Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stachu19    1

wie może ktos ile może kosztować wybudowanie wiaty lub garażu

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

chciały bym wiedzieć ceny z każdego rodzaju materiałów jak ktoś może wie i z czego było by najlepiej robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

To co proponuje ci wiesmag to lepiej ogarnij sobie coś takiego http://allegro.pl/garaz-blaszany-blaszak-7x5m-dwuspadowy-b-uchylne-i1390281210.html lub http://allegro.pl/garaze-blaszane-garaz-blaszak-hala-blaszaki-i1391692070.html ja robiłem ze słupów kolejowych i drewniany dach a blacha jest na ścianach i na dachu tylko że jest w 2 gat wyniosło mnie to 5 tys wym to 8x20 wys 4przud tyl 2.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

idźcie spać dziecioki...

+10% za spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Moim zdaniem taka wiatę najlepiej zrobić we własnym zakresie. Szkielet zrobić z metalowych słupów, wiązania z ceownika. Następnie całość obić blachą. Tylko zaznaczam z góry, że koszt może być spory

 

Odnośnie garaży ci linki podesłał @momek jeśli ma to być garaż na maszyny może być za niski wjazd


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

pitekk ale jak kolega chce robić sam to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić większy wjazd nawet jeśli by chciał je zamówić to może się chyba dogadać aby wjazd zrobili większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Pozwoliłem sobie użyć zdjęć jednego z użytkowników mi bardzo się podobają te garaże

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/17818-garaz/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/17819-garaz/

 

@momek taki garaż to jednak lepiej samemu zrobić. Ci co robią gotowe dobrze mogą skasować za wykonanie :D


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

wydaje mi się że metalowe będzie wygodniej i szybciej

ja mam ze słupów kolejowych które porozcinałem na ceówki i z tego mam słupki a reszta drewniana i i stoi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

niewiem ja to kupowałem 3 lata temu jak robili kolej na odcinku skierniewice koluszki to myszło chyba 1200złza tone a na tone wchodziły 3,5 słupa ja wziołem 20 sztuk porobiłem z nich przyczepy wiaty przyczepkę 1 osiową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

a gdybym zrobił słupy murowane zbrojne i dach z drewna czy taniej z metal

 

Wtedy potrzebujesz projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Tobie chodzi o powierzchnie 30 m2? czy długosc 30m?

bo nie rozumie. Stal czy drewno na dach? To zależy jaka rozpiętość...napisz przykładowe wymiary wiaty jaką chcialbys miec, to moze cos pomoge, bo powiedzmy ze troche siedze w bud.


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

na dach drewno a powierzchnia 5długie 6 szeroki 4wys

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Przy takich wymiarach mozna zrobic murowany z pustaka żużla i dach drewniany jednospadowy, albo ramowy -falary+sciany oslonowe np. z blachy i dach drew. i jakies tanie pokrycie

mozna tez ramowy -slupy stalowe jakies belki stalowe sciany oslonowe...i dach jakis prosty, pomysłow pełno...ale fakt ze każdy chce jak najtanszym kosztem, co do dachów z małym kątem nachylenia to jak widze rolników którzy oszczedzają na przekrojach, a potem im sie to wszytko ugina w zimie, to po prostu jest smieszne,ale wszystko wg projektu, choć do 30m2 to chyba na zgłoszenie można postawić cos samemu niepamietam, ale te wymiary 5x6m to wym.zewnetrzne w takim wypadku by były,

warto zwrocic uwage na wysokosc, bo być moze w przyszlosci bedziesz chcial wjeżdżac czymś wyższym..dobrze jest mieć zapas..

A co do kosztówto cieżko powiedzieć bo zależy z czego, ale najtansze to raczej rama+ osłonowa sciana

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Jesienią stawiałem garaż o bardzo bliskich wymiarach garaż jest z winklowki czy jak kto woli kątownika i blachy trapezowej koszt z wylaniem pod niego ławy wysokości 30 cm wyniósł 6000 PLN. Robocizny nie wliczam.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

idźcie spać dziecioki...

+10% za spam

 

 

Bardzo przepraszam za ten mój bezsensowny post z dnia 1 stycznia.

Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie.

Powodem było to że byłem bardzo pijany.

Dziękuję, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

Witam,

przymierzam się do postawienia wiaty na maszyny.

Mam taki plan że postawie kilka słupów a do nich przytwierdzę deski lub blachę trapezową na bokach.

 

Jaką deską trzeba obić boki? 19mm styknie czy raczej 25mm?

Jak myślicie, kupię teraz kubik drewna za 700zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

z tego co orientuję się ceny kubiku wzrosły bo zaczął się na niego sezon. a co do desek to zależy od wielu czynników na starych stodołach były nie całe 2cm deski i do dziś stoją ale wiadomo że gdyby były grubsze to nie zaszkodzi. będziesz je zbijał do czoła czy frezował deski?? bo jeżeli frezował to lepsza będzie 2,5 cm. Widziałem ostatnio facet robił halę taką na maszyny to deski miał bodaj że 2,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój odnośnik

Temat o wiatach tam trzeba było zapytać

Mój odnośnik

Albo w temacie o garażu który założyłeś

po co śmietnik na forum

do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj