Polecane posty

Napisano (edytowany)

A co jak 130 koni nie daje rady na 35 cm?

 

Jeśli na małym % głęboszowanego terenu rozwiązaniem może być kolega z przodu na linie.

 

Czy JUMZ (4.7 litra 60KM) w Waszej ocenie da radę w głęboszu 2-zębowym na glebie, w której mf 255 w 2 skibowym pługu UG ledwo idzie na polowym 4L przy orce na średnio 28cm? Takiej gleby jest trochę ponad 2ha.

 

PS: Szukam zajęcia dla większego ciągnika na 10ha gospodarstwo nastawione na produkcję mleczną. Krótko pisząc zastanawiam się, czy jest sens kupować taki ciągnik mając mf255 i t25a

Edytowano przez karolPoPracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matti    0

Witam! Chciałbym zapytać o opinię czy kupując głębosz lepiej wybrać taki o zębach prosto ustawionych jak UG Kret czy zęby typu Michel jak w Staltech Plower?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie. Do niego jeden ząb ma i żadnych wałków czy kółek podporowych. Siła która wciąga głębosz fajnie dociąża tylne koła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Planuję budowę głębosza docelowo na 3 zęby a na początku będzie pracował z dwoma zębami. Czy rama z profila 120x120 ze ścianką 5mm będzie wystarczająco mocny?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

czy na suche lata takie jak mamy teraz w mojej okolicy gleboszowanie jest wskazane


bo opinie sa rozne


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Mam  takie pytanie malutkie i licze na wskazowki... po gleboszowaniu jaki zrobic nastepny zabieg agrotechniczny? mozna obornik i orkę jak troche ziemia po gleboszu polezy? czy agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja daje obornik przed gleboszem. Pozniej mieszam gruberem+ siew poplonu. Mozna dac obornik po gleboszu ale wiecej paliwa na roztrzasanie idzie. A i po gleboszu super sie miesza gruberem obornik bo ziemia jest luzniejsza i lepiej sie miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Odkopie temat. Czy warto zgleboszowac teraz i zostawić na zimę? Da to jakiś wymierny efekt. Wiosna obornik orka i ziemniaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak dla mnie da. Zawsze w ziemi zrobi sie wiekszy "magazyn" na wode. Ja orze wszystko na zime i wiosenny obornik na wierzch i gruber. Wychodzi ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JM90    0

Czy głęboszuje Ktoś z Was lekkie gleby (klasa V-VI)? Jeśli tak to na jaką głębokość żeby nie narobić więcej szkody niż pożytku? Czy może ograniczyć się tylko do przejechania głęboszem ścieżek technologicznych i uwroci? Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia z głęboszem, ba nie mam jeszcze głębosza🤣 ale chciałbym na poważnie poruszyć ten przyszłościowy dla mnie temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mysle ze wiekszego sensu nie ma bo na tych klasach nie wystepuje raczej podeszwa pluzna. Wiec jesli.masz sie sprzętowić na gleboszowanie sciezek i uwroci to strzał w kolano🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

No to odkopie temat. Jak to jest z sianiem nawozów po gleboszowaniu. Dotychczas było tak npk.scierniskowiec.orka. siew. Teraz jeśli zastąpie scierniskowiec glyeboszem to też npk wyspać przed orką? Jak będzie najlepiej? Czy npk nie znajdzie się za głęboko np dla pszenicy czy fasoli? 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Myślicie jest efekt głęboszowanie zimą jak mróz skuje ziemię trochę ? Słyszałem że u nas w okolicy jeden gleboszuje zima i to po orce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj