Rolnik1111

Akpil

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

jeśli chodzi o jednobelkowe to mix 40 mi sie podoba i niedlugo pewnie bedzie stał u mnie taki jak tyllko przyjda pieniadze na MR


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja kupiłem rok temu akpila 4x40 nowego podwyższonego tylko że na zwykłej ramie z zabespieczeniem i jestem zadowolony elegancko odwraca ziemie ja jestem zadowolony

POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja tez w tamtym roku kupiłem km80 naprawde bardzo ładnie sie nim orze polecam najlepiej na zabezpieczeniu non stop


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

panowie ja mam 44 ha i może będzie trochę więcej jak myślicie jest sens kupi akpila za niewiele ponad 20 000 netto km 180 4 skibowego czy pchac się w coś zachodniego?? może ktoś ma ten pług i coś więcej może o nim powiedziec pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja mam normalny nie obrotowy i mam coś koło 40ha i akpil 4x40 wyswtarcza mi w zupełności jak jest grubo pognojone to niema problemu że się zapycha czy coś wszystko przeżuci i mtzpronar 82a niema co robić jeszcze jest zapas mocy na 1 skibe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaruus320    0

A powiedzcie właśnie co sądzicie na temat nego nowygo pługa Mix? Nigdzie go nie moge zobaczyć bo jest to nowość... Na zdj wydaje sie nawet okey, ale nie wiadomo jak w rzeczywistości. Wydaje sie troche delikatny, no i to dziwne zaczepienie(jakaś listwa), choć plusem jego wydają sie odkładnice, bo są dość powyginane...

Zastanawiam sie właśnie nad takim pługiem ale nie chce potem żałować kupna, a maszyne bd musiał zachować min przez 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaruus320    0

Wiem, że jest jednobelkowy... Obrotówka nie wchodzi w gre... Za dużo z nią zabawy no i jes sporo droższa...

Najpierw miałbyć pług Awemak 4x40, ale jednak mi sie jakoś nie widzi, odkładnice jakieś takie dosyć proste, wgl nie wygięte... A i konstrukcja ciągle starych, dawnych pługów.. A ten jednobelkowy to już co innego...

Pług będzie pracował z Zetorem Proxima Plus 95..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

kolego nie jest dużo zabawy bo nie masz bruzd na polu fakt że jest cięzej dla ciągnika ale kolega proximą 85 ma jakiegoś agromasza 4 skiby obrotowe i gania za jakieś 15 000 netto to jak w modernizacje bierzesz to nie duża różnica wyjdzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

jaruus320

Widze że bierzesz na jakiś program to śmiało bym kupował Akpila Km80 sam go posiadam .Widze że masz Proxe 95 ja mam 85 tyle że ona z pługiem nie chodzi ;) Moim zdaniem bież 3+1 a jak będzie jej ciężko to jedną odkładnie odkręcisz i będzie miała ok albo zmniejszysz szerokość robocząz 44 na 40.Dezyzja należy do Ciebie .Twoja kasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

ja chce kupic km 180 ma ktoś może taki pług bo odradzaja mi zeby brac zachodni tylko że zachodni 2 razy drozszy jak jest z elementami roboczymi jak z konstrukcją i siłownikami ?? u mnie czarnoziem bez kamieni pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Ja chcę kupić sobie KMJ 4+1. Rozmawiałem z ludźmi z Akpila i oni mi powiedzieli, że te pługi są kopią V&N. Wszystkie częśći z V&N pasuję do KMJ. Potwierdził to tez gość z V&N. Co więcej, V&N sprzedaje też pługi Akpila, więc nie może to być najgorszy szajs. Na pług jest gwarancji 2 lata. Szerokośc robocza do 48 cm na korpus. Gość z V&N powiedział mi, że z pługiem 4 skibowym powinien sobie poradzić ciągnik 80 KM - oczywiście na słabych ziemiach - a ja takie mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilkkr    0

ja chce kupic km 180 ma ktoś może taki pług bo odradzaja mi zeby brac zachodni tylko że zachodni 2 razy drozszy jak jest z elementami roboczymi jak z konstrukcją i siłownikami ?? u mnie czarnoziem bez kamieni pozdro

mam km 80 ciagne go 10245 glebokosc 25cm ziemie rozne nieraz sapie nieraz pedzi tylko zwazylem go na 40 skiba ale plug orze pierwsza klasa polecam ale poco ci 180 w sumie to tylko rozstaw slupic wiekszy noi duzo ciezszy . Potwierdzam ze odkladnie takie jak u voogela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

chcialbym sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc kupienia akpila km80 z zabezpieczeniem non stop i jesli ktos posiada takowe w akpilu to moglby napisac jak sie sprawuje w tym plugu, poniewaz jest to rozwiazanie troche inne popularne w innych plugach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

koledzy mam pytanko czy warto zapłacić ok. 10 tys. więcej za akpil km 80 od agro-maszu czy też nie??? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

chcialbym sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc kupienia akpila km80 z zabezpieczeniem non stop i jesli ktos posiada takowe w akpilu to moglby napisac jak sie sprawuje w tym plugu, poniewaz jest to rozwiazanie troche inne popularne w innych plugach.

Nie ma KM 80 z zabezpieczeniami non-stop, tylko na kołku.

KM 180 hydro i resorak, ale to są ciężkie pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ale mówisz o tym czeskim pługu ?? amortyzatora to i akpil nie ma i dużo starych pługów fakt jest przydatne to jest, wąskie kółko tez nie problem zmienić ale robi się konkurencja w kategorii pługów budżetowych dla mniejszych gospodarstw żeby dobrze orał i lekko szedł nie to co unia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Akpil KM80 3+1 też można kupić za 21000 zł brutto, 2 lata gwarancji, części na miejscu. W standardzie krój 1 para, koło szerokie ze zderzakami z tworzywa sztucznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

KrzysztofJ ta cena to napewno brutto :blink: bo na stronie akpilu taki pług ma cene 29tys. brutto :o

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Koledzy dzisiaj oglądałem Akpila MIX40, ma ktoś może taki pług, chciałbym zebrać opinie na jego temat. Zastanawiam się jeszcze nad pługiem z agromaszu, Wybierając pomiędzy tymi dwiema markami, to którą jest lepiej wybrać??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj