Szczur

Landini seria xx80 ( 6880 7880 8880 9880 )

Polecane posty

Szczur    0
Napisano (edytowany)

To jest bliźniaczy model MF 1007:

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/874-massey-ferguson-377-1007.html

A co do ceny to jak na ten rocznik bardzo przystępna, może handlarz nie do końca zna się na tej mało popularnej marce, a może jest z nim coś nie tak - najlepiej samemu dokładnie przetestować przed zakupem.

model 9880 jest czysto mechaniczny ale widziałem na allegro model z ehr(elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem), ale to było raczej opcjonalne wyposażenie rzadko spotykane.

Skrzynia i przedni most carraro - bardzo trwałe rozwiązania.

Silnik Perkins Turbo - tej marki racze nie trzeba przedstawiać.

W tym temacie po wyżej są także opinie użytkowników tego modelu :)

Jeśli wszystkie blokady biegi i pompa są sprawne to brać taki tani egzemplarz :D

Edytowano przez Szczur

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario89    0

Witam, czy mógłby ktoś napisać gdzie znajduje się rozdzielacz od tylnego podnośnika ?? Czy znajduje się on wewnątrz czy na zewnątrz . Model ciągnika Landini 6550. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

witam, chodzi o naprawe traktora landini 8880, zepsuta skrzynia, traktor ciągnął przyczepe i podczas podjazdu pod górę coś zgrzytło, rypło, i traktor zepsuty, ściągałem go do domu to normalnie luz jest, właścciciel go odpalił i na odpalonym silniku normalnie go zholowałem, teraz pytanie do Was, co to może być i jakie przewidywalne koszta naprawy. chce pomóc temu człowiekowi troche, bo prosił o poszukanie dobrego taniego mechanika, maszyna z okolic łomży.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

tego nie wiem, dopytam się dzisiaj, ale chyba idzie, bo rozkraczył się na środku drogi i jeszcze powoli kierowca włączył napęd i zjechał do boku.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

włączył napęd na przednie koła i zjechał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

tak, to się stało jak wjeźdzał pod góre, ustał praktycznie w poprzek drogi i żeby ruchu ni blokować włączył przedni napęd i powoli do boku zjechał, więcej nie wiem bo ja tylko podjechałem go zciągnąć do domu, później do niego zadzwonie i się dopytam, ewentualnie weź tu napisz o co dokładnie mam się zapytać.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak na przednim napędzie wjechał to pewnie coś w tylnym moście albo w zwolnicy walneło, jak będziesz u niego to dopytaj się czy jak włączy przedni napęd to ciągnik może jechać czy nie i czy biegi wszystkie wchodzą łącznie z rewersem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

coś jest w skrzyni zepsute, tata zaciągał go wczoraj do mechanika. biegi wczodziły wszystkie rewers chyba też.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Witam mam do was kilka pytań odnośnie Landini 7880 z 1990r. oczywiście sprowadzonego 4x4. Bo zamierzam zmienić ursusa C-360 bo jest dla mnei zamały prawie 30 ha swojego mam + 50 ha prasowania na usłudze. Wiec szukam takiego traktorka pozniżej 80 KM wiec wyżej wymieniony gagatek znakomicie się nadaje bo z tego co mi wiadomo ma 71KM przy obrotach 2100rpm. Egzemplarz nad którym się zastanawiam ma 4x4 nawet neizły face lift mimo wieku w środku jest też niczego sobie utrzymany wszsystkie zegary sprawne. Biegi chodzą bez zarzutu. Czy opłaca się kupić takiego za około 32tyś? Spełniał by on głowna role pociągową w gospodarstwie 4/5/6 klasa gleby + 10 ha 2/3 bardzo cięzkiej ( 60 jęczała w 2X35 w głebszej orce ). Jak pisałem wyżej miał by sporo prasowania a moze keidys belareczke musiał by targać. Czy opłąca sie kupywać teen rocznik za tyle co wyżej w neizłym stanei technicznym opony 60%. Mam jeszcze kilki pytań:

-jak z jego awaryjnością i częsciami zamiennymi,

-jak spalanie jego bo 60- w lekkich pracach i na 6 glebie to 4 litry na mth jazdy spala w pługu 3X30

-jak w wyciszeniem kabiny czy radio lepiej by było słychać niż w seri cięzkich ursusów,

-na co zwrócić uwage przy oglądaniu przy kupnie?

-jak jest z konfortem pracy w nim?

 

Licze że mi panowie troche doradzicie bo jestem troche ciemny co do tego modelu traktora a nawet mi się podoba z wyglądu.I czy nei był by to zaduży traktor na moj areał i bez drastycznej zmiany sprzętu. Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedzi szczegółową


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

JA TEŻ mam problem z wyborem ciągnika ale na twój areał i widzia łem po zdjęciach że pracujesz w lesie poleciłbym ci MTZ 82 w spalaniu w orce na twojej klasie ziemi poniżej 10l/mth powinieneś zejść a na lepszej wiadomo jak dużo będziesz gazował spalanie podskoczy nawet do 12l.Silnik MMZ nie do zdarcia a jak coś się stanie to w polu naprawisz.jeśli ma pracową w prasie to niestety tu jest jego wada bo wom jest na taśmie i może się ślizgać /ale to tylko wtedy gdy jewst źle wyregulowana.TAk mi kumpel tłumaczył o tym ciągniki. A do landini nie mam przekonania.Słaby dostęp części może nie do silnika ale do inych podzespołów tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Posiadam słabszy model Landini 6880 4x4 62km 94r od początku tego sezonu przepracował już 121 mtg. w kultywatorze, bronach, siewniku, rozsiewaczu, rozrzutniku obornika, a w tym tygodniu sprawdzę jak sobie w glinie radzi z pługiem 4x35 staltech u - 170. Spalanie w granicach 5L na mtg.

 

Awaryjność - żadnych problemów :) jest zrobiaony na solidnych rozwiązaniach z Massey Fergusona 377 - to jego kopia, jeżeli egzemplarz nie jest zamęczony to jeszcze sporo posłuży. Części są dostępne wszystkie ale ich cena jest znacznie większa od ursusa czy zetora.

 

W kabinie jest cichutko radyjko spokojnie może sobie pykać, np w Zetorze Proksimia 6441 sąsiada jest głośniej przynajmniej dla mnie i sąsiada:)

 

Zwróć uwagę na stan przedniego mostu czy na królu nie ma luzów bo jeśli ta to może się wycinać wałek od przedniego napędu - ponieść podnośnikiem przód. A także na większość podzespołów i stan ich zużycia. Oczywiście wszystko inne wyjdzie w praniu.

 

Jeżeli chodzi o komfort to jak dla mnie przesiadka z Zetora 5245 który jest dość komfortowy w stosunku na pewno do c-360 to jest znaczna różnica orbitrol, rewers i skrzynia 24/12 daje znacznie większe możliwości wykorzystania maks. momentu obrotowego który u mnie jest już przy 1400 obr/min. Poza tym jest równie zwrotny jak krótki zetorek.

 

Podsumowując świetny ciągniczek tylko żeby był zadbany :)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisu18    0

Witam :) posiadam ciągnik marki landini 9080, 85T KM rok prod. 95. ciągnik użytkuje od roku i nie ma z nim większych problemów, jestem z niego zadowolony. Mam tylko 2 problemy. Pierwszy jest taki że gdy na rewersie chcę wrzucić kierunek jazdy do przodu to jest zgrzyt. Gdy najpierw włączę do tyłu a potem do przodu to jest ok. o co tu może chodzić??? Drugi problem jest taki że raz przy skręcaniu w lewo a raz w prawo na pewnych obrotach słychać wycie. Podejrzewam że to wina wspomagania co o tym sądzicie. Pozdrawiam :)

Edytowano przez pisu18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

U mnie zgrzyta gdy wbijam rewers z załączonym przełożeniem gdy ciągnik stoi i nie jechał przez chwile, gdy najpierw wbije rewers a potem przełożenie to wchodzi bez problemu:) Gdy np jadę do przodu sprzęgło hamulec zmiana rewersu wchodzi gładko. Spróbuj zmienić kolejność:)

A co do wspomagania to nie spotkałem się może po prostu układ do przeczyszczenia.


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Czy ktoś może zna numer filtra powietrza (dużego i małego) do Landini 6880 raczej jest ten sam co do większych modeli?

Jeśli macie na oku jakieś tanie zamienniki to także będę wdzięczny za info :)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Witam smile.gif posiadam ciągnik marki landini 9080, 85T KM rok prod. 95. ciągnik użytkuje od roku i nie ma z nim większych problemów, jestem z niego zadowolony. Mam tylko 2 problemy. Pierwszy jest taki że gdy na rewersie chcę wrzucić kierunek jazdy do przodu to jest zgrzyt. Gdy najpierw włączę do tyłu a potem do przodu to jest ok. o co tu może chodzić??? Drugi problem jest taki że raz przy skręcaniu w lewo a raz w prawo na pewnych obrotach słychać wycie. Podejrzewam że to wina wspomagania co o tym sądzicie. Pozdrawiam smile.gif

Musisz mieć zużyty synchronizator na rewersie do jazdy do przodu . Nigdy tego nie rozbierałem, ale myślę że są tam dwa:do przodu i do tyłu.

Tylny działa więc zatrzymuje i możesz wtedy wpiąć do przodu.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek418    0

ja mam landini 9880 evolution z 99r. Ogólnie nie narzekam, jest zwrotny, oszczędny, wszystkie dzwignie w kabinie bardzo praktycznie umieszczone. Problemy jakie nam sprawił to : urwana przetyczka od wodzika (naprawa bez rozbierania skrzyni, tylko dekiel pod podłoga), cieknie olej spod kolektora, oraz ostatnio skrzynia padła- brak biegu wstecznego ( po rozpołowieniu skrzyni okazało sie ze łożysko na dolnym wałku poszło i wałek wysunął sie do przodu i opadł na dno skrzyni, dlatego brak wstecznego). Mimo ze ma ponad 9000 mth. skrzynia była w nienaruszonym stanie. Wszystkie zębatki jak nówki. Dodam że skrzynia od nowosci nie była rozbierana. Po złożeniu i jeździe próbnej okazju sie ze cos tam "skrobie" w skrzyni. Przy ruszaniu z obciązeniem "skrobie" tak mocno ze kupa dymu z traktora i duzo gazu dac aby ruszyc. No i tak jeździmy do dzis a remont był po sianiu zboża na wiosne.(co robic? prosze o pomysły z czym to moze byc zwiazane) Jest bardzo czuły na olej. Czesto trzeba sprawdzać filtr od oleju ze skrzyni. W przednim prawym kole coś tam satelity sie "zniszczyły" i nigdzie nie mozna ich dostac. Coś na na toczone, cos tam na spawane i jeździ nadal. No i majac te 9tys mth to troche dymi :P ale oleju nie bierze :D

 

Witam smile.gif posiadam ciągnik marki landini 9080, 85T KM rok prod. 95. ciągnik użytkuje od roku i nie ma z nim większych problemów, jestem z niego zadowolony. Mam tylko 2 problemy. Pierwszy jest taki że gdy na rewersie chcę wrzucić kierunek jazdy do przodu to jest zgrzyt. Gdy najpierw włączę do tyłu a potem do przodu to jest ok. o co tu może chodzić??? Drugi problem jest taki że raz przy skręcaniu w lewo a raz w prawo na pewnych obrotach słychać wycie. Podejrzewam że to wina wspomagania co o tym sądzicie. Pozdrawiam smile.gif

sprawdź wspomaganie (razem z pompą) i jakoś płynu do wspomagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Student94    0

Witam mam nadzieję, że mój problem umieszczam w dobrym miejscu:D

Przechodząc do sedna, mamy zamiar z ojcem zakupić ciągnik do ok. 50000zł i wpadło nam w oko takie coś

http://luxauto.otomoto.pl/landini-8880-A115277.html

jest warte tej ceny?? No i zapomniałem dodać, że bd uzytkowany na ok 20 ha (oczywiście w przyszłości wiecej) prosze o opinie i ew inne propozycje są mile widziane:D

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

witam

 

czy ktoś wie jaki model landini jest odpowiednikiem MF 390 ? niestety szukam i nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

MF 390 nie ma odpowiednika w Landini. Cechą spólną obu marek jest silnik ( Perkins A4.248 ) i przedni most ( jedyna seria MF z wałem na boku - most z Landini jak w Ursusach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Panowie, a ogólnie jakie macie zdanie na temat ciągników landini ?? 

Silnik mają perkinsa, a skrzynię ? hydraulikę ? i ogólnie jakie macie zdanie na temat tych ciągników ?

ogólnie interesuje mnie seria legend 2002-2005 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Witam Wszystkich, mam takie pytanie. Otóż na stronie http://www.trattore.it/ znalazłem część, znalazłem nr. katalogowy ale gdzie znaleźć np jaki rozmiar ma to łożysko którego nr mam z katalogu.  Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, wie ktoś z Was koledzy w którym miejscu w landini 9880 jest regulacja sprzęgła na łapkach? bo ślizga się i może obędzie sie bez rozpoławiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolKac    9

witamy panowie ma pewien problem mianowicie mój landini 8880 nie chce podnosić obojętnie czego jak robie cokolwiek w polu i nonstop coś podnoszę to w skrzyni robi się ciśnienie i słychać jak powietrze ucieka z pod drążków do zmiany wiegów jak się zgasi silnik. Po dolaniu oleju przestoła tak się robić przez 30min i znowu przestał podnosić (trzeba było czykać gazowac), też przestoło działać jedno złącze hydrauliczne i nie wiem co się dzieje co mi poradzicie??? Wszelkie ustawienie nie działają pokręcanie tymi gałkami itp, nie mam pojęcia co się dzieję proszę o pomoc i z góry dziękuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dreik
      Witam posiadam ciągnik Lndini 8550(mf 294) chciałem wymienic olej w tylniej zwolnicy nigdzie nie widze korka spustowego ani do wlewania i niewiem czy jest połączona zwolnica ze skrzynią biegów bo jak sprawdzałem na stronie shell to niby jest osobny olej do zwolnicy. Jaki polecacie olej do skrzyni biegów
    • Przez xzibit0000
      Witam. Mam problem dłuższy czas. Mianowicie falowanie obrotów ciagnika. Czasami podczas gaszenia sam zwiększa obroty i powoli gasnie. Na niskich obrotach słaby. Dopiero gdy turbina zaskoczy to coś tam czuć ale to musi się konkretnie rozgrzać.
      Filtry wymienione. Pompa Delhi. 

    • Przez mrrobsont
      Witam ! Od niedawna jestem posiadaczem Landini legend 145 deltasix 2002r. Traktor po ruszeniu wyświetla błąd AL 93 i czasem AL 96 i cały czas wyje buzer. Ciągnik normalnie jeździ zmienia biegi tylko poł biegi uruchamiam ze sprzęgłem  a powinien chyba bez. Proszę o pomoc co to może być. 
    • Przez DAREX
      Witam wszystkich mam taki problem w Landini legend 115 mianowicie gdy zapalam ciągnik to tak jakby był na hamulcu wciskam przycisk półbiegu to się odblokowuje jadę na tym półbiegu i włączam półbieg i naciskam sprzęgło to ciągnik zachowuje się tak jakby hamował. Może ktoś na forum by coś  mi podpowiedział co może być przyczyną tej usterki
    • Przez Szmaja
      witam!
      Chciałem założyć temat typowo do landini 8550, ponieważ nie dawno kupiłem i chciałbym dowiedzieć się o nim jak najwięcej.
      głównym bólem mojego landini jest to że nie działa, albo nie wiem jak wyłączyć hydraulike na której dźwigni, zmieniam i kręce wszystkimi ale coś nie chce zaskoczyć.
      a jeszcze jedno jak powinny być ustawione zawory ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj