Zaloguj się, aby obserwować  
piotrb14

Pomocy!! siewnik NORDSTEN LIFT-O-MATIC ttype CLG MKII

Polecane posty

piotrb14    192

Witam..

 

Niedawno zakupiłem zestaw nordstena z broną wirnikową rabewerk. Mam do was prośbę nich ktoś wytłumaczy mi jak chłop chłopowi jak nastawić ten siewnik do siania... ile mam pokręcić kołem na 1 ar.. i jak się opuszczają leje w tym siewniku?? automatycznie gdy się rusza czy jak .. i wogóle za wszystkie wskazówki na temat tego siewnika będą mile widziane

 

dodam że siewnik jest 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

wzór na próbę kręconą 100 podziel przez szer siewnika następnie wynik podziel przez obwód koła wyjdą ci obroty koła na 1 ar

100/szerokość siewnika/obwód koła=obroty koła na 1 ar

pozdro

Edytowano przez felek81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus417    0

A więc...

Leje są zabezpieczone takim pomarańczowym skobelkiem z przodu siewnika, odbezpieczysz go tylko na uniesionym siewniku. Podczas pracy opadają podczas unoszenia podnoszą się wcześniej niż cały siewnik.

Co do wysiewu to kręcąc kołem na podniesionym siewniku nic nie będzie leciało ponieważ jest sprzęgiełko które załącza się dopiero gdy siewnik jest opuszczony. U mnie w zestawie była korbka i zapewne nią się pokręca ale nigdy tego nie robiłem bo korzystam z tabeli i jest ok.

Jeśli Cię takowa interesuje to pisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli pomnożysz szerokość siewnika razy obwód koła (tylko zamień na metry) to będziesz miał zasianą powierzchnię przy jednym obrocie koła. Z tego będziesz mógł wyliczyć ile obrotów koła przypada na 1 ar. Zważysz ilość wysianego materiału siewnego i będziesz miał dawkę na 1ar. Jak po kilku próbach osiągniesz docelową ilość nasion to pamiętaj o zwiększeniu jej o 10% (poślizg koła napędzającego przekładnię). Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem. ;)

 

Powodzenia w ustawianiu

Michał


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

Witam, podczepię się pod ten temat.

 

W moim siewniku Lift-o-matic jest dodatkowo korba do próby kręconej.

Ponieważ obroty koła nie zgadzają się ilością obrotów korbą.

I tu moje pytanie: czy wie ktoś ile obrotów korbą przypada na 1 ar?

Mam siewnik 3-metrowy za zwykłą skrzynią Nortona.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

w moim 2,5m korbą kręciłem bodajże 18 razy a kołem 22 razy na 1 ar.... w instrukcji i na tabeli wysiewu są podane obroty korbą na 5 ary podziel to na 5 i masz na 1 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

Obroty koła mi też się zgadzają, ale 18 razy korbą to za dużo, z tego co ja kojarzę to na 1 ar przy szerokości siewnika 2,5m to korbą powinno się 12,6 raza obrócić korbą. Bo z tabeli w pierwszej kolumnie są obroty korbą na 5 arów.Czy się mylę...?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

P.maorolny,jezeli posiadasz licznik to problemow nie musialo by byc,a jezeli nie,to trzeba korbą pokręcic 74 obr.co stanowi 5 a. potem(ja)mnozę na 20 i jest 1 ha.To jest dla CLG 3m,dla 2,5m 89 obr.i dla 2m. 111 obr.Teraz o znaczkach.Widzę ze tam wszystko jest zdemontowano to chyba będzie trudniej.Jak będzie trochę cieplej to postaram się zrobic zdjęcia.Trudnosc będzie w dorobieniu zamku centralnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj