bestmen

STRAJK

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

-kontrakty

-umowy

-chec wkurzenia polskich rolnikow w celu obnizki cen

-czasami jakosc

jest wiele przyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

No tak ale w normalnym kraju tak być nie powinno a co do jakości to w niektórych przypadkach nie jest tak źle, my na raz mało sprzedajemy tak 50-60 sztuk trzody i od kilku dobrych lat do jednego pośrednika oddajemy i nam bez problemu może dać więcej bo się dobrze wybijają ale i tak to nie jest cena która mogła by kogoś zadowolić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Cyzyk ale to nie jest normalny kraj


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

strajk ogarnijcie się :lol: u mnie 100% (rolników) by cie wyśmiało <_< u nas ludziom się żyje ok kredyt na kredyt biorą :D jak już nie Idze wyżyć to żony wysyłają do Niemczech żeby robiły gdzieś u jakiegoś gospodarza bo grosza nie mają :P ostatnio to po słomę wozem i koniem :blink: a nówki ciągniki stoją B) bo na paliwo nie mają <_<


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

no to i ja coś dorzucę jako ciekawostkę bo mamy produkcję niszową rośliny ozdobne, malutki areał, duże koszty i pracochłonność ale na obecną chwilę jest to zyskowne. Pracowałem kiedyś kilka lat w zakładach mięsnych jako handlowiec, zarobki były całkiem całkiem jak szedł eksport i dopłaty na wschód potem nie było już tak różowo, ale rolnicy to zawsze byli robieni w bambuko. Tak było kiedyś teraz jak czytam co piszecie widzę że sporo się zmieniło. Żyjemy w gminie gdzie średnia gospodarstwo to około 5-7 ha w minimum 10 kawałkach, pewnie 30 % gruntów leży odłogiem a ludzie w ogóle nie chcą sprzedawać. Dodam że działki budowlane położone w dobrym miejscu kosztują tu 150 tyś za 10 arów i też prawie nikt nie sprzedaje :D . generalnie Hameryka :P . Większość pracuje gdzieś na etacie i dorabiają sadząc trochę porzeczki albo maliny i nie inwestują wogóle w gospodarkę, im nie potrzebne MR i MGR :P Ludzi chętnych do pracy dorywczej brak. Także tak mi się wydaję że obraz polskiej wsi może być bardzo różny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

czyli swiadectwa juz nie obowiazuja. dzis bylem u mojego weteryniarza i potem tez dzwonilem na skup i mowia ze juz tego nie potrzeba. tylko ciekawe na jak dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jak to nie trzeba juz swidectw?? no jaja jakies se robia?? ale napewno tak jest??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

http://www.medicusveterinarius.pl/forum/viewtopic.php?t=190&postdays=0&postorder=asc&start=225

 

link do forum weterynarzy, piszą o strajku i o świadectwach, "

Syf, kiła i mogiła, jest zmiana- jednak rozporządzenie trzeba traktować ściśle- czyli świadectwa obowiązują na drodze rolnik- skup, ale rolnik rzeźnia już nie
." tylko jeszcze to nic pewnego co chwile coś się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Chyba nie w tym temacie piszecie, proszę zajrzeć temat chyba "1 stycznia strajk weterynarzy". a co do samych świadectw to kolego zaspałeś. Dnia 31 grudnia 2010 zostało wprowadzone w życie rozporządzenie , które znosi obowiazek wystawiania świadectw zwierząt wolnych od Aujeszkiego przeznaczonych na ubój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wteryniaże chcieli podwyżek za świadectwa, za nieruszanie d*py zza biórka, wypisywanie świadectw bez ogladania świn a teraz nic nie maja.

 

Według mnie ciekawie rozwiązano tę sytuację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Dopóki panowie Polscy rolnicy nie będą się sami ze sobą dogadywać dopóty "warszawiaki" będą Nas wykorzystywać i to za naszym przyzwoleniem. Rolnik w Polsce stara się być zawsze samowystarczalny a o spółce z sąsiadami to albo zaciera rączki że coś może na nich zarobi albo zapiera się nogami i rękami przed wstąpieniem do niej bo boi się że go okradną. Dlatego prawie wcale nie ma zakładów przetwórczych gdzie właścicielem jest grupa rolników a grupy producenckie nie rozwijają się prężnie. O zainwestowaniu kilkuset tysięcy złotych w ubojnię, chłodnię czy magazyny to dostaje gorączki i puka się w głowę tłumacząc że jest to nieopłacalne i szkoda pieniędzy. Znacie może przykłady gdzie kilku rolników kupiło sobie na spółkę jakąś może maszynę czy wspólnie nawozy lub ŚOR? Bo ja nie znam i pewnie zbyt szybko nie poznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Ale wchodzi nowe pokolenie rolników, tacy młodzi jak na tym forum mogą działać inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Weteryniarze - może i cwaniaczki, ale p. Sawicki mówił że obniżki cen za świadectwa spowodowane są niską ceną trzody. Dziękuję za takie coś! Wielkie mi odciążenie dla rolnika. Droga jest prosta: my rolnicy dostajemy wiecej za trzodę, dajemy więcej za świadectwa weteryniarzom. Ja na takie coś bym poszedł bez wahania.

 

Tak jak pisał @UrsusCzesio, dlaczego my, kiedy wszystko drożeje, nie dostajemy więcej? Jacyś nauczyciele trochę pokrzyczeli i dostali podwyżki ;[

A nam to nikt nic nie da. Drożejące ŚOR, nawozy itd a za zborze czy za rzepak co? Teraz jest dobrze, ale jak będzie w żniwa i po nich? Jak zwykle wielkie g..wno :(

 

I jeszcze jedno. Ratowanie sektora mleczarskiego, w Agrobiznesie ostatnio było o jakimś spotkaniu w sprawie dopłat do bydła, bo jest za tanie. A o świniach to nikt nie wspomni, tylko jakieś marne grosze na świadectwach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Jeśli chodzi o to bydło mięsne to na chwilę obecną nie jest za tanie, ale chodzi to o to aby te dopłaty pomogły zachęcić rolników do produkcji opasów, ponieważ w UE ten rodzaj produkcji rolniczej jest deficytowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weteryniarze - może i cwaniaczki, ale p. Sawicki mówił że obniżki cen za świadectwa spowodowane są niską ceną trzody. Dziękuję za takie coś! Wielkie mi odciążenie dla rolnika. Droga jest prosta: my rolnicy dostajemy wiecej za trzodę, dajemy więcej za świadectwa weteryniarzom. Ja na takie coś bym poszedł bez wahania.

 

Tak jak pisał @UrsusCzesio, dlaczego my, kiedy wszystko drożeje, nie dostajemy więcej? Jacyś nauczyciele trochę pokrzyczeli i dostali podwyżki ;[

A nam to nikt nic nie da. Drożejące ŚOR, nawozy itd a za zborze czy za rzepak co? Teraz jest dobrze, ale jak będzie w żniwa i po nich? Jak zwykle wielkie g..wno :(

 

I jeszcze jedno. Ratowanie sektora mleczarskiego, w Agrobiznesie ostatnio było o jakimś spotkaniu w sprawie dopłat do bydła, bo jest za tanie. A o świniach to nikt nie wspomni, tylko jakieś marne grosze na świadectwach :(

 

 

I tutaj czarno na białym sprawdza się polskie powiedzenie, że polak jest marudny. Nigdy się polakowi nie dogodzi :D

 

Ja rzepak jest po 2000zł pszenica 1000zł to marudzenie o tym, że to sie kiedyś skonczy. Jak zboza sa tanie tez marudzą.

 

Trzeba się cieszyć chwilą, że mamy tak dobre ceny - nie tylko zboż ale i wieprzowiny!!!

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Hubert- wiem o tym że jest dobrze a nawet bardzo (na rynku zbóż oczywiście, co do wieprzowiny to się nie zgodzę). Jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony i chciałbym takie ceny w żniwa :)

 

@StasiekS- my mamy z sąsiadem kupiony kombajn zbożowy i agregat uprawowy :D

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Zwięrzęta do ubojni bez śwaidectw ,a do pośredników z świadecteami i tak do jedengo miejsca trafią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Senator dlaczego nie zgodzisz się co do cen wieprzowiny ? miejscami daja 4,5zł/kg zywej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachciało im się strajkować przeciw zniesieniu świadectw, a dziś na spędach przyjmowali bez świadectw. Tak na tym wyszli, że już ile mogli powypisywać, a im zachciało się strajkować, kiedyś jak nie było świadectw to też żyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0
@Senator dlaczego nie zgodzisz się co do cen wieprzowiny ? miejscami daja 4,5zł/kg zywej masy

kolego dobrze napisałeś "miejscami" i to zapewne jeszcze zakontraktowane mają to tyle dostaną ale normalnie to raczej nierealne jest dostać dziś 4,5zł/kg żywej masy dodając że teraz na rynku wieprzowiny jest duży zastój i rzeźnie świniaków nie chcą :unsure:

Ale i tak cieszmy się tym co mamy, jakoś idzie przeżyć to nie jest źle dzisiaj jest gorzej a jutro będzie lepiej, na pewno przyjdzie czas że trochę się odbijemy od dna ale niestety znowu ceny spadną ale i tak jakoś przeżyjemy :P nie takie kryzysy się przechodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@HubertOjdana- najwidoczniej ja nie łapię się do tych "miejsc" :D , lecz bardzo chciałbym, aby mi tyle dali za żywą masę ;)

 

@Cyzyk- miejmy, oj miejmy nadzieję ;) co do tych kryzysów to też racja, jak były poniżej 3 zł/kg daliśmy jakoś radę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cofnij temat do tyłu, przeczytaj kilka postów wstecz zobaczysz gdzie jakie ceny są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie zawsze swinki po5 nie beda jak sa w okolicach 4 trzeba dobrze kombinowac i jakos damy rade takie czasy juz sie na sztuce po 200zl zarabiac nie bedzie.teraz ilosc ilosc i jeszcze raz jakos ;) to jakos bedzie szlo ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj