Polecane posty

kamciocbr18    0

Witam w najbliższym czasie będe chciał kupić ciągnik do 40 tyś i mam do wyboru Zetora 7211 lub Ursusa 4512 Który byście polecili???? chodzi mi w sensie o moc,spalanie,i o prędkość.

I czy lepiej kupić z napedem???? i czy to prawda ze z napedem mniejsze spalanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z przednim napędem spalanie będzie mniejsze w przeliczeniu na wykonaną pracę, a nie na czas pracy, ponieważ mając ciągnik z przednim napędem zwiększamy trakcję=zmniejszamy poślizg czyli wykonujemy pracę efektowniej, wydajniej.

Chociaż by teraz zimą, czy jak trochę jest mokro to napęd nie raz ratuje z opresji, choć nie zawsze :D

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

ja bym ci proponował pronara 82a używanego.

 

+10% za post bez uzasadnienia, Ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal89    0

ja bym ci polecił ursusa oczywiście z napędem napewno zaoszczędzisz t tym przypadku na paliwie które teraz nie jest tanie

posiadam taki traktor dokładnie 5314 i to naprawde dobra maszyna


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam w najbliższym czasie będe chciał kupić ciągnik do 40 tyś i mam do wyboru Zetora 7211 lub Ursusa 4512 Który byście polecili???? chodzi mi w sensie o moc,spalanie,i o prędkość.

I czy lepiej kupić z napedem???? i czy to prawda ze z napedem mniejsze spalanie????

Niech kolega powie na jakim areale ma pracować, jakie prace ma wykonywać itp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kris14 przedni napęd jak najbardziej czasem warto dołożyć parę tyś przy zakupie ciągnika to naprawde się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciocbr18    0

Niech kolega powie na jakim areale ma pracować, jakie prace ma wykonywać itp.

a więc ja chce go do samej orki i transportu.

Edytowano przez kamciocbr18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Na pewno bierz z napędem na przednią oś, przednia oś dużo daje, bym nawet powiedział że ciągnik który ma przedni napęd lepiej będzie szedł od tego co ma napęd tylko na tył chociaż bedzie miał jakieś 5km do 10km mniej mocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Kolego też ci radzę lepiej kup mniejszy ciągnik np. 65 KM z przednim napędem niż 80 KM bez napędu ;p Napęd może się przydać do pracy na mokrej łące itp. hmm do orki to napęd potrzebny, za to w transporcie już mniej, lecz też czasami może być potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak kupujesz ciągnik to tylko i wyłącznie z napędem, sam wiem z własnego doświadczenia, że napęd zimą jest bardzo przydatny, wszędzie wjedziesz bez najmniejszego problemu, a bez przodka już tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

osobiście bardzo nie lubię zetorów ale gdybym miał kupować używany ciągnik to pewnie bym się na niego zdecydował, prosta konstrukcja, tanie i ogólnie dostępne części,

jakością raczej bije ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Jestem użytkownikiem zetora 7211, jest to super maszyna, nigdzie nie spotkałem traktora z taką obszerną i dobrze wykorzystaną kabiną (sam pamiętam jak tym sprzętem się na pole w ośmiu jeździło),spalanie niskie (w d*pie mam tych którzy zaraz napiszą że zetor dużo pali, ja swoje wiem), no ale czasem brakuje przedniego napędu, Dlatego polecam zetora 7245...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@ursus355 możesz mieć mnie w d*pie, ale miałem Zetora 7211, nie powiem maszynka nie do zajechania, ale spalić trochę lubił:P i nie wciskaj tu kitów, że Zetor ma niski spalanie, Ursus spali mniej od Zetora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Piszesz bo nie miałeś styczności z ursusem to takiej mocy, byś się dowiedział co mało pali :D I na pewno by to zetor nie był, do 7211 to 4512 mocowo pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Wszyscy piszą że Zetory dużo palą! mam Zetora 7245 już ok. 10 lat i na prawdę jestem z niego zadowolony. Moim zdaniem w "ciężkiej pracy" spali trochę więcj niż C-360 ;p Ale trzeba też liczyć się z tym, że zrobi się na pewno więcej :) Tyle z mojej strony ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

nie napisałem że zetor mniej spali tylko że zetor mało pali, ursus to też bardzo dobra maszyna, więc myślę że którykolwiek z nich wybierzesz to itak będziesz zadowolony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

pewnie że przedni napęd a tym bardziej ze do orki w transporcie po śniegu też się sprawdzi. ja bym radził 914 silnik zetorowski a spalanie mniejsze. osobiscie mam zetora i nie zamienił bym sie na zadnego ursusa alke to juz przywiązanie do marki która jak dotąd mnie bardzo nie zawiodła a spalanie można przeżyć 16-18 na 1 ha orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj