Zaloguj się, aby obserwować  
zonk28

RENAL czy SKOTAREK ?

Polecane posty

zonk28    1

Witam.Przymierzam się do zakupu jednego z tych opryskiwaczy , opryskiwacz 400 litrów belka 12 metrów.Mam pytanko? Który z nich jest lepszy , napewno jest tu wielu użytkowników , więc mam nadzieje że mi pomogą wybrać ten lepszy :D .Może ktoś z kolegów wie o takim opryskiwaczu używanym to chętnie odkupie.Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

niewiem jak ten drugi, ale ja mam skotarka 400l 12m, i mimo iz kupilem nowy ciagany tego nadal uzywam, mam go z chyba 10 lat i nie narzekam, pompa dobra, jedynie koncowki dawalem nowe i obudowe filtra bo ktos rozwalil a tak to spoko, na ile ha go chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Nie znam tego Renala, ale u mnie w gospodarstwie od 3 lat pracuje skotarek, i jak na razie zero awarii. Świetne pompy tam montują.

 

Myślę że lepiej wziąć sprawdzonego Skotarka.

Edytowano przez ursus355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja mam 20 hektarów ale mam dzierżawy takie na 12metrów pola szerokie i chce dokupić drugi opryskiwacz.Na allegro nic nie moge wyczaić bo jak coś jest koledzy to znika momentalnie , np. niedawno był PILMET 400/12 rocznik 2000. za 1400 to poszedł zaraz.Skotarek jest 100zł droższy jak RENAL noi musze jechac po niego 350km bo mi nie przywiozą go. :D tak wyglądają. http://renal.com.pl/index.php?option=com_imagebrowser&view=gallery&folder=Opryskiwacz+zawieszany+polowy&Itemid=4 , http://moto.allegro.pl/opryskiwacz-polowy-400-l-producent-skotarek-i1387494540.html

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122
:D :D :D:) to co ty niemasz zadnej agromy w okolicy? mozesz kupic takiego jak ja tez maja z tych małych tolmet, (biardzki) mi 250 km przywiezli za friko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

taaaaaaaaaa 250 km przywiezie Ci kto za darmo :D są agromy ale maja szajs opryskiwacze ludzie narzekaja na nie , dobre są te 2 firmy , ludzie je chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dobry to jest pilmet,krukowiak ew. bury. Reszta to garażowe produkcje. Ja mam skotarka 12/400 od 4 lat i drugi raz bym go nie kupił. Wszystkie te tanie to jednakowe badziewie. Ale nie żal go dobić... masz na allegro firme rad-masz z opoczna. oni ci wszystko przywiozą nawet za darmo jak się uprzesz (solidna firma)

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

a tam pier****** dobry jest skotarek, nie widze sensu na taki areal walenia kasy w pilmeta, juz wole 10 skotarkow za to kupic i miec jednorazowo, a niewiesz ile skotarek bierze za transport? mi przywozil ale juz nie pamietam za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

saszeta jak czytam ten twoj tekst to smiac sie chce ja tez mam SKOTARKA i dobrze chodzi za te pieniadze co dalem to innego bym nie chcial i nie widze sensu przeplacac za pilmeta czy krukowiaka na 20h ziemi pomysl zanim cos napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

uważajcie na posty faziego... to albo wlasciciel, albo naganiacz, przejzyjcie jego posty... ewidentnie nagania...

a po opryskiwacz nigdy bym nie jechal 350 km... ściągnie ci go kazda firma abys tylko chcial od nich kupic? poczytaj forum ktory dobry, ja kupuje wiekszy z firmy k. siedlec... tanio solidnie i na podzespołach araga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

każdy opryskiwacz jest dobry jak pryska. Na 20 ha to już bym się zastanowił dobrze nad jakimś lepszym. Używam na 20 ha. Po pierwszym sezonie odpadła farba bo bez podkładu była. Pomalowałem sam hameraitem to do dziś trzyma. Końcówki belki wiecznie się wykręcały nawet jak o zboże haczyły nie mówiąc o pryskaniu ugorów (bo nieraz też trzeba). Po trzech sezonach pompa siadła (naprawiał gość od opryskiwaczy 3 razy w ciągu sezonu) ale to może z użytkowania bo często robiła na 5 atmosfer. Teraz widzę że filc co trzyma zbiornik w ramie też gdzieś wyparował. Nie chcę robić antyreklamy ale takie są fakty. Ale za te pieniądze się opłaca. Wszystkie te garażowe są w takich cenach bo podobna jakość.

 

Ja brałem u osadkowskiego w głogowie. Ale do nich też mam niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

faktycznie trzeba byc madrym zeby kupywac uzywanego, biednego nie stac na stare dziadostwo, a bogaty kupuje nowe, dobry jest skotarek, wez zadzwon do niego i pogadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Filip dzwoniłem i za daleko by przywieżli mi , Skotarek ma siedzibe też koło Tarnowskich Gór ale tam cena za Skotarka jak dzwoniłem to już 2560 to już dużo.......Zaraz jade po tego zobaczyć , trzymajcie kciuki może uda mi się go kupić. http://moto.allegro.pl/opryskiwacz-400l-nowy-i1393716536.html Saszeta jeśli mówisz o tym to kosztuje prawie 2400zł czyli tak jak wszedzie , tylko mało opini na jego temat ........ http://www.traktorpool.pl/details/opryskiwacze-do-ochrony-ro%C5%9Blin/TADLEN-TL-412/1350651

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Też polecam ci Skotarka,ja kupiłem 600l/15m i jestem zadowolony na małe obszary zupełnie wystarczy ,a co do wytrzymałości to dużo daje dbanie o maszynę w czasie pracy ,nie tak jak u mojego sąsiada że śmiga po kartoflach że aż lance pionowo stają!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja nie odradzam. Wyraziłem swoją opinię na temat skotarka. Być może ja mam jakiś badziewiasty egzemplarz. Ale farba odeszła cała po sezonie użytkowania. A schodziła całymi płatami więc albo na rdzę pomalowane albo w jakiś mróz. I jeszcze węże połamały się na zgięciach bo nie wiem czemu się załamywały. Belka z profila grubości 1 mm to trochę mało. I napisałem że za tą cenę nie ma co wymagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

nie zgadzam się z opiniami że skotarek jest tylko na małe obszary, ja pracuje skotarkiem na 50 hektarach, a swoją opinię podałem wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

nikt tego nie powiedzial ja swoim do tej pory robilem 45ha, ale pola po 4 km od domu i kawalki po 10 ha wiec musialem kupic ciagany, lecz znalazlem tanszy od skotara

 

 

+10% za cytowanie poprzedniego posta, Ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

a co chcesz wiedzieć ,co można oczekiwać za 3tys ja mam renala400/12 z bańką od krukowiaka to ta bańka jest najlepsza a reszta to jak od innycch prywaciarzy rozdzielacz u mnie to już piąty mam pompe mocniejszą możę dlatego zastanawiałem się nad aragiem ale 1300zł to już lepi kupić krukowiaka lub pilmeta u mnie we wsi kupił chłop od biardzkiego to jeden pieron tylko rama inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Pytanie do użytkowników opryskiwaczy RENAL - jak wam się te sprzęty sprawują. Mam 400l do wzięcia za 2000 zł i prawdę mówiąc nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy nim, jar-metem czy biardzkim, a na moje kilka ha powinien wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj