momek

jaki dach zrobić na garaz

Polecane posty

momek    27

Panowie ruszam niedługo z budowom garażu o wymiarach szer 10 dł 9 wys 4 i zastanawiam się jaki dach zrobić tak aby niebyło żadnych słupów na środku co proponujecie może jakaś tregra górą ?? No niewiem piszcie co radzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Najlepiej kratownice stalowa, chyba ze drewniana wyjdzie taniej ale nie sadze, sądząc po wymiarach to dach dwuspadowy ja mam garaż podobnej wielkości ze stalowa kratownica (szer 12m, dł 12. wys 4.2) i mam tylko 5 kratownic i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja kupiłem z demontażu z kurników po 800 zl za sztukę, ale to było okazyjnie musiałem je tylko przedłożyć po pól metra z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

A poprzeczki "łaty" masz metalowe czy drewniane bo podobno robią też drewniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

rino kolego a 7x7wystarczy jak już to był dał 3 kratownice co 2.5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

dwuspadowy bedzie ten budynek? Sam bede ruszał z budowa garaz o wymiarach 8szer 15 dł i 4m od wjazdu wysoki bo to będize jedno spadowy garaz i teraz pytanie czy jak dam naśrodku jeden podciąg to czy on wytrzyma ? a i jeszcze z czego stawic z cegły czy ze stali (słupy metalowe do tego łaty a na to blacha- z tego ściany a dach to tradycyjnie) dzrwi odsywane i roztwierane na boki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A ja wam powiem że u nas w firmie postawili hale 25 x 40, konstrukcja aluminiowa. Dach bez żadnych kratownic i podpór. I teraz tak tylko patrze kiedy się to zwali :P

Ale co do tematu to znajomy ma kurnik 12 m szeroki i kratownica jest zrobiona z desek (chyba calowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy 8 metrach szerokości to bez podpór. Z drzewa to krokwie 8x25 max co 1,5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

A są takie długie krokwie ? Bo 8 m szeroki będzie ten budynek to krokwie z 10 m będą musiały mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

U mnie garaż będzie 2spadowy no i zależy mi na tym żeby nie było słupów na środku

A drewno wytrzyma na 9m bez słupów podporowych czy musi być tregra "dwóteownik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na tartaku zamówisz co chcesz. My u teścia z 5 lat temu robiliśmy sam dach. Od bin do stodoły. 9 metrów krokwie dał 8x 30 i co metr. Za mocny moim zdaniem ale on lubi super mocne i duże rzeczy. Wczoraj widziałem wiatkę to były dwuteowniki 140 a przęsła co 4,5 metra. Czyli co 4,5m następny dwuteownik. A łaty między nimi drewniane 100x60 co 2 metry. Blacha t35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Pokrycie stosowane w naszym kraju nie ma większego znaczenia przy obciążeniu, czy to jest blacha T35 czy T55 czy plyta warstwowa... przeważnie największe znaczenie ma obciążenie śniegiem,

Na dach proponuje stal, powiedzmy jakieś IPE, lub drewno a przekrój zależy od rozstawu, mówiąc w dużym uproszczeniu... stal-jakieś 3zł/kg (gdy kupisz łyse profile), drewno ok 700zł/m3


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A może byście mi coś doradzili bo też muszę zmienić dach bo poprzednia konstrukcja drewniana trochę się wygięła. Budynek 8x15m i nie chce też podpór w środku. Myślałem nad dźwigarami drewnianymi tylko nie wiem z jakich desek wykonać i jaki rozstaw poprzeczek w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ruszam niedługo z budowom garażu o wymiarach szer 10 dł 9 wys 4 i zastanawiam się jaki dach zrobić tak aby niebyło żadnych słupów na środku co proponujecie może jakaś tregra górą ?? No niewiem piszcie co radzicie ??

 

Momek wiązary albo tak jak ja zrobiłem dach na jętkach ;) Rok temu budowałem garaż o wymiarach 21 na 12 i też chciałem żeby w środku nie było żadnych słupów, aby można było wykorzystać całą przestrzeń a w razie czego nawet wjechać i nawrócić ciągnikiem ;) tak więc polecam jętki lub wiązary, oba rozwiązania są dobre ;P ja wybrałem jętki gdyż to bardziej odpowiadało stolarzom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A czy można jakieś zdjęcie tego lub wymiary z jakich jest zrobione. No krycie blachą trapezową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Kratownice są bardzo ekonomiczne, tzn wchodzi mało drewna, ale odradzam bo mało kto na wsi poprawnie wykona połączenie w węzłach desek...i po przypadku coś może się zawalić a taki dach jętkowy to Ci postawią fach-many, czy nawet sam...

przy rozpiętości 8m to wiązar wychodzi na jętce w rozstawie 85-90cm przy kącie ok30 stopni, krokiew 7x14 do 7,5x15 /jętka taka sama/ przy obc. blachą/ no ale jeszcze zależy skąd jesteś /obc. śniegiem/


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Wiem że są strefy śniegowe i wiatrowe. A myślałem że kratownice jest łatwo wykonać. no chyba że kupię sobie gotowy projekt i według niego zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi to zrozumiałem ze masz już ściany i chcesz tylko sam dach...

Bo za cały projekt to kilka tysięcy trzeba dać..

Skąd jesteś jeśli można wiedzieć?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Powiem krótko, są tańsi ode mnie dziady :lol:

ale to pewnie są rozwiązania bardzo schematyczne i ogólne, mimo wszystko za te pieniądze warto kupić projekt takiego wiązara, informacje w tym opracowaniu pewnie są wystarczające...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj