ludzie mają teraz frajdę, bo samochodami jeżdżą po lodzie :lol: :lol: , a rolnicy mogą zapomnieć o łąkach, na ten rok na pewno :(


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie łąki są przy gospodarstwie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja mam najdalej 5km do 3ha i 1km do 0,5ha da reszta to przy domu i 0,3ha przy drugiej gospodarce na wsi oddalonej o ok 4km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

Ja od domu do łąki mam 2 km . :rolleyes: Jest 20 ha lecz łąka to jakieś 11 ha staw około 2 ha i resztę bagno z bobrami na czele :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2
Napisano (edytowany)

Witam
Drodzy użytkownicy chciałbym się was poradzić
Chciałbym dokupić łąkę kilka hektarów w jednym kawałku,łąka znajduje się pół godziny drogi samochodem od gospodarstwa jak myślicie czy opłaca sie ?
W obrębie mojej okolicy nie ma prawie wcale gruntów rolnych do kupienia i gdybym dokupił ten grunt czy opłacało by mi sie z dojazdem ( łąk z pielęgnacją,nawożenie,i koszeniem)Na łąkach jest mniej prac do wykonania niż z ornymi i myślicie ze mniej paliwa stracę niż przy ornych.
Jak myślicie czy jest to opłacalne z łąkami przy takiej odległości od gospodarstwa bo z ornymi przy uprawie to chyba było by więcej jeżdżenia i uprawy przyczym więcej kosztów.
Co myślicie
Ps.Napiszcie w jakich odległościach macie najdalej grunty położone od waszych gospodarstw ?
Pozdrawiam wszystkich !!!

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

ale najpierw dodaj z jaką średnia prędkością jedziesz autem na ta łąkę  . bo jak jedziesz 20 km/h to jak najbardziej .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrGrzybek96    0

Witam. To zależy też od klasy ziemi tej łąki, jakim sprzętem byś obrabiał tą łąkę. Ja bym brał na Twoim miejscu, jeżeli tak jak piszesz, że nie masz w okolicy gruntów do kupna. Ja mam blisko grunty od gospodarstwa (najdalej 3 km), lecz rozważamy nawet zakup gruntów do 25 km. Ubiegły rok był suchy w moich terenach przez co nie starczyło mi paszy, na tych terenach dalekich (25 km od gospodarstwa) wiem, że np. 2 pokos łąk był dużo lepszy niż mój. Takie jest moje zdanie, lecz wybór jest już tylko Twój. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

najdalej trzeba bylo jezdzic 25km ale tam do obrobienia 160 ha i magazyny gdzie mozna zostawić sprzęt w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

ja kiedyś dzierżawiłem nie całe 8 h w odległości  26 km od siebie i było to w miarę opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501
Napisano (edytowany)

warto wziac wedlug mnie laki dalej,  na laki siejesz nawoz tylko dwa razy,  skosisz dwa razy w roku, tylko  jak laki dalej to siano to kiepskie wyjscie,  jedynie sianokiszonka, mialem  kiedys  pole  20 km od domu ale zdalem  bo  pole trzeba dogladac ciagle , i mam stary sprzet

Edytowano przez kuba55

coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Znam ludzi co jeżdżą do pola 3ha (dzierżawa grunt orny) 35km nie wiem jak na tym wychodzą ale staje się to coraz bardziej popularne w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

zależy jakie masz maszyny, jaka technologia zbioru plonu, bo inaczej to będzie wyglądać jak pojedziesz na dwa ciągniki i jednego dnia zetniesz, przetrząśniesz,zbelujesz i zwieziesz, a inaczej będzie jak będziesz woził te siano luzem na wozie/przyczepie...

sąsiad jeździ 20km na łąki, ale ma tam 30ha do obrobienia, nowe ciągniki, duże maszyny, konkretne zestawy do zwożenia balotów i robota idzie aż miło się patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja mam dokładnie na  łąkę 36km jest tam około 30ha więc warto jechać. W moim przypadku wygląda to trochę inaczej bo obrabiam to razem z kuzynem więc jeden jedzie kosić drugi zgrabia itp Więc nam w takiej konfiguracji pasuje to mimo ze kawał drogi,  podstawa to duże zestawy do zwożenia :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na chwilę obecną nie mam już łąk ani pól uprawnych oddalonych od domu wszystko jest w jednym kawałku łącznie z dzierżawami i naprawdę jest to piękna sprawa i wygoda.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xbitekx    0

Siemanko 

Mam pytanie w jakiej najweiększej odległości macie pola i łaki ?? Bo będe mógł wziąć od wuja 7 ha ornego i 3 łak ale niestety daleko  :( /nwm czy mi wgl bedzie mi sie opłacało z paliwem .

Odległośćto ok 4albo 3,5  ziemia 3 4 i piasek .Ale i moge od ciotki ok 3ha i moze sasiadów tez z 4 albo 3,5 km ziemia lepsza bo w miejscach 3(większość) i 4 .

Co bardziej się opłaca

:blink:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

4km to blisko spokojnie bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj