Pawel26

CX5000

Polecane posty

Pawel26    2

nowa seria 4 i 5 klawiszy czy zastąpi serie TC 5000 i czy bedzie produkowana w Polsce w Płocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Nie TC zostaje choć w nim sa juz planowane tez zmiany , międzi innymi ma dostac kabinę od CSX. Wprowadzają serię CX5000, CX6000 oraz CX8000. Miejsze dwie serie mają zastąpić serię CSX która już wypada z produkcji. CX8000 to kontynuacja obecnej serii CX. We wszystkich tych modelach będę już nowe silniki z Ad Blue. Poniżej zamieszczam link opisujący nowości w kombajnach NH.

 

http://www.mechaman.nl/landbouwmechanisatie/home/nieuwsberichten/2010/december/spionagefoto-new-holland-cx6090-maaidorser/

Edytowano przez Tc56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,nowe CX-y wchodzą na jesieni.Ale TC nie dostaje żadnej nowej kabiny,zmiany na 2011rok to obrotowa drabinka i kilka drobnych zmian w lifcie i to wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja nie miałem na myśli tej nowej kabiny na sezon 2011- bo w Płocku nowosci na kolejny sezon zaczynaja montować od września roku poprzedzajacego. Nowa kabina to najprawdopodobniej 2012 rok ale do końca jeszcze nikt dokladnego terminu nie chce podać. Jeśli wprowadzą do niego tą kabine od CSX to będzie to najlepszy kombaj w swojej klasie- takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CX'y maja celować w JD W i T oraz Tucano i Lexiona? Jednym słowem dawny CSX7000 będzie wyglądał po ludzku. biggrin.gif Dodatkowo Avero zyska konkurenta w postaci czteroklawiszowego NH z serii CX5000. wink.gif Oj się ciekawie zrobi na rynku. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciekawie to sie zrobilo w tamtym roku, jak weszly male rotory ze stajni claasa, mfa i case'a, klawiszami to sie nie ma co podniecac :P , oczywiscie jesli nie potrzeba zbierac slomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

jeśli case z grupy agco i claas wprowadzi male kombajny z rotorem o mocy silnka 200 kM to naprawde bedzie ciekawie i jaka bedzie różnica ceny między tymi mocami silnika klawiszowy a rotor? to NH bedzie w tyle jak narazie to ma CR z 2 rotorami może już jest prototyp NH jedno rotorowy o mocy 200 kM kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CR ma układ osiowy, tak jak Axial, a Tucano to hybryda. Wydaje mi się, że w kierunku hybryd będą się średnie kombajny rozwijać, z czasem hybrydę wyprze rotor, a hybryda wejdzie do maluchów. Mi najbardziej odpowiada układ hybrydowy, ponieważ łączy zalety niskiej energochłonności układu poprzecznego i wysokiej wydajności układu rotorowego. Niestety, ale chcąc skonstruować bardzo wydajne wytrząsacze, trzeba by zwiększyć znaczeni gabaryt kombajnu. Rotor ma do się siebie, że ma dużą powierzchnie separacji, w stosunku do objętości jaką zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer6630    1

Warto dopłacać do kamer w New Hollandzie cx 2tyś zł czy lepiej samemu złożyć jakiś zestaw? Jeśli samemu to dlaczego i jaki lepszy bezprzewodowy czy przewodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

czy ktoś wie jaką wydajność ma cx 5090 i jak ustawiacie sita i wiatr. jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kombajnem to prosił bym o odp.

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj