Zaloguj się, aby obserwować  
damianero

jaka prasa do 80- konnego ciągnika

Polecane posty

damianero    0

Witam.

Jaką prase polecacie do 80 konnego ciągnika? Może być to prasa zachodnia.

Zakres gotówki to maX 40 tys.

Chcę, aby belowała ona równe i zbite baloty!!Może to być stało jak i zmienno komorówka.

Bo po tej prasie mam już dosyć... NH 835

 

 

 

Prasy marki SIPMA są w mojej okolicy niepolecane? dlaczego? co jest z nimi nie tak?

Słyszałem także pogłoski o tym, że prasy walcowe jak i pasowe mają problem z belowaniem suchej słomy. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Polecam JD np.590 lub Vicon, prasy cieszą się dobrą opinią,proste w budowie i wytrzymałe.Poszukaj użytkowników tych pras, np. robertbara. Te pogłoski są nieprawdą chyba że ktoś nie patrzył na stan przy kupnie, kupił zajechany szrot a potem narzeka.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A co powiedzą ludzie co chcą prasy do max 15tys zł? ;)

40tys zł to już coś porządnego kupi. Polecam JD najlepiej 590 bo możesz kręcić od 80 do 180cm średnicy lub krone stałokomorówkę. Bo łańcuchowa zmiennokomorówka z Krone może mieć tragiczne następstwa w przyszłości pod względem naprawy mechanizmu zwijającego balota. Krone na hydraulicznych zamkach ładnie zbija ( porządnie ) lecz nie ma co się oszukiwać że JD zbije lepiej bo od rdzenia jednak jak kto woli. Mam Krone 160 05r i idzie elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trufel11    3

Ja mam nh 640 nie narzekam na nią po przesiadce z sipmy to niebo a ziemia . Bele ładne dobrze zbite i w suchej słomie krótkiej kilka krotnie przewalanej na bałwanku dawała spokojne rade nie wiem czemu ale jd 580 nie mógł naprasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

ja mam nh br6080 jestem bardzo zadowolony a chodzi ona w proximie 8441 zależy do czego ci ta prasa jeżeli tylko do słomy to jakąś większą proponuje,pozdrawiam. na długim polu zrobie 32-35 bel na godzinę ze sznurkiem

Edytowano przez krzycho86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianero    0

A co sądzicie o Prasie metal- fach?

Wkońcu nowa a za tą samą kase. Wiem że nie ta prędkość roboty co zachodnimi;p no ale widziałem te prasy u mnie w okolicy i dobrze zbite belki mają( przyajmniej z oględzin zewnętrznych beli).

 

Belował mi gościu prasą KRONE 130 i szału przy tym ni ma. belki proste bo w siatce, ale w środku... otwierałem ją wczoraj a tam zawijki pleśni. W środku belka prawie wgl nie zbita( wiadomo że stałokomorówki tak środka nie dobiją ale nie sądziłem że aż tak bardzo.

 

Diler mówił, że prasy zmiennokomorowe mają dużo mniejsze zapotrzebowanie mocy niż stałokomorówki, ponieważ zbijaja od rdzena beli.

Czy to prawda?

Mówił także że zimennokomorówke można śmiało zaczepić do 60-siątki.

 

 

A co z prasami walcowymi w słomie? Czy to prawda że maja trudność w belowaniu suchej słomy?

 

 

 

 

Prasa miałaby być do słomy jak i do sianokiszonki. słomy robie ok 200-300 bel a sianokiszonki zależy ale tak koło 150-200

Edytowano przez damianero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Możesz sobie kupić zmiennokomorową ale ciężko będzie ukręcić takim traktorem bele 180cm jak jeszcze wypadnie pod górkę jechać ;) Za te 40tys w lepszym stanie bedzie na stałej komorze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

 

Belował mi gościu prasą KRONE 130 i szału przy tym ni ma. belki proste bo w siatce, ale w środku... otwierałem ją wczoraj a tam zawijki pleśni. W środku belka prawie wgl nie zbita( wiadomo że stałokomorówki tak środka nie dobiją ale nie sądziłem że aż tak bardzo.

 

Też bym Ci takich naprasował :P Myślisz że bym na usłudze zbijał do max? Śmiech na sali ;)

Idź do tego co sobie prasuje a nie na usłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianero    0

a co sądzicie o prasie NH 658?

da sobie rade w 80 konnym ciągniku?

może ma tą prase ktoś z forum i coś o niej powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Powiem Ci ze szukalem tez takiej prasy NH i jeden koles powiedział ze NH to juz jest stara maszyna i juz sie nie sprzedaja. A polecałbym Ci prasy Rivierre, sam taka zakupiłem na sznurek za ponad 20 tys z 96 roku oczywiscie na siatke bedzie kosztowała w granicach 30 tys. Zapotrezbowanie mocy jest bardzo małe bo ja mam np Rivierre 126 casalis i ursus C-360 by sobie w niej poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko4539    0

a 1500Vario pack lub1250round pack w granicy cenowej może by się udało coś takiego kupić,tylko nie wiem czy ciągnik by dał radę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

chciałbym kupić prasę zmienkomorową pasową do ursusa 902 doradzcie mi bo ja bym chciał john deere a tata się uparł na nową unie famarol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

A my mamy krone 125 stałokomorówke i sobie ją chwalimy belki ładne i dobrze ściśnięte :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@lawa3p Powiedz ile możesz przeznaczyć pieniędzy na prasę? Jest kilka marek do wyboru: JD, NH, Vicon, Claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolI    1

Siemka potrzebuje prasy do siana i do słomy do 10/11 tys zł. do ciągnika 80 km. Co wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Jeśli 40 tys, to może już JD 592? Prasa pare lat młodsza od 590, ale budowa taka sama. Równierz poszukuje prasy JD 580 lub 590 ale do 25tys, i tez do 80 konego ciągnika


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A czy 80KM da sobie rade z docinaczem i rotorem myślę o new holland br7060 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
AKAKU

Jeśli 40 tys, to może już JD 592

Kolega szuka prasy do 12 000zł. Zanim coś "madrego" napiszesz przeczytaj 100 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

@tomi382 umiem czytac i tam pisze że max do 40 tys, wiec nie wiem po co robisz chaos?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kubu na siatke czy sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wuwo1
      Witam od jakiegoś czasu ciągnik pobiera olej w sporej ilości w orce ok 0.5l na hektar przykapca na bialo   .co morze byc przyczyną z odmy nie puszcza dymu ?
    • Przez Masejek3060
      witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawienia zaworów. Wiem jakie luzy powinny być tylko w którym momencie ustawiać luzy są jakieś znaki ???
    • Przez dereniek
      Witam chciałbym zapytać czy da radę włożyć joystick do mf-a 3060 zamiast dzwigien co są oryginalnie jeśli możecie to podajcie link do joya i napiszcie czy oryginalne linki będą pasować
    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj