oki39

Co jest najlepsze...

Co jest najlepsze?  

561 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

    • Plug podorywkowy
      54
    • Agregat scierniskowy/gruber
      287
    • Brona talerzowa
      139


Polecane posty

mirasek    13

Zawsze myślałem że w takiej talerzówce podczas pracy koła transportowe są uniesione lub w pozycji pływającej. Jeśli talerzówka opiera sie cały czas na kołach to nie zapadnie sie za głęboko. Tylko czy nie ugniatają one zbytnio gleby? No i jeszcze dochodzą koszta takiej maszyny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ale taka talerzówka musi być oczywiście ciągana, gdzie głębokości pracy reguluje się na kołach jezdnych, a nie kątem talerzy :rolleyes:

moze byc regulowana na wale

 

nie wiem czy to bylo powiedziane w tym temacie ale marek swoja valtra 105 KM ciaga 5x50 z walem campbella i jak mniemam po kolano :)

Mam ten ciągnik od marca 2006 nakręciłem nim ponad 1000 Mth i jestem z niej zadowolony ciągnie 4 m grubera Unii Grudziądz i pług 5skibowy (2,50m) z wałem cambella,

a no i zapomnialem, oczywiscie w galerii zadnej foty osprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ty @brzozak z @markiem nie zadzieraj :) Bo może Cię zaraz zaskoczyc i powie że ciąga agregat upr-siewny aktywny o szerokości 6m :)

Także uważaj..... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek nowa kosztuje troche więcej od gubera ale używana... :) slady dalikatnie widać ale to nie robi problemu.gdyby nie regulacja na kołach to swojej bym nie uciągnął :rolleyes:

 

@brzozak wszystkie talerzówki ciagane, które widziałem do tej pory wał miały na sprężynie.tylko w zawieszanych gebokośc reguluje się na wale.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
To ile tak naprawde ma szerokości? 3,9 czy ponad 4 metry? Nie wiem czy wiesz ale największy nieskładany z Unii ma 3,7 metra szerokości...

To dowiedz się dobrze bo w obecnie produkowanych niema ale wtedy jak kupowałem to była taka możliwość na sztywnej ramie i był on tańszy o 5 tyś, a że mam pola blisko siebie i szosą jadę tylko 50 metrów więc nie było potrzeby brać składanego, a teraz już niema i 3,9 to wersja grubera a szerokość robocza ma 4m (mierzyłem)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak wszystkie talerzówki ciagane, które widziałem do tej pory wał miały na sprężynie.tylko w zawieszanych gebokośc reguluje się na wale.

szczerze to nie widzialem jeszcze takiej zeby na kolach byla regulowana, ja robilem w tamtym roku taka co regulowalem glebokosc na wale i skosem, w dodatku elektrohydraulicznie :rolleyes: (gdzies jest zdjecie takiej w galerii, to wkleje jak znajde).

na naszym terenie jesli wogole ktos uzywa talerzowki no to juz jest dosc bogaty sprzet, z uwagi na problem z zaglebianiem - musi byc naprawde ciezka, no i miec w miare szerokosc zeby oplacalo sie wykonywac zabieg - a wiec sa to tylko sprzety zachodnich marek, wszystkie radzieckie wynalazki upadly duzo czasu przed upadkiem pgr'ow.

juz to pare razy mowilem, ze dokad nie bylem na AF to nie wiedzialem, ze po talerzowce moze bruzda zostac :)

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image24549.html

widac, ze kola sa calkowicie w gorze, a cala talerzowka spoczywa na wale.

przod opiera sie na dodatkowych kolach ze wzgledu na wymiary, ja robilem taka 3m to wystarczyla belka, tzn. podobna bo miala jeszcze 4 lapy glebosza pomiedzy rzedami talerzy, ares 835 nie mogl sobie poradzic na glebokosci zaledwie paru centymetrow :) :) naprawde straszny sprzet.

bedzie ciagana claasem gasiennicowym 270 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
To dowiedz się dobrze bo w obecnie produkowanych niema ale wtedy jak kupowałem to była taka możliwość na sztywnej ramie i był on tańszy o 5 tyś, a że mam pola blisko siebie i szosą jadę tylko 50 metrów więc nie było potrzeby brać składanego, a teraz już niema i 3,9 to wersja grubera a szerokość robocza ma 4m (mierzyłem)!

I nazywa sie Kos? Oj coś wkręcasz :rolleyes: Ile ma łap?

 

juz to pare razy mowilem, ze dokad nie bylem na AF to nie wiedzialem, ze po talerzowce moze bruzda zostac

Może, jednak problem dotyczy chyba tylko zawieszanych z dzielonymi rzędami talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie widzialem nigdy zawieszanej talerzowki, nie jestem pewny (jak bede u gospodarza - wlasciciela tej talerzowki co nia pracowalem to sprawdze na tabliczce znamionowej) 3m wazylo cos pod 7 ton???? :) , pamietam ze sie zdziwilem jaki duzo opor robi przy jezdzie po drodze, no i ta juz nie miala problemow z zaglebianiem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moją reguluje się na siłowniku, cała masa otworów i dwie przetyczki, musze sobie poznaczyć jakoś głębokości bo nigdy nie wiem na jakiej robiłem :rolleyes:

 

3m i 7t??? to moja wyglada bardzo skromnie :) 3m i może ze 2t masy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
3m i 7t??? to moja wyglada bardzo skromnie :rolleyes: 3m i może ze 2t masy.

taka to bys u mnie tylko poskrobal na wierzchu :) z zabiegu nici :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja odbieram 4,5 metra kongskilde terra x 450. troche lekka ale mam nadzieje że wystarczy na moje gleby :rolleyes:


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To ile waży 4,5 m i jakiej średnicy talerze, no i wiele trza za takie cóś dutków wyłożyć ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

terra x 450

68 tys netto miało byc tyle za czwórke jak już zamówiłem to okazało się że 4,5 stoi w kutnie zrobiona i w tej samej cenie mi pchneli :D troche lekkawa ale licze że na 90% mojich ziem będzie dobrze.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do czego bedziesz uzywal tej talerzowki?? w sensie dlaczego nie zdecydowales sie na agregat talerzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja uzywam talerzówki i grubera. Co jest lepsze?roznie z tym bywa przydaje sie jedno i drugie. Na wysokie poplony,scierniska lepsza talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

do uprawy ścierniskowej. Miedzy innymi dlatego że bardz okiepsko kopiuje teren i jak są jakieś nierównosci na polu to trzeba przejezdzać jeszcze raz. chociaż dużó mi nie brakło do zakupu 4 metrowego vogel nota.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Faktycznie lekka ta talerzówka 1 m bez wału waży 0,6 T. Twój ciągnik to jej czuł nie będzie. Moze mi się zdaje ale to kupa siana za tą talerzówkę. Mam talerzówkę gdzie 1 metr szerokości waży 1 T.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

może się nie wbijac ? a ty jaką masz talerzówke ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

garek kazdy sie moze wbijac :D taki jest sens forum.

jak masz lekkie ziemie to wybierasz lekka talerzowke, po co zlom wozic nie potrzebnie.

ja nie mam takowych dlatego pracowalem z talerzowka co wazy ponad 1,6 T/metr

do uprawy ścierniskowej. Miedzy innymi dlatego że bardz okiepsko kopiuje teren i jak są jakieś nierównosci na polu to trzeba przejezdzać jeszcze raz. chociaż dużó mi nie brakło do zakupu 4 metrowego vogel nota.

fakt tym vogelem co robiles to powinienes miec problemy na nierownosciach, ale nie wiem czy zwykla talerzowka to w takim wypadku najlepsza opcja.

na pewno da rade, nie bedzie zostawiac "pustych plam", ale dlaczego: bo bedzie pracowala na wiekszej glebokosci, a to nie jest najbardziej korzystne dla szybkich wschodow.

nie zastanawiales sie nad jakas kompaktowa zawieszona na sprezynach np. lemkena? wtedy nie powinno byc problemu z kopiowaniem, a rola agregatu scierniskowego jest lepiej spelniona.

moim zdaniem wlasciwa praca dla tradycyjej talerzowki to:

poplony,

obornik,

buraczysko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kurcze nie mam nic z tych rzeczy ani poplonów ani buraczyska ani obornika. Ale rzepaczyska będe siał bezorkowo. zresztą moje doświadczenie z talerzówkami opiera sie tylko na pracy volgel notem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

mam akpila eurodisc 4,2 m


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby talerzówka połączona z gruberem...np. vaderstad TopDown ------>>>

 

http://www.vaderstad.com/default2.aspx?com...p;lnkMainId=279

 

wiem ze to drogie rozwiązanie,nie koniecznie akurat ten vaderstad ale coś podobnego...... :D

 

(nie chce tutaj nikogo poprawiać,ale link jest dobry,dokładniejszego nie na rady podać,wystarczy nacisnąć na link>kultywatory.TopDown )

 

co o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@deer ile dales za akpila? na stronie pisza ze zapotrzebowanie mocy wynosi 180 KM, czym ty ciagasz i jak to oceniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ma z wałem 4200 do 6200kg ma jakieś obciązniki ? czy rame wypełnianą wodą ? Po moich górach to bym musiał mieć z 220 koni do tego


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj