oki39

Co jest najlepsze...

Co jest najlepsze?  

561 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co waszym zdaniem najbardziej sie oplaca kupic i uzytkowac.

    • Plug podorywkowy
      54
    • Agregat scierniskowy/gruber
      287
    • Brona talerzowa
      139


Polecane posty

mirasek    13
a po talerzówce to nie? jak ciagnik 80 kilka km myka z kultywatore m2,1m to pójdzie z talerzówką 3,15 cm która jest dużo tańsza od tego kultywatora a napewno nie zapycha się i zostawi równiótkie jak stół pole i pocięte resztki dzięki czemu przy orce nic a nic nie bedzie si.e zapychało,

 

ps. czy wogóle na lekkich ziemiah sprawdza się gruber?

Ciągnik 80KM będzie pierdział w talerzówce 3,15m i nie osiągnie takiej prędkości jak z kultywatorem 2,1m więc wydajności znacząco sie nie zwiększy. Co do równego pola też bym polemizował, chyba że rzędy talerzy będą na niedzielonych wałkach (tylko talerzówka ciągana), przy dzielonych zazwyczaj powstaje albo rowek albo kopiec na środku przejazdu (wszystkie zawieszane). Jak już ustaliliśmy po burzliwej dyskusji w innym temacie :) talerzówka potnie jeżeli waży ok. 1000kg na 1 metr roboczy, taka standardowa jest do bani i tyle :P Co do cen... gruber Mandam 2,1m kosztuje 8000zł + VAT... jaka talerzówka jest dużo tańsza? Z tego co obserwuje na polach kolegów, gruber sprawdza sie na ziemiach lekkich. Jednak nie będe sie upierał bo jeszcze nie mam własnej praktyki z takim kultywatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze bo agregat podorywkowy będzie lepszy bo zbożach a talerzówka po rzepaku i kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze bo agregat podorywkowy będzie lepszy bo zbożach a talerzówka po rzepaku i kukurydzy

 

Umotywuj dlaczego talerzówka lepsza w rzepaku, bo w kuku to rozumiem i dlaczego gruber lepszy w zbożach :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W grudniowym top agrar był test kultywator ścierniskowy vs. krótka brona talerzowa i jest tam wszystko dokładnie opisane.

 

Tabelka porównawcza:

img6553pq4.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Moim zdaniem najlepsze są tzw. krótkie brony talerzowe take jak np: Ares z Unii Grudziądz. Ich jedyny minus to duże zapotrzebowanie na moc, bo znajomy który ma Aresa sprzedał Ursusa 1224 i kupił Deutz-Fahr-a, bo Ursus podobno był za słaby. Poza tym taka talerzówka może również służyc do przedsiewniej uprawy po orce.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja bym tego aresa to za darmo chyba nie chciał :P (żart). Jak widze prace meo znajomego to sie za głowe lapie.Wjeżdza w jakies resztki, albo piasek i od razu tona ziemi przed talerzami, a gruberem tez mozna uprawki przedsiewne robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Moim zdaniem najlepsze są tzw. krótkie brony talerzowe take jak np: Ares z Unii Grudziądz.

 

Zobacz sobie tabelke którą wkleiłem wyżej, krótka talerzówka gorzej przykrywa resztki po ściernisku niż agregat podorywkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

JA mam URSUSA 1012 to jest z turbo ale bez napedu(97km) kupiłem zrobionego grubera 6łap(3m) na zamówienia taki jak czeski farmet czy jakos tak to sie nazywa czyli łapy sa takie wygiete jjest wysoki wałek wszystko ma tak samo jak farmet (czy jakos tak);-) ale lepszy rozkład masy jest niz przy kosie . Chrzestny kupił takiego i podpielismy go do 914 brata tak na zobaczenie to smigał tylko ze na 3 polowej bo silnik do remontu jest gubi cisnienie w silniku a podpinalismy do niego kosa 5 łap to wietrzyło go . Ja na poroślisku jezdziłem 3 ale szosowa i szedł jak burza - oczywiscie swoim 1012. i to co pisze to prawda . Radze zainteresowac sie farmetem lepsze wykonanie i rozłozenie masy i "zjadlejsza" konstrukcja dla oka hehe wiec polecam jak bede miał czas to wstawie foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Dla mnie najlepsy jest gruber, bo ładnie przykrywa i nie powoduje rozpowszechniania się perzu, a najgorszy jest pług bo słoma jest układana w warstwy i nie rozkłada się tak jak po talerzówce czy gruberze gdy jest narażona na słońce, deszcz itp. Warstwy te powodują gorsze wschody roślin następczych, i pobierają azot w trakcie wegetacji kolejnej uprawy, a największy minus pługa to mała wydajność. Wydajność grubera i talerzówki to praktycznie to samo, nieraz są warunki że szybciej gruberem nieraz talerzówką ale nie są to duże rozbieżności czasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
Zobacz sobie tabelke którą wkleiłem wyżej, krótka talerzówka gorzej przykrywa resztki po ściernisku niż agregat podorywkowy

Mam ten numer Top Agrar-u, sprawdź w tabelce zużycie paliwa


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

A ciekawe co lepsze jest do likwidowania łąk i po zbiorze kukurydzy bo głównie przy tym będzie chodził u mnie ten sprzęt.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Mam ten numer Top Agrar-u, sprawdź w tabelce zużycie paliwa

 

No i co z tego? Chyba lepiej spalić więcej paliwa i mieć lepiej uprawione pole ? Jak ktoś ma więcej rzepaku i/lub kukurydzy niż zboża to lepiej kupić talerzówke a jak więcej zbóż to lepiej grubera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No i co z tego? Chyba lepiej spalić więcej paliwa i mieć lepiej uprawione pole ? Jak ktoś ma więcej rzepaku i/lub kukurydzy niż zboża to lepiej kupić talerzówke a jak więcej zbóż to lepiej grubera

ja tam wole gruberem robic po rzepaku i to zdecydowanie, a nawet w tym tescie TOP AGRAR wyszlo po rowno, wiec nie wiem dlaczego uwazasz, ze talerzowka jest lepsza po rzepaczysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
A ciekawe co lepsze jest do likwidowania łąk i po zbiorze kukurydzy bo głównie przy tym będzie chodził u mnie ten sprzęt.

 

Ja  robiłem po kuku na kiszonke  podorywkowym  i talerzówką  lepeiej jest po podorywkowym   w tym roku  kupiłem pług z przedpłużkami  i nie gruberowałem  wygląd orki  OK  

 

Łąki też robiłem tym i tym  przy 3m gruberze  110 km mojego MFa  ledwo dyszało  brakło żaru  , jak przeschły darnie to poleciałem glebogryzarką   potem orka  (łąka nie pryskana  glifosatem )  

 

Ja polecam ci grubera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Mój sąsiad który uprawiał ścierniskowcem po rzepaku najpierw jechał Orkanem i cią ściernisko. (moim zdaniem gruber był źle ustawiony). Mam jeszcze jedno pytanie: Czy bronujecie po uprawie ścierniskowcem??? (bo w mojej okolicy niektórzy bronują po gruberze)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja  robiłem po kuku na kiszonke  podorywkowym  i talerzówką  lepeiej jest po podorywkowym   w tym roku  kupiłem pług z przedpłużkami  i nie gruberowałem  wygląd orki  OK  

 

Łąki też robiłem tym i tym  przy 3m gruberze  110 km mojego MFa  ledwo dyszało  brakło żaru  , jak przeschły darnie to poleciałem glebogryzarką   potem orka  (łąka nie pryskana  glifosatem )  

 

Ja polecam ci grubera

Piotr ale po tym gruberze tą łąke dało by się wybronować i przywałować, czy były duże porwane darnie porozrzucane i poprzekręcane we wszystkie strony czy dało by sieto jakoś rozbronować i przywałowac>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy bronujecie po uprawie ścierniskowcem??? (bo w mojej okolicy niektórzy bronują po gruberze)

 

Jak z podorywką sieje gorczyce to zawsze bronuje bo równiej gorczyca wschodzi a jak bez poplonu to rożnie... Ale lepiej pobronować bo mniej ziemia wysycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Najlepszy jest gruber z siewnikiem poplonów i aplikatorem nawozów płynnych. Napiszcie do www.henryk@nawozyplynne.pl to wyślę wam foty do usprzętowienia grubera samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Piotr ale po tym gruberze tą łąke dało by się wybronować i przywałować, czy były duże porwane darnie porozrzucane i poprzekręcane we wszystkie strony czy dało by sieto jakoś rozbronować i przywałowac>?

 

a po co bronowac i wałowac ?

 

Dać  to może i dałoby się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr ja łąkę talerzowałem i odrazu orałem z przedpłużkiem. glebogryzarka nie potrzebna... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak robiłem tą łąke to nie miałem jeszcze GB tylko TURem orałem

 

Próbowałeś może orać z przdpłużkami nie ruszaną wogóle łąke ?? bo ja kawałek na jeśieni (pare ary ) i nawet nieźle wyglądało ale MF miał problemy za mało kucyków pod maską :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

próbowałem ale dość dużo darni wystawało, musiałbm mieć jeszcze 6 kroi tarczowych :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie nie było darni ja mam takie norze przykręcena miedzy dłuto a lemiesz ale odkręciłem je i wiszą w garażu jak będe orał łake to je zakręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Jak masz mocny ciągnik to jakiś agregat ścierniskowy jeżeli nie pług lub talerzówka też jest ok. Mi wszystko jedno zależy jakim czasem dysponuje jak mam czas to robie podorywke jueżeli nie i mi sie spieszy przejade agregatem ścierniskowym i też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jak masz mocny ciągnik to jakiś agregat ścierniskowy jeżeli nie pług lub talerzówka też jest ok. Mi wszystko jedno zależy jakim czasem dysponuje jak mam czas to robie podorywke jueżeli nie i mi sie spieszy przejade agregatem ścierniskowym i też jest ok.

Filmowy Mc Gywer to nawet z gó*na bombe potrafił zrobić ;) , napisałeś że jak nie podorywka to ostatecznie ścierniskowy, to co w końcu lepiej robi w polu tzn wpływa korzystnie na strukture gleby rozkład resztek pożniwnych likwidacje chwastów itd bo wnioskuje że ścierniskowy tak?

Edytowano przez tommy66692
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj