oki39

Co jest najlepsze...

Co jest najlepsze?  

561 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

    • Plug podorywkowy
      54
    • Agregat scierniskowy/gruber
      287
    • Brona talerzowa
      139


Polecane posty

MACGYVER    0
Filmowy Mc Gywer to nawet z gó*na bombe potrafił zrobić :rolleyes: , napisałeś że jak nie podorywka to ostatecznie ścierniskowy, to co w końcu lepiej robi w polu tzn wpływa korzystnie na strukture gleby rozkład resztek pożniwnych likwidacje chwastów itd bo wnioskuje że ścierniskowy tak?

 

Co do pisania twojego postu zostawie beż komentarza to pierwsze zdanie. Co do usuwania chwastów lepszy jest RANDUP ENERGY i potem podorywka. A po podorywce lepiej rozkładają się resztki roślinne itp. A po agregadzie ścierniskowym łatwiej przechodzi woda do dolnych parti ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do pisania twojego postu zostawie beż komentarza to pierwsze zdanie. Co do usuwania chwastów lepszy jest RANDUP ENERGY i potem podorywka. A po podorywce lepiej rozkładają się resztki roślinne itp. A po agregadzie ścierniskowym łatwiej przechodzi woda do dolnych parti ziemi.

Po podorywce lepiej się rozkładają?>? a wszyscy wypisują ze jednak po agregacie lub talerzówce bo są wyżej w ziemi i mają więcej tlenu, u mnie jest ten problem że ziemia jest lekka i piekielnie przesusza się po podorywce, że jak chce wsześniej zrobić orke pod ozime to ta wartstwa podorywana z resztakami pożniwnymi potrafi się nawet pchać przed pługiem, a resztek mamza wsze dużo i do tego z obornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Po podorywce lepiej się rozkładają?>? a wszyscy wypisują ze jednak po agregacie lub talerzówce bo są wyżej w ziemi i mają więcej tlenu, u mnie jest ten problem że ziemia jest lekka i piekielnie przesusza się po podorywce, że jak chce wsześniej zrobić orke pod ozime to ta wartstwa podorywana z resztakami pożniwnymi potrafi się nawet pchać przed pługiem, a resztek mamza wsze dużo i do tego z obornikiem

 

 

a @Ferdek07 masz grubera?

po tym jest dobrze ziemia urobiona

noi wymieszana spróbuj to zobaczysz nie bedzie ci zapychac pługu na zimową orke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A ja tam wybieram albo pług, albo talerzówkę. Grubera raczej nie zakupię. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A ja tam wybieram albo pług, albo talerzówkę. Grubera raczej nie zakupię. :P

a to dlaczemu?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Może ma ciągnik który nie uciągnie grubera ??

Ale w to wątpie

 

Jak nie wiesz to nie gadaj głupot. :angry: Dla twojej widomości tak mam ciągnik, który uciągnie grubera, ale ja sądze, że raczej gruber na NIE u mnie. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jak nie wiesz to nie gadaj głupot. :angry: Dla twojej widomości tak mam ciągnik, który uciągnie grubera, ale ja sądze, że raczej gruber na NIE u mnie. ;)

znam gościa który też mówił że talerzówka jest lepsza od grubera a jak kupił grubera to całkowicie zmienił zdanie a pozatym przeczytaj test porównawczy talerzówki i grubera w Top Agrar nr 12/07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja bym teraz grubbera na talerzówke nie zamienił nawet jakbymi ktos dopłacił :P Całkiem inna robota jest nim, nie ze musze dociażac jeszcze, no i jak dużo słomy to ładnie przykryje, a nie po wierzchu pojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja bym teraz grubbera na talerzówke nie zamienił nawet jakbymi ktos dopłacił ;) Całkiem inna robota jest nim, nie ze musze dociażac jeszcze, no i jak dużo słomy to ładnie przykryje, a nie po wierzchu pojdzie :D

 

A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
znam gościa który też mówił że talerzówka jest lepsza od grubera a jak kupił grubera to całkowicie zmienił zdanie a pozatym przeczytaj test porównawczy talerzówki i grubera w Top Agrar nr 12/07

 

Czytałem ten test :P

I jeszcze raz powiem wole tradycyjną podorywkę i nie dlatego, że jestem przeztarzały, tylko dlatego, że to dla mnie najlepsza metoda pożniwna. A jak sa opóźnione żniwa i termin siewu rzepaku goni to zaoruje pole "na raz" bez gruberowania srania. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

 

Nie ma kosa 3,9 ;) Poza tym już się chyba wszyscy przyzwyczaili do twoich opowiadań jak to swoją valtrą 105km ciągasz maszyny potrzebujące 150km B) :P

 

A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :D

 

Widać mają źle ustawione te grubery bo jak gruber nie chce wejść to i pług nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
U mnie Valtra 105KM chodzi w 3,9m Kos-ie Unii Grudziądz i daje sobie radę beż żadnych problemów i spalanie ma 6,5 litra/hektar więc nawet jak masz cięszkie ziemie to nie kupuj najmniejszego niż 3,5m

Kos Unii ma szerokość 3,7m i zapotrzebowanie mocy 140-160KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Podorywka moim zdaniem nie jest dobra jeśli jest sucho oraz nie można jeździć szybko tak jak KOS`em i tależówką. Nie wymieszasz dokładnie resztek pożniwnych z ziemią pługiem podorywkowym tylko je przewrócisz z góry na dół i dłużej będą rozkładane...


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image41519.html a o tym kultywatorze na takich zebach sądzicie, na lekkich ziemiach się sprawdza gorzej jak są zaperzone place wtedy zapycha się zęby skaczą i powstają wyrwy jak by dziki poryły, jeśli po czymś takim powstają wyrwy i nierówne pole zostaje to co po ścierniskowym na sztywnych łapach?, a może do takiego kultywatora ktoś próbował założyć kilka sztywnych łap na zabespieczeniu zrywlanym lub gesiostopek? a z tyłu zwykłe zęby i wałki strunowe>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Moim zdaniem, jak miał bym wybierać z pośród tych trzech typów, to bym wybrał bronę talerzową :P ładnie potnie i wymiesza resztki pożniwne na całej szerokości uprawowej, a prze gruberze, profil głębokości pracy nie będzie taki równy. Ale tak w ogóle to do różnych prac inna maszyna by sie przydała, ktoś może woli pług podorywkowy a ktoś inny grubera a następny... ;) A ja bym wybrał bronę talerzową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
A jakim ciągnikiem to robisz, jaką prędkością i jakie masz klasy ziem?? Gruberowanie jest możliwe tylko wtedy gdy, jest duża prędkość robocza, i gleba jest mocno wilgotna, to wtedy to mało wiele wygląda. U mnie we wsi paru ludzi ma grubery i nawet przy dobrym ciągniku to jak jest sucha gleba to nic nie idzie zrobić. NIESTETY :D

 

Chyba nie wiesz co mówisz jak ci grubber ma nie wejść podczas suszy ;) Po to one sa aby pracowały w zróznicowanych warunkach, a nie tylko na podmokłych glebach B) Ja mam mozaike glebową-od 1 do 6 nawet, ale przewaga jest 4 klasy, a jezdze na kazdej z nich na tym samym biegu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Ale co za bzdury ze gruber nie wchodzi na suchej ziemi no to napewno talerzówka wejdzie heeh śmieszne robiłem już jedną u wuja to jak było sucho to gówno na wierzchu sobie jeździła .A co do tych dziur to nic nie ma bo wał i talerze wszystko wyrównuje a głębokość mozna sobie regulować za pomocą wałka no i pompy . Jak ktoś nie widział jak to wygląda praca gruberem to niech nie mówi ale jest też różnica jeżeli ktoś myśli że gruber to te te agregatki stare z zagranicy niewiadomego pochodzenia z takimi małymi łapkami bez żadnego łapka ani nic to jest do niczego. A co do rozkładania się resztek to kazdy kto sie troche interesuje i zna na uprawie pola to wie ze resztki aby się rozłożyć potrzebuja powietrze i aby by zerwana aby ta warstwa ścierniska i wymieszane z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Chyba nie wiesz co mówisz jak ci grubber ma nie wejść podczas suszy ;) Po to one sa aby pracowały w zróznicowanych warunkach, a nie tylko na podmokłych glebach :P Ja mam mozaike glebową-od 1 do 6 nawet, ale przewaga jest 4 klasy, a jezdze na kazdej z nich na tym samym biegu :D

 

Wiem co mówie głupot bym nie opowiadał. B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zwykle tak jest że ci którzy coś tam gdzieś słyszeli wiedzą lepiej od tych co mają i użytkują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mietek180 jaka to była talerzówka???

 

@krolikNH piszesz, że podorywka pługiem jest najlepsza, to napisz jeszcze dlaczego????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

nie wiem nie znam produkcji ale ja wiem chyba ona ma 2.1 i ciapkiem nią jeździłem moze sie wydawac ze to troche małe porównanie bo sie nie znam na talerzówkach ale miała też obciążniki na skrzyni dorobionej . A ciapek był wuja ma z 1980 roku C33O moze nie uwierzycie ale on ma taka jakas twardego ze wszysciutko chodzi elegancko i jest mocny i ma pozakładane obziążniki na koła moze nie uwierzycie ale na zogon 3 z kolczatką tylko ze nie za grubo a ma za budynkami taka wielka góre i jeszcze gliniasta to redukuje na 3 ale takto wszedzie na 4 ja mam ciapka ale M to nie równa sie z jego maszyna hehe tylko nie wiem dlaczego napewno trafił na dobry egzemlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj