Polecane posty

ralfMTX140    3

Na ja ci raczej nie pomoge ich zbierać ;) zrobisz jak uważasz


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My odstawiliśmy głębosz, siejemy gorczycę, która jak wiadomo głęboko się ukorzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No gorczyca to naturalny glebosz :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Nie wiecie czy ursus c385 pociągnie głębosza 3 łapowego z uni grudziąc ziemia 4 - 5 klasa miejscami 3 :D


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja takiego głębosza na zabezpieczeniu resorowym ciągam MF 101KM i nie mam 3 klasy ziemi tylko 4,5 i 6.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy warto głęboszować pod kukurydzę i trawę(na polu i łące)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja zrobiłem próbę z głęboszem pod kukurydzę ale głębosza puściłem wiosną i to tylko kilka przejazdów z jednej strony pola i efekt był taki że QQ była o 20cm wyższa tam gdzie było głęboszowane.

Natomiast zasiany owies po głęboszu położyło a tam gdzie zostało poletko kontrolne(nie głęboszowane) owies stał, oczywiście przy takim samym nawożeniu.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

koledzy kupujac głebosz warto kupowac go z tylnym wałem czy jest on potrzebny/przydatny czy mozna go sobie darowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Ja myśle, że tylni wał jakieś specjalnej dodatkowej funkcji nie spełnia. Ma on za zadanie głównie podpieranie i ustawienie głębokości pracy jaką chcemy uzyskać. Pracowałem unijnym kretem który zamiast wału był wyposażony w koła podporowe i to one pełniły role regulacji głębokości. Według mnie głębosz powinien być wyposażony w któreś z tych rozwiązań dzięki czemu pracuje on caly czas na jednakowej głębokości bez zbędnej regulacji podnośnikiem. Z głęboszem bez podpory nie miałem do czynienia więc nie wiem jak praca nim wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Napisano (edytowany)

wal zapewnia przyspieszone osiadanie gleby, bez niego nie powinno sie wjezdzac na pole po gleboszowaniu przez 3 tygodnie, zeby nie zepsuc tego co zostalo zrobione.

mysle, ze warto ;) .

Edytowano przez brzozak2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu330    0

Witam . mam pytanie jakiej mocy muszę mieć ciągnik by pociągnoł głębosza z trzema łapami ..aktualnie posiadam ciągnik 100 km ..prosze o odpowiedz ,,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystarczy poszukać trochę w necie i znajdziesz takie informacje.

Przykładowy link http://www.rolnicze-maszyny.pl/gbosz.php

Jak masz gleby niezbyt ciężkie i ciągnik 4x4 to sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Witam . mam pytanie jakiej mocy muszę mieć ciągnik by pociągnoł głębosza z trzema łapami ..aktualnie posiadam ciągnik 100 km ..prosze o odpowiedz ,,pozdrawiam

Miałem kiedyś Zetora 8145 + dostawiona turbosprężarka czyli miał coś koło 100KM. Chodził kilka lat w głęboszu z Żukowa poniżej link z podobnym

http://www.zei.pl/index.php?n=45

Na ciężkich glinach to miał ciężko. Zamiast śrub zabezpieczających stosowaliśmy pręty stalowe o średnicy 20mm.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy jest sens głęboszować na IV i V i VI klasie szczególnie tam gdzie tworzą się zastoiska wody i czy będzie widoczny wzrost plonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Sens głęboszowania na zastoiskach wodnych jest oczywisty. Kilka lat temu sąsiad poprosił mego Tatę czy byśmy mu nie przejechali ze 3 razy głęboszem, bo co roku ma problem z wjazdem na pole. Wszędzie sucho a wzdłuż drogi mokro. Rzeczywiście bardzo twardo było, jednak od tamtego zabiegu skończyły się jego problemy z wjazdem na pole. Inny przypadek u kolejnego sąsiada. Ma ursusa C330 i na długości około 100 m od miedzy nie był wstanie głębiej orać jak 10cm, poprostu pług mu wypychało. Zgłęboszowaliśmy mu kilka razy to miejsce i do dziś twierdzi że pług musi na podnośniku trzymać bo po ramę idzie, działka IV ziemi. Jedyna wada głęboszowania to fakt że w pierwszym roku jest dużo kamieni do wywiezienia. Jednak są one zruszone więc pług bez problemu je wywala na wierzch.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Zawsze po zbiorach przed orką zimową , wpoprzek do kierunku orki. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie planuje zakupić głębosza chciałbym nim osuszyć mokre pola pomoże mi to coś? Jaki zalety ma głęboszowanie na polu w czym pomaga. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie planuje zakupić głębosza chciałbym nim osuszyć mokre pola pomoże mi to coś? Jaki zalety ma głęboszowanie na polu w czym pomaga. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj