RAHIM

Fendt 309 vario vs John Deere 6330 premium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RAHIM    0

Zastanawiam się nad kupnem Fendta 309 vario lub John Deera 6330 premium o mocy 115km.Który według was jest lepszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden ma z 85KM znamionowej a drugi ze 115 dobre porównania :o

Napisz do czego ma służyć.

Osobiście wolę JD ale kupił bym Fendta.... wróć jak by co to Belarusa se kup (Greg widzisz do KPK się nadaję :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Napisz coś wiecej do jakich prac, ma pracowac z ładowaczem ma słuzyć jako główny czy jako pomocniczy ile masz zamiar na niego przeznaczyc i oczywiscie który Cie bardziej przejonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zapukać np. do takich tematów :o

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26117-fendt-309-vario-vs-jd-6230-premium/page__fromsearch__1

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/30203-jaki-wybrac-ciagnik-100-110-km/page__st__20

Wg mnie też nie za ciekawe porównanie,113 km Jaśka i 95km fenda..Jeżeli ma on być głównym traktorem to ja osobiście poszedł bym w kierunku JD,np.ze względu masy no i wyższej mocy..Wybierz to co Ci bardziej odpowiada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAHIM    0

sory pomyliłem sie przy fendzie maił byc 311vario. Ma pracowac z ładowaczem człowym przy prasie john deere 623 multicrop oraz różnych pracach polowych.Dużo zastanawiam się nad john deerem ale niewiem jak ze spalaniem czy między tymi traktorami jest wielka różnica??A i oczywiście wyposażenie full wypas. :o

Edytowano przez RAHIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ile masz ha pola? Ile mtg planujesz rocznie robić? policz sobie to że gdyby nawet fendt spalił 1-2litrów paliwa mniej na mtg przez jaki czas byś musiał odrabiać tą różnicę cenową, a także myślę że wyższe koszty serwisowania i eksploatacji fendta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tyle jest droższy ile mu dealer zaproponuje, ale i tak fendt drożej wyjdzie, m.in dlatego że ma skrzynie bezsopniową, a 6330 to wersja premium :P

Chyba że @RAHIM - kupi janka z AP, to już takowej różnicy nie będzie :) Napisał wyposażenie full wypas to wersja premium, ale jako full wypas można też potraktować janka z auto power :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Dlaczego uwazacie, ze JD wiecej spali? JD 6430 P w lekkich pracach 5-7 l/h, wiec to chyba nie duzo, nie? W sumie Fendt jest lzejszy i mniejszy troche, wiec moze spalic mniej. Ale za to JD jest większy i podczepisz do niego cięższe maszyny...

Edytowano przez Kipper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Fendt jest cieższy, nie wprowadzajcie w błąd!

może ktoś poda ceny tych ciagników

wolałbym Fendta bo ma właśnie bezstopniówke chyba ze JD bierzesz z AP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Fendt jest cieższy, nie wprowadzajcie w błąd!

 

HEHE chyba jak go obwiesisz obciaznikami jak choinke bombkami na swieta ;)

Wez JD a nie pozalujesz. Powiem Ci tylko tyle ze najwieksze gospodarstwa w Polsce pracuja w polu tylko ciagnikami JD a na pytanie dlaczego? odpowie Ci kazdy ze sa najtwardsze, najprostsze w obsludze i najmniej awaryjne ze wszystkich marek na swiecie. I sa to gospodarstwa przez ktore przewinely sie juz ciagniki chyba wszystkich marek i wybrali NAJLEPSZEGO czyli JD. Powiem jeszcze Ci jeszcze jedno bylem kiedys na naprawie JD u deelera Fendta i Classa, zajmuje sie on tez wykonywaniem uslug i powiedzial ze na uslugi kupuje tylko JD bo to "bryla przeznaczona tylko do roboty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@unki masa fendta oscyluje w okolicy 5300kg bez obciążników a JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Mam JD 6330 comfort, dalszy znajomy kupił fenda 312 Vario TMS. Jak się przyjrzysz tym ciagnikom na wielkośc są identyczne ( JD jest cięższy od Fenda ),a fendzik lubi sobie pociągnąc do 20 l na godzine jak pracuje, a za wiele więcej nie zrobi co ja swoim 6330, w lekiej robocie 7 litrów. Mój JD nie przekroczył mi jescze 16 litrów na godzine jak go mierzyłem.

 

Polecam JD własnie jak wyżej koledzy pisali . prosty ,zwrotny, wygodny, na konstrukcji pełno ramowej ( ideał do TURa)

Edytowano przez KAROL0905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowie Ci kazdy ze sa najtwardsze, najprostsze w obsludze i najmniej awaryjne ze wszystkich marek na swiecie.

Heh,jak rozumiesz stwierdzenie że ciągnik jest najtwardszy?? zawaliłeś głową w jaśka,skoro wiesz że jest twardy?? ;) I wg.niemieckich testów najmniej awaryjnym traktorem jest właśnie Fendt..

P.s JD 6330P waży 4540kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

 

 

Kilku użytkowników 312 ważyło swoje ciągniki i podawali masę 5280 (czy jakoś tak) bez żadnego obciążenia. Gdzieś czytałem że Fendt podaje wagi ciągników w jakiejś normie i nie ma tam podanej wagi ciągnika z oponami amortyzacją kabiny itd i z czymś tam jeszcze. Spytaj kamil41 on wie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

a jak jest z dopuszczalną masą całkowitą obu tych ciągników???

Co do masy to w którymś z postów jakiś użytkownik pisał że Fendt 312 Vario jest delikatnie ciężejszy od JD 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

DMC JD 6330 i 6430 to 8200kg

DMC Fendt seria 300V to 7500kg


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Napisałem tylko przypuszczalnie że nawet jak by fendt spalił o 1litr mniej na jedną mtg od johna bez skrzyni bezstopniowej po to aby sobie obliczył czy rzeczywiście warto bedzie kupić fendta za droższe pieniądze i za ile on się wróci :D Według mnie i wielu ludzi to fendt i john są jednymi z najlepszych ciągników jesli nie najlepszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj