oki39

Co jest najlepsze...

Co jest najlepsze?  

561 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

    • Plug podorywkowy
      54
    • Agregat scierniskowy/gruber
      287
    • Brona talerzowa
      139


Polecane posty

deer    180

Eurodisc z akpila 4,2 m ma 4,2 T bez wału (ważone), bez zadnego obciążenia. Ciągam to JD6910, (ciągnik wg ece r24 moc nominalana 135 km), ale ma obciążnik, 1,7 T do którego przyczepiona jest talerzówka, no i zawsze troche ziemi w łyżce ładowacza (pusta łyżka waży 450 kg), ciagnik wtedy waży ok 10 T. Na moich polach rozpędzam to góra do 8,5 km/ha, przy talerzach ustawionych o jedną nastawę w tył od najbardziej agresywnej nastawy. No ale pare więcej koni zdecydowanie by się przydało :D. Tak wygląda pole po niej po prawej stroni zdjęcia (przeczytac opis ) http://www.agrofoto.pl/forum/Pszenica-oz-k...image96343.html.

Kupiona w 2004 r kosztowała coś ponad 40 tys. bez wału.

Oceniam ją ogólnie dobrze, na początku były problemy z pekającymi talerzami (robił je akpil), jednak wymieniono wszystkie na belotta w ramach gwarancji i dorzucono parę sztuk, od tego czasu talerzówka chodzi bezawaryjnie i uważam że doskonale robi swoją pracę.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tylko tak sobie myśle po moich górach te ciężary ciągać to wcale nie zawesoło. Więc ta niska waga to troche świadomie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pododrywki nie sa najlepsze za głeboko przykrywają wszystko, zostawiaja nie wyrónane pole. Chciaz trzeba im przyznac rewelacyjne przykrycie resztek pożniwnych. tylko czy o to do konca chodzi ???


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@garek lepiej cięższa brona, jak za lekka...głebokość ustawisz na kołach podporowych i wszędzie będzie jednakowa, a pod górkę zawsze możesz jechac wolniej... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

te móje górki to nie byle jakie górki. nawet mam kawałkami ONW więc nie ma lekko


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli masz skrzynię pod obciążeniem to żaden problem to ONW :D ja mam wszystko w ONW :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Zagłosowałem na talerzówkę ponieważ w gospodarstwie o profilu zbożowo-warzywnym jakie prowadzę jest ona najbardziej uniwersalna, wykonam nią zarówno podorywkę ścierniska jak i też uprawię pole po zbiorze roślin kapustnych. Przy gruberze owszem podorywka super, ale wjechać na pole po kalafiorach to tylko zęby się okręcą liściami a pole jak po przejściu dzików :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Ja uzasadnie swoją wypowiedz o Agregacie Ścierniskowym w ten deseń iż ta maszyna w moim gospodarstwie odgrywa role agregatu uprawowego że tak powiem pługiem oramy tylko Ścierniska a Agregat sciernioskowy jest potrzebny do uprawy przed siewnej na Buraczyskach

zaraz po głęboszu głębosz zrobi robote ale pole trzeba wyrównać tym że agregatem

a więc ta maszynka jest dobrym rozwiązeniem dla gospodarstw które stosują uprawe bezorkową


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

na moje ziemie talerzówka się nie nadaje,egzamin zdaje tylko agregat scierniskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po gruberze sie rzucił perz.A sąsiad męczył sie nieźle z talerzowką bo ziemia była zaskorupiona.Więc preferuje pług podorywkowy :)


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

zastanawiam sie czy gruber poradzilby sobie z poplonem np gorczyca, czy moze raczej nie ma szans zeby dalo sie w polu pracowac. pytanko zadaje tu bo w miare laczy sie z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od kilku lat mam siewnik poplonów na agregacie podorywkowym i sprawuje się bardzo dobrze, jeśli tylko nie ma suszy to gorczyca wschodzi równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale @Cihemu chodzi o likwidacje poplonu, a nie siew. jesli gorczyca urosnie po kolana to sobie poradzi, ale jak po pas to raczej marne szanse :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z tym to faktycznie nie da rady, najlepsza w takim wypadku chyba jest tależówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma zalety i wady.Ten zabieg ma na celu wymieszanie i przykrycie resztek pożniwnych.Talerzówką ładnie pociapiemy ale jeżeli pole jest zaperzone to będzie jeszcze bardziej zaperzone.Pługami przykryjemy ładnie ale stracimy na paliwie i czasie.Agregatem zabieg wykonamy szybciej i z mniejszymi kosztami.Ostatnio na lekcji nauczyciel mówił nam ze przesuwanie ziemi(orka)nie wpływa korzystnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

w sumie tak naprawde wszystko zalezy od rodzaju gleb jakie sie posiada;) na jednych swoje zadanie spęłni talerzówka a na innych gruber gruber chyba lepiej niż talerzówka spiuje sie na glebach ciezkich o ile sie nie myle;) pług jest to już w sumie przerzytek pozatym robiąc podorywke odkładamy tylko jakąś warstwe nie zdąży ona przegnić a już ta sama warstwa jest odwracana na drógą strone przy orce głębokiej... talerzówka i gruber resztki pozniwne mieszaja rónomienie co powoduje ze nietwozy nam sie jako taka warstwa zaraz pod powierzchnią... atutem talerzówki jest to ze ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika i zpisze sie w uprawach po np. życie nawet wyłozonym gruber natomiast uważam ze pracuje troche dokładniej ale ma wieksze zapotrzebowanie na moc no i niekiedy cięzko sie nim robi w scierni nie mówiac np o innych pracach np poplon... dlatogo uważam ze jest to indywidualny wybór każdegoi każdy wie jakim ziemiami dysponuje i jakiego sprzetu potrzebuje


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Według mnie złoty środkiem jest agregat talerzowy np: takihttp://www.allegro.pl/item1026963004_nowy_agregat_talerzowy_uprawowo_siewny_duze_tal.html


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

jest takie powiedzenie jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego . Agregaty uprawowo siewne talerzowe mają inaczej ustawione kąty talerzy do uprawy a nie do podorywki , lekarstwem wydawałby się agregat pom brodnicy ona ma ustawiane wszystkie kąty talerzy , ale tak jak już ktoś napisał talerzówka jak najbardziej ale puki nowa i talerze ostra bo później to jusz będzie miziać ziemie a nie robić robote natomiast agregat ścierniskowy tnie równiutko na całej szerokości . Ja jestem za agregatem ścierniskowym , no może w ostateczności jeśli by chodziło o oszczędnośći to ostatecznie można by się pokusić o rozwiązanie uniwersalne czyli wspomniany prze ze mnie agregat uprawowo siewny talerzowy pom brodnica ze zmienną geometrią wszystkich talerzy


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Moim zdaniem najlepszy jest gruber, gdyż ekonomicznie się nim robi i dobrze uprawia pożniwne pole :)


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Moim zdaniem będzie najlepsza talerzówka, wiem bo sam posiadam, a agregatu podorywkowego nie posiadam więc nie wiem jak to urządzenie się spisuje. Talerzówka ci się nie zapycha nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj