xXPronarXx

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDURAK91    22

przyznam to atrakcyjna cena ale jak wspomniałeś do wydania jest 130tyś tak wiec wychodzi case jx 80 bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Mi Proxima pali 10-11l na hektar orki z tym, że mam mniejszy pług do @kubu365 bo 4*35, Ciągnik dość ciężki, śmiało zapinam agregat uprawowo siewny o masie własnej 1200kg. A z ten ceny można jeszcze troche utargować więc myśle że za ok 125 tys powinien być bardzo dobrze doposażony oczywiecie z rewersem.

Minus słaba zwrotność co przy turze może być uciążliwe.

w to, że proxima pali 10, 11l na hektar orki to chyba nikt Ci nie uwierzy, bo to raczej spora przesada, mój kuzyn też ma proxe 60 km i z pługiem obrotowym 3x32 palił w tym roku prawie 20l i ziemia nie jest ekstremalnie ciężka, pług nowy

ten kolega niech się zastanowi nad ursusem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Kolego poszukaj temat o spalaniu Zetorów i potem dopiero się wypowiedz, było porównanie w gazecie juz nie pamietam jakiej zetora i innych marek. Więc z całym szacunkiem dla twojej osoby ale... zamilcz bo chyba wiem czym robię i ile ON leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też w to spalanie nie uwierzę, chyba że w podorywce albo takiej na 20 cm w piasku ,

11 litrów to może na motogodzinę , ale jedna to mało aby ha zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

i pewnie by się zmieścił w cenie bo gdzieś w gazecie widziałem to chyba za 102 tys netto, ale nie wiem czy to aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

Zapraszam do komentowania zależy mi na opiniach :o

 

Zapraszam do komentowania przyda się każdy komentarz i chciałbym się dowiedziec o JD5070m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

U nas w gospodarstwie pracuje Farmer C1(105km) i Zetor Proxima85.Obie marki polecam .Jako główny na 15ha to wybrałbym Zetora ,Farmer z silnikiem JD bez tura krzykneli nam 126tyś :o .Zdecydowanie za drogo :P ,jak masz zamiar pracować z turem to tylko i wyłącznie z rewersem.Za 130tyś jest mase ciągników w podobnej mocy myśle że nawet Jaśka seria M w wyposażeniu standardowym można za taką sume wytargać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Według mnie najlepszym rozwiazaniem byłby dla Ciebie Zetor, uzytkownicy mowia ze jak pracujesz na lzejszych obrotach to nie pali wcale tak duzo, jesli miałbym tyle kasy to z pewnoscia kupilbym Zetora, albo jakiego JD serii 5M albo uzywke 5720 :o


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Kolego skrzynia w standardzie Case jx80 to 12/12 z rewersem umiejscowionym w mało wygodnym miejscu. Dopłać do niego za CBM, pneumatykę, obciążniki to zobaczysz jaka różnica wyjdzie w stosunku do Farmera 8244C2 - co najmniej ok. 20 tys. a to już dla przeciętnego zjadacza chleba nie jest mało.

 

 

Akurat rewers ma po lewej stronie kolo siedzenia i nie wyobrazam sobie zebym mial go gdzies indziej akurat jest poreczny nie to co w proximie


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zbych mu chodziło pewnie o belkę przednią, jak widać nie tylko w okolicy sie one tak łamią.

Ja także jestem za Case, wyposażenie niegłupie, serwis z tego co mi wiadomo Case ma dobry, czyli nawet jak wystąpią problemy to nie ma problemów... :D Tylko te przednie obciążniki to nie potrzebne przy ładowaczu, spróbuj się z dealerem dogadać, żeby dał Ci tylne a przednich nie bierzesz.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

Mam do was pytanie między new hollandem td5030 csae jx 80 i jd 5080m którego byscie wybrali powiecie mi cos o nich i jak jest cenowo z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

@zbych mu chodziło pewnie o belkę przednią, jak widać nie tylko w okolicy sie one tak łamią.

Ja także jestem za Case, wyposażenie niegłupie, serwis z tego co mi wiadomo Case ma dobry, czyli nawet jak wystąpią problemy to nie ma problemów... :P Tylko te przednie obciążniki to nie potrzebne przy ładowaczu, spróbuj się z dealerem dogadać, żeby dał Ci tylne a przednich nie bierzesz.

 

Najpierw niech kolega @Exodus udowodni, że jest wiarygodny - jakoś do chwili obecnej nie doczekałem się potwierdzenia wiarygodności jego wypowiedzi - jeśli nie będzie zdjęć będzie wszystko jasne, że pisał brednie, a jeśli będą to ok przyjmę to do wiadomości... U mnie w okolicy również są Farmery i jakoś dziwnym trafem żaden się nie połamał...

 

Kolego @kubu365 właśnie o to mi chodziło, że jest po lewej stronie przy siedzeniu - miałem okazje przejechać się NH 5030 i uważam, że o wiele wygodniej jest jeśli rewers jest przy kierownicy, ale to może kwestia gustu lub przyzwyczajenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

TD5030 to ten sam ciągnik co JX80, więc czy ten czy ten to tylko rzecz gustu, wybór koloru, JD będzie droższy, więc cenowo lepszy jest NH i Case, ale jakościowo JD chyba będzie lepszy, chociaż krążą plotki, ze te ciągniki mają coraz więcej Chińskich rzeczy, ale nic na ten temat się więcej nie wypowiadam bo nie wiem za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

posiadam proxe 8441 i ogólnie jak za te pieniądze to nie zaluje ze kupilem. Co do spalania to przy plugu wiecej jak 11-12 mi nie wezmie 4x 35 do zdecydowanych minusów można zaliczyc zwrotność przez kola 13,6 ale w 8441 to norma mozna odkrecic blotniki i ograniczniki podkrecic to cos tam sie jeszcze wycisnie i nie ma nawiewów ogrzewania na nogi tak wiec w zimie w nogi zimno:P ogólnie milo i przyjemnie nieraz biore go do agregatu 4,2 to tez sobie daje rade tyle ze ok 8km/h wiecej nie pójdzie, i brakuje wzmacniacza momentu ;/ nie mam z przodu obciazników i ponad tone spokojnie podniesie czyli podnosnik mocny:) biegi pod ręką rewers takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kilkoma słowami podsumowując Zetor jeżeli chcesz mieć lepszy uciąg i większy udźwig a Case jeżeli chcesz zwinny i dobry do TUR-a spalanie z tego co piszecie wychodzi podobnie. Zetor ciut większe ale większa pojemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

tyle ze do tura musi byc d*pa ciezka:) a znajomy ma td80 z turem to twierdzi ze zachodnie mają lekką konstrukcje nie wiem nie mam cytuje kolege swojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

za dopłata może mieć obciążniki na tylne koła, jak często pracuje z turem, to się przydadzą, nie ma ich w standardzie, ale można je dokupić za niecałe 3tys złB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Ja na twoim miejscu brał bym Proxę.Cena jest nie wygórowana a jak dasz obciążniki na max to jest dość ciężki jak na ciągnik tej klasy.Z częściami nie ma problemu.Awaryjność też się liczy bo proximy to jak ktoś dba to kilka lat nie dotknie kluczem śrubki. Co do spalania takie sobie jak ktoś podczepi bronę talerzową 1.5m no to powie że spalanie wysokie :D Ja ci osobiście polecam traktorki zetora :). Pozdro ;)

Edytowano przez piodro4444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exodus    0

Jaki to model Farmera ??? Kiedy go dokładnie kupił??? Daj zdjęcia Farmera z Twojego warsztatu i zdjęcia prowizorycznych spawów pod osią... Wybacz kolego, ale dopiero wtedy będziesz wiarygodny...

Farmera ma może 3 lata.

Farmer 105 Koni.

Wymieniali mu 3 razy sprzęgło,jak się dowiedziałem wymienili też silnik na nowy od Białorusa.

Zobaczymy co będzie dalej,wiem jedno,że właściciel bardzo żałuje !

Wymiana + części około 3 tys zł.

Koszmarnie ciężko zmienia się tam też pasek klinowy ( słaby dostęp,konieczność zdejmowania rur ).

Wiem,bo pomagałem mechanikowi w pracy.

Do tego wysiadły już siłowniki podtrzymujące maskę.

 

Ja mam lambo 90 turbo 1999,kupione w agromiksie,ma już trochę lat,ale jak dotąd niezawodny jest.

Pozatym moje opony,a właściwie guma z których są zrobione po tylu latach trzyma się świetnie,chodzi o jej strukturę.

Natomiast w farmerze guma po tych 3 latach jakby parciała,łatwiej się uszkadzała,pewnie dlatego zmienili już wszystkie opony na nowe.

 

Jak coś się jeszcze dowiem to napiszę.

Pozdrawiam.

post-30598-0-26248200-1294160044_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exodus    0

za dopłata może mieć obciążniki na tylne koła, jak często pracuje z turem, to się przydadzą, nie ma ich w standardzie, ale można je dokupić za niecałe 3tys złB)

To dużo u nas za komplet obciążników na koła chcą 1400 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj