Zaloguj się, aby obserwować  
jarozy

Ciągnik(i) na 1000 ha kukurydzy

Polecane posty

jarozy    0

Witam

Potrzebuje dobrać zestaw ciągników i maszyn do obróbki pola kukurydzy o powierzchni 1000ha. Mam takie zadanie na rachunku kosztów dla inżynierów, większość ma przeciętne gospodarstwa a mi koledzy zrobili kawał dodając zero ;) Teraz już nie mogę zmienić danych a czas nagli.

Zestawy muszą być tak dobrane by były dostępne dane takie jak cena, zużycie paliwa, wydajność a także by panował jakiś porządek np nie można zastosować 50 ciągników C-360

Z góry dziękuje za wyrozumiałość ;)

post-30575-0-88345400-1293725714_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jaka ma być technologia? orka czy bez mogą być uproszczenia?

ktoś kto to sprawdza to wie ile kosztuje nowoczesny sprzęt?

wie ile pali?

może być sprzęt uzywany?

jaki plon tej qq czy to zakładamy?

będziemy myśleć tylko napisz coś więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarozy    0

z orką, w załączniku jest plan prac, plon zakładamy 8,5 t/ha

Prowadzący jest obeznany w tym temacie i ma liczne artykuły z tej dziedziny.

Maszyny maja być niestety nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

jest tu chyba pewna osoba co ma 1000 ha i pracuje tam jak dobrze pamiętam to 20 pronarów ja ci tyle pomogę ;)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarozy    0

Tak, rodzice posiadają ale małe 20ha i nie uprawiamy kukurydzy.

20 to sporo, już zaczyna coraz bardziej przerażać mnie ten projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

ale wtopa 1000 ha ;) napisz do jakiegoś szkopa ,bo tutaj to chyba takiego co ma tyle to nie znajdziesz ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem,czy Ci to pomoże, ale w mojej okolicy jest przedsiębiorstwo rolne, które uprawia ok 3500ha i sieją tylko kukurydzę, rzepak i żyto, czasami pszenicę, więc kuku coś ok 1000 będzie. Obrabiają to {mówię o qq} przy zbiorze czteroma kombajnami case 2188 axial-flow, qq uprawiają w systemie orkowym ale nie wszystkie pola są talerzowane czy gruberowane przed orką, od razu jadą z pługiem. Orkę wykonują dużym pólzawieszanym pługiem, którego ciąga case magnum(ale ten stary z lat90) i dwa stare ursusy z 5 skibowymi phx. Orkę doprawiąją zwykła broną zębową, a siew wykonują trzy McCormicki XTX z 8-rzędowymi Accordami z podsiewaczem nawozów. Maszyny pracują ok 18h na dobę w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego u Niemca robi przy 2.5tys krów dojnych facet ma 19tys H ;) jak skończą doić to zaczynają od początku hahha a kuku na kiszonkę mówił że od rana do nocy przez 2tyg jadą sianokiszonki też tyle robią. jak nowe traktory chciał kupić ten gospodarz to w jeden dzień przyjechali dilerzy z tymi co go interesowały i cały dzień w polu robiły a on wtedy sobie wybierał. Nawet mi puszczał jakąś piosenkę o Fendach co Polacy tam przetłumaczyli od niemieckich rolników:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarozy    0

dzięki within o coś takiego właśnie mi chodzi, przynajmniej będę miał jakieś odniesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

hahahahaha ale zwałowa tabelka - będziesz robił czysto teoretyczne wyliczenia oderwane od rzeczywistości

 

a mozesz wpsiac zbiór ziarna i transort usługowo

A jaką masz mieć suszarnie bo to warunkuje zbiór

 

A czy robisz 24 na 24 czy masz siłę najemną czy tez wszytko roisz sam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj