xXPronarXx

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA

Polecane posty

xXPronarXx    0

Mój kolega ma 15ha i ma problem który z tych 4 ciągników wybrać , ma być to główny ciągnik i w przyszłości pracować z turem do dyspozycji ma około 130tyś z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

mając takie pieniadze ja bym myslał nad zetorem albo case co do farmera to nie wiem co o nim myslec-sa mieszane opinie jedni narzekaja a inni bardzo chwala . Pronara juz dobrze poznałem i mu odradzam zwłaszcza do pracy z turem z powodu cieknacej hydrauliki ;) . nie wiem jak to w 82sa ale w moim 82a cieknie ;)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Posiadam case jx 80 jak masz jakies pytania to pisz na gg nie mialem z nim zadnych problemow malo pali jest wzrotny pracuje z turem 6 i plugiem 4x45 z case bedziesz najbardziej zadowolony z tej czworki jak kupywalem tez mialem do wyboru farmera ale nad nim sie dlugo nie zastanawialem cena takiego case moze wynosic 117-119 tys a zetora masz za 119 i golasa jeszcze musisz dobrze zaplacic zeby mial to samo co kase


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Farmer i Pronar będą w porównywalnej cenie, ale do tura bardziej pasuje Farmer.

Case i Zetor również będą w porównywalnej cenie, ale do tura bardziej pasuje Case.

Spalanie Pronara, Farmera i Case myślę, że powinno być na porównywalnym poziomie.

Najuboższe w wyposażeniu będą Pronar i Zetor.

Jak kolega ma kasę to niech inwestuje w Case, a jak chce trochę zaoszczędzić to Pronar lub Farmer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Mi w tym plugu pali 10-12l na ha na obr ok. 1800 a w turze tak okolo 4l mysle ze to jest dobry wynik


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exodus    0

Witam.

Co do Farmera to stanowczo nie polecam !

Mój dobry znajomy kupił zestaw Farmer z turem za łączną kwotę 160 tys zł.

Teraz ma z nim ciągłe problemy !

Traktor jest na gwarancji kupiony w agromie w Koszalinie ( strasznie zdzierają ).

No więc od nowości idzie skrzynia,co rusz ją naprawiają.

Właśnie dzisiaj znajomy przyprowadził do mnie farmera na warsztat,bo jutro mają być mechanicy,którzy naprawią kolejną usterkę.

Pękło coś pod przednią osią,prowizorycznie to zespawali i jakoś dojechali do mojego gospodarstwa.

A tak to oprócz skrzyni biegów,to często pękała szyba z tyłu przez krzywą ramę.

Dzisiaj głośno mówi o tym,że żałuje tego zakupu ! Nie dziwię się bo za te pieniądze miał by extra sprzęt.

Także moje zdanie na temat Farmera jest jasne!

Serio nie ma roku,gdzie go nie robią po kilka razy !

Szkoda,bo jak skończy się gwarancja to sam będzie inwestował.

 

P.S Znajomy chciał go zwrócić,bo pozwala na to prawo,jeżeli przedmiot jest usterkowy,a naprawa przekroczyła dozwoloną ilość razy,oni jednak odmawiają.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Mi Proxima pali 10-11l na hektar orki z tym, że mam mniejszy pług do @kubu365 bo 4*35, Ciągnik dość ciężki, śmiało zapinam agregat uprawowo siewny o masie własnej 1200kg. A z ten ceny można jeszcze troche utargować więc myśle że za ok 125 tys powinien być bardzo dobrze doposażony oczywiecie z rewersem.

Minus słaba zwrotność co przy turze może być uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Witam.

Co do Farmera to stanowczo nie polecam !

Mój dobry znajomy kupił zestaw Farmer z turem za łączną kwotę 160 tys zł.

Teraz ma z nim ciągłe problemy !

Traktor jest na gwarancji kupiony w agromie w Koszalinie ( strasznie zdzierają ).

No więc od nowości idzie skrzynia,co rusz ją naprawiają.

Właśnie dzisiaj znajomy przyprowadził do mnie farmera na warsztat,bo jutro mają być mechanicy,którzy naprawią kolejną usterkę.

Pękło coś pod przednią osią,prowizorycznie to zespawali i jakoś dojechali do mojego gospodarstwa.

A tak to oprócz skrzyni biegów,to często pękała szyba z tyłu przez krzywą ramę.

Dzisiaj głośno mówi o tym,że żałuje tego zakupu ! Nie dziwię się bo za te pieniądze miał by extra sprzęt.

Także moje zdanie na temat Farmera jest jasne!

Serio nie ma roku,gdzie go nie robią po kilka razy !

Szkoda,bo jak skończy się gwarancja to sam będzie inwestował.

 

P.S Znajomy chciał go zwrócić,bo pozwala na to prawo,jeżeli przedmiot jest usterkowy,a naprawa przekroczyła dozwoloną ilość razy,oni jednak odmawiają.

 

Pozdrawiam.

Jaki to model Farmera ??? Kiedy go dokładnie kupił??? Daj zdjęcia Farmera z Twojego warsztatu i zdjęcia prowizorycznych spawów pod osią... Wybacz kolego, ale dopiero wtedy będziesz wiarygodny...

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

Zetor proxima8441 dobry ciągnik masywny ale case też dobry zwrotny dobry do tura powiedcie o jeszcze wiecie o tych ciągnikach z góry dzieki ;)

 

Zapomniałem się zapytać bo mój kumpel pyta się czy nie zaduże te ciągniki na taki areał będzie miał do pomocy c-330 polsko moc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja poleciłbym case, innych nie brałbym wogóle pod uwagę, to kupuje się na lata i juz ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tylko, że w cenie do 130 tys. z turem to się nie wyrobi chyba z Case. Chyba, że cena dotyczy samego ciągnika to pewnie, że tylko Case ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Na ten areał wsam raz ja mam 12ha i sie nie nudzi + 13ha dzierzawy brakuje mu tylko prasy rolujacej do sianokiszonki ogolnie polecam nie zaluje tego zakupu


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

To spoko - za tą kasę to Case jx80 będzie mógł jeszcze trochę doposażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja bym napewno nie kupił ani nie polecał faemera czy pronara oglądałem te dwa ciągniki i jakoś żaden z nich niczym nie zachwyca czy to pod wzgledem technologicznym, ergonomicznym lub wykonaniem a cena jest bardzo podobna do case czy zetora w podobnym wyposażeniu ;):P:D

jeżeli ma kiedyś pracować z turem to raczej Case ponieważ ma pompe 61 l/min :):):)

 

ma też lepszy skręt i bedzie oszczedniejszy w lżejszych pracach, a i jeszcze jedno brałeś pod uwage JD 5070M???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

ja bym napewno nie kupił ani nie polecał faemera czy pronara oglądałem te dwa ciągniki i jakoś żaden z nich niczym nie zachwyca czy to pod wzgledem technologicznym, ergonomicznym lub wykonaniem a cena jest bardzo podobna do case czy zetora w podobnym wyposażeniu :o:P:D

jeżeli ma kiedyś pracować z turem to raczej Case ponieważ ma pompe 61 l/min :lol: :lol: :lol:

 

ma też lepszy skręt i bedzie oszczedniejszy w lżejszych pracach, a i jeszcze jedno brałeś pod uwage JD 5070M???

 

Kolego, bardzo się mylisz bo Case jx80 wyjdzie sporo drożej od Farmera 8244 C2 czy też Pronara 82. Oszczędniejszy też nie sądze że będzie od Pronara, czy Farmera. Wydatek pompy Farmera to 55 l/min więc różnica niewielka. I pytanie, czy w Case tak jak w NH trzeba dopłacać do pneumatyki ??? bo się nie orientuję. Jeśli chodzi o komfort i kulturę pracy to oczywiście Case bije wszystkie powyżej wymienione przez założyciela tematu ciągniki i tu nie ma dwóch zdań, no może pomijając to, że chyba ma najmniejszą kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

niestety zbyt krótko go oglądałem aby coś wiecej powiedzieć ale powiem tak w standardzie ma naprawde niewiele tzn. skrzynia 16x16 z rewersem 30km/h brak obciążników i tylny tuz bez CBM tylko kulowe zaczepy, bez pneumatyki co do silnika to ma doś duży motor bo 4,5l na te 70 pare KM jedynie czm mnie zacheca to wyglądem, ergonomią i wykonaniem no i oczywiście ceną w podstawowej wersi w gravicie w lublinie 97,700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego skrzynia w standardzie Case jx80 to 12/12 z rewersem umiejscowionym w mało wygodnym miejscu. Dopłać do niego za CBM, pneumatykę, obciążniki to zobaczysz jaka różnica wyjdzie w stosunku do Farmera 8244C2 - co najmniej ok. 20 tys. a to już dla przeciętnego zjadacza chleba nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

case ma w standardzie przednie obciążniki a CBM kosztują ok. 1,5 tyś ale przecież można to zrobić samemu za jakieś 400 zł, pneumatyka jest za dopłatą nie pamietam dokładnie ale coś ok. 6 tyś rewers jest w dobrym miejscu wiem że nie przy kierownicy ale wcale to nie jest jakiś poterzny problem

 

co do ceny to z tego co wiem to farmer kosztuje 115 tyś standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Farmera 8244 C2 z tego co się orientuję wyrwiesz za ok. 105 - 108 tys brutto. A w standardzie z tego co piszesz ma więcej niż Case - tak czy inaczej ok 20 tys. mniej wyjdzie za Farmera. Ale jeśli Twój kolega ma do wydania 130 tys to bez zastanowienia niech bierze Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj