damian2609

Farmtrac 685DT Zefir 85 czy MTZ 952?

Polecane posty

damian2609    1

Mam Problem który ciągnik Wybrać zastanawiam się tez nad Farmerem 8244?. Mam zamiar do tego ciągnika wrzucić tura, Który by był najlepszy??? który ma Najwiekszy udzwig tylnego TUZ?

 

Doradzcie mi, być moze macie takie ciągniki i wiecie o nich wile..

 

Z Góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Edytowano przez damian2609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Miałem podobny dylemat rok temu.

Do wyboru miałem tego farmtraca, zefirka, MTZta, jeszcze zetorka i NH.

Wybrałem MTZ952.3.

Na sprzęt nie mogę narzekać bo mało pali, w kabinie nie jest tak źle, jest tani i części są tanie, nie jest lekki choć mógłby mieć jeszcze z 200kg, niestety jakość pracy serwisu jest przeciętna a wiedza naprawdę znikoma (dzwoniłem do pronaru do narwi aby pewne rzeczy ustalić jak się je ustawia bo pracownik oficjalnego reselera firmy PRONAR nie wiedział jak ma ustawić np zawór przy zbiorniku powietrza).

Dziś wziąłbym ten ciągnik jeszcze raz ale raczej sam bym go sprowadził albo wziął od firmy bez gwarancji itp ale tak żeby cena była jak najniższa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

kolego nie ma takiego czegoś jak największy udźwig tylnego WOM jak coś to TUZ, ja bym polecił 952 gdyż tani ciągnik TUZ można monoblock wziąć co daje nam 4,5 tony na papierze ekonomiczny silny, farmera na pewno nie bierz bo jeden użytkownik miał i na bankruta schodzi więc nie polecam


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udźwig tylnego WOMu, dobre. :) A inne ciągniki wchodzą w grę? Co ciągnika z ładowaczem jest potrzebny rewers a nie wiem czy dealer by sprowadził takiego Kumuruna(952.3 chyba z 18/18). Do jakiej sumy ma być ten ciągnik? On ma być główny?

 

@Greg przesadzasz... :P

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Udźwig WOM? :P:) Chyba Ci o TUZ chodzi :D

 

Do ładowacza czołowego najlepszy byłby ciągnik z mokrym sprzęgłem i najlepiej rewersem EH, a z tych co podałeś żaden tego nie posiada :D

 

 

Belarus w standardzie wogóle nie posiada rewersu i jest dośc niezwrotny i wysoki co może byc przeskodą przy pracy w budynkach...

 

 

Bynajmniej z ww postawiłbym na Farmtrac'a ponieważ niesłyszałem zbyt dużo negatywnych opinii o tych maszynach :)

 

Tu masz dane tchniczne:

http://www.farmtrac.pl/img/pdf/685.pdf

http://www.farmer.net.pl/opis8244.html

http://www.pronar.pl/ciagniki/___pronar_zefir85__.html

 

 

@FarmerF10244C1 taka skrzynia nie istnieje jak zamawiasz rewers to nie masz półbiegów :)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

No MTZ 952 nie jest zły sam mam takiego ;/ Drobne awarie to sprzęgło , Tłumik nie wytrzymuje , Pompa się zacina nieraz ;/ Hydrałlika ma wiele do zyczenia i wiesz niechciał bym Cie do niego zniechecać ale wyraziłem się jasno na jego temat... Najlepsze były stare wersje 82 , I to też zależy ile masz ha i do jakich prac bedziesz go używał :D Jest jeszcze lekki a szczególnie przód na bardzo lekki ;/ A o zefirze nic nie wiem :P O Farmatrack też nic niewiem jak już to bym Ci doradził wybrać Deutz Fahr K110 lub mniejszego dla twoich zapotrzebowań :) I z drugiej strony Zefir to prawie to samo co MTZ o ile się nie myle ;/ I MTZ nie kosztuje aż takiego majątku :) Tak jak Ci doradzam DF moim zdaniem troszke iecej kasy ale swoja robote zrobi pług 4 skobowy obrotrwy pociagnie a MTZ nie no go odrazu podniesie wiem z praktyki :)

Pozdrawiam Mateusz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja bym wybrał Belarusa ciągnik zwraca sie bardzo szybko a co za tym idzie niedługo można brać nowego :) po co przepłacać jak to dobra twarda maszyna a w tych nowych katastrofy w kabinie nie ma :P Mało pali i cześci tanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Theursus3p Zefir to chiński ciągnik w polskim opakowaniu i z ciągnikami z Mińskiej fabryki nic wspólnego nie ma :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

A to ma być twój główny ciągnik ? Ja bym brał belarusa kasa na tura ci się zostanie


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

Mam Pronara 1025A To o serwisie trochę wiem, chce kupić 2 z turem, bo moja 60-tka z turem siada (1966 rok jej) i przy jednorzedówce dostaje po garach, przy balotach ;) I chcemy kupić coś nie drogiego i dobrego :D I sie zastanawiamy ,a moc taka bo np. Ja bym bym sobie podorywke robił a ojciec śmiało by robił coś innego w polu. np. głęboszował...

 

 

A Z tym WOM mi sie pomyliło to miał być tylni TUZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

kolego nie ma takiego czegoś jak największy udźwig tylnego WOM jak coś to TUZ, ja bym polecił 952 gdyż tani ciągnik TUZ można monoblock wziąć co daje nam 4,5 tony na papierze ekonomiczny silny, farmera na pewno nie bierz bo jeden użytkownik miał i na bankruta schodzi więc nie polecam

Dobrze powiedziane "farmera na pewno nie bierz bo jeden użytkownik miał..." - padam ze śmiechu ;) , a inni mają Farmery i dobrze się mają... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

hahaha @ BUsted juz sie wszyscy naśmieli..więc dąłbym ci za ten post % ;)

Bierz MTZ, nie bd sie powtarzał..dobry TUZ cena najniższa częsci tanie jak woda.. Bierz kumuruna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

@Theursus3p Zefir to chiński ciągnik w polskim opakowaniu i z ciągnikami z Mińskiej fabryki nic wspólnego nie ma :D

No właśnie niebyłem pewien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Udźwig tylnego WOMu, dobre. :D A inne ciągniki wchodzą w grę? Co ciągnika z ładowaczem jest potrzebny rewers a nie wiem czy dealer by sprowadził takiego Kumuruna(952.3 chyba z 18/18). Do jakiej sumy ma być ten ciągnik? On ma być główny?

 

@Greg przesadzasz... :D

 

 

Farmi 16/16 ze spowalniaczem chodu i rewersem troszkę się pomyliłeś ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

hahaha @ BUsted juz sie wszyscy naśmieli..więc dąłbym ci za ten post % ;)

Bierz MTZ, nie bd sie powtarzał..dobry TUZ cena najniższa częsci tanie jak woda.. Bierz kumuruna :D

 

to całe szczęście że to nie ty zarządzasz % bo każdy by je dostawał za jakiekolwiek posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxmarcinex    0

Witam podepne sie pod temat. Planujemy zakup ciągnika mam kilka typów. W tym temacie właśnie pod uwage bierzecie ciągniki nad którymi się zastanawiam. Mam okreslona kwotę bo ok 120 Tyś Ciagnik ma być głownym u mnie i wykonywać wszystkie cięzkie prace orka agregat prasa itd.

Moje typy wg mocy. : Farmer 105 KM, Pronar II wersja 90 KM z silnikiem MMZ(ciekawy jestem opini)

 

Do tej pory mialem MTZ 80 ale brak mi w nim napędu i w orce 4 skibowym plugiem robi się bardzo nie ekonomiczny ale przez 14 lat uzytkowania bo od 1996 r na silniuk nie powiem żadnej negatywnej opini co do reszty każdy wie ..skrzynia ;/

 

Jednak chce coś z silnikiem MMZ dlatego Farmer i Pronar.

Chyba ,że ktoś ma jakieś propozycje w przedziale cenowym.. proszę o pomoc.

Pozdr Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

Marcin Ja mam Pronara 1025 A, Nie wolno mi o nim złe mówić, jest ta ciągnik nie zawodny, mało pali, jest praktycznie bez awaryjny, chodził 3 lata w transporcie buraka cukrowego z 2 HL80 11, i to tej poty jest u mnie i nie zamierzam go sprzedawać, Sa różne opinie na temat Pronara ale ja mam swoja bo widzę co mam, 0 elektroniki, sam coś naprawie jeżeli będzie tak potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

@gregorius 9/9 przy skrzyni synchro :P

 

napisałem ze zwalniaczem chodu chcesz dowód tak w instrukcji jest napisane ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxmarcinex    0

Też nic na Pronara nie powiem tj pronar MTZ 80 . Zastanawiam się nad Pronar II 82TSA 90 KM ? jaka skrzynia biegów itd. czy będzie on lepszy od farmera 105KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

mam w instrukcji podane że można zamontować chcesz skan??


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A to ciekawe :huh: bo przecież w miejcu tego zwalniacza(tzn. półbiegów) jest dźwignia od rewersu ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj