Polecane posty

Kuba1212    14

Powiem że bardzo pomoże. U mnie na jednym kawałku zawsze było wilgotno, i w tym roku również. Jednak po głęboszowaniu woda szybciej opada. Na tym kawałku czyściliśmy meliorację i na głębokości gdzie pług nie sięga to była warstwa ok. 5-10 cm takiego jakby spieku- ciężko się szpadel przez nią przebijało.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ziemia którą uprawiam jest to głównie 4 klasa na ile cm można głęboszować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

szukam kul drenarskich do głębosza ma może ktoś jakiś namiar na jakiś sklep albo osobę sprzedająca takie rzeczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sprzedawcy to Ci powie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kened    0

45 tys za taką maszyne?poproszę klika argumentów za,

sam robię głębosze i jakby ktoś był chętny nawet za pół ceny to bym sądził że jest pod wpływem %:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Głęboszowanie nie było konieczne gdy były koniki a nie ciagniki które ważą po 8t nie spomnę o kombajnach buraczanych które potrafią zrobić sajgon na polu :) . Z reguły każdy orze na jednakową głębokość co roku i nie patrzy czy ziemia jest mokra czy nie bo terminy gonią, więc wiadomo co robi się pod warstwą orną. I o ile nic sie nie zmieniło to producent (Unia) zaleca głęboszowanie 10-15cm po niżej warstwy ornej . Co do zapotrzebowania mocy to jest uzależnione od regionu ,akurat u mnie MTZy czy c-385 dają rade z 3 zębowymi. I jak już pisałem wcześniej moze nie warto kupować samemu głębosza zwłaszcza tam gdzie są male gospodarstwa ale złozyć się w kilku i na pewno będziecie zadowoleni :) . My mamy głębosz w 10 rolników a i wypożyczamy go po 20 zł/ha i na dobrę sprawę mamy kaskę na części do niego :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

w sumie prawidlowo tylko nie kazdy ma takich sąsiadów w moich stronach jest bardzo zakożenione moje to moje chociaz ja jestem tego samego zdania co ty

ale cóż ja sam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Myślicie że jest sens robić głęboszowanie dużo głębiej niż orka?

Ja zawsze orze na maks 25-30 cm czyli powinienem głęboszować na trochę ponad 30 cm żeby tylko zniszczyć podeszw\ę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

30cm+15cm=45cm więc jak miałbym głęboszować to właśnie w okolicach tej głębokości.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Witam. Powiedzcie mi, ile może kosztować usługa głęboszowania? Chodzi mi o przedział cenowy od ilu do ilu można rządać.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam ja też potrzebuje pomocy zamierzam kupić głębosz do ciągnika 135 km i pytanie czy 3 czy 5 zębów ziemią raczej nię ciężka i chy warto inwestować w zabezpieczenie spreżynowę/resorowe i jaką firmę byście polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem na testy Agrisem Multiplow i 4 redlice ciągnik 150 km spokojnie sobie radził, a zaleta jest taka że on nie zrywa tylko pasami, tylko całą ziemie podnosi i drenuję od razu, rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Mam Mandama MG, 2m szerokości, 3 redlice, z wałem i kretem czyli ciężarkami i 125 KM daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko chodzi o to co taki głębeosz robi z ziemią. Ja w tamtym roku z Crosa T driwe ściągłem 8 redlic i tylko robiłem na 4 redlicę na głębokuość ponad 30 cm, nie zbyt to mi się podobało, w jesieni dostałem na testy Agrisema, i w stosunku do tego Crosa to niebo a ziemia, całkim inna robota, lżej, szerzej lepiej. Robiłem nim na jakieś 40 cm. On podrywa ziemię na jakieś 3 metry szerokości robi falę z 15 cm wysoką. Robi na całą szerokość, a nie tylko w redlicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

no bardzo ciekawę podoba mi się a powiesz który dokładnie miałeś model i czy robiłeęś to jako całkiem oddzielny zabieg czy tak jak na stronie połaczyłęś go z czymś I jak byś mógł mi podac numer do dilera który ci to proponował bo w internecie znalazłem tylko francuska strone producenta

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agrohandel Legnica dał mi go na próbę, to był pokazowy, po Polsce go wystawiają i dalej pojechał, ale mają na placu parę sztuk.

Może będę sam takiego robił.

Miałem Culiplow na sprężynach z talerzówką nawet robił przedstawiciel filmy na polu u mnie.

Co ciekawe to jak robiłem mkoło dropgi z 20 c,m od takiej polnej to nawet droda się podniosła, dosłownie fala wychodziła z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie mogli się dokładnie z ceną określić, ale coś koło 35 tyś za głębosza i tyle też za talerzówkę, albo 50 za całość ale dokładnie nie wiedzieli, więc myśle że coś nie tak z tą ceną było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam możliwość wykupienia 30 ha w kawałku działki na której od X czasu były łąki i teraz czy na takim lekko podmokłej większości torfowej łąki po głęboszowaniu i uprawie da radę uprawiać zboża proszę o szybką odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj