bestmen

STRAJK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

nie cytuj poprzedniego posta


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie że przed naszym wejściem do UE były ursuski i zetorki a teraz co to nie ja bo dostałem zwroty i wielki Bamber jestem

 

a do ciebie MECHANIZATOR , nie uważam siebie za małego gospodarza mając 45 ha a park maszynowy też nie odbiega od dużych gosp wszystkie maszyny potrzebne mam i technicznie wedle postepu technicznego jak Ci co nabyli je z Prowu

Edytowano przez krzysiek55555666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj ojciec na ten przyklad same juz w 97 roku zakupil, MF i kombakn claasa w 2001, 2004 rok zmienil az tyle, ze trzeba bylo 22% wiecej za maszyny placic ;)

 

tutaj nie chodzi o chwalenie sie czy zalenie, tylko o to, ze sie dalo isc z postepem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie po mojemu to nie o to chodzi... Opłacalność jest albo jej nie ma, nie ważne czy jesteś rolnikiem, fizykiem czy hydraulikiem. Dziś liczy się skala produkcji. Niestety dziś patrzą na ilość nie na jakość. Nie ważne czy towaru czy usługi... Ten kto przejął po tatusiu kilka lat temu kilkadziesiąt czy kilkaset hektarów nie zrozumie tego co ma 7ha kocha ziemie i chce z niej żyć tak jak jego ojciec, dziadek itd. Smutne ale niestety , w mojej wsi 20 lat temu było 50 gospodarzy, dziś jest 20 . A co będzie za kolejne xx lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Jeśli chodzi o trzodę chlewną to w dzisiejszych czasach liczy się i ilość i jakość. Kiedyś miałem okazję się o tym przekonać jak przyjechali do mnie po świnie z ubojni i przez pomyłkę wpisali mi cenę taką jaka wynegocjował większy rolnik u którego również brali świnie(120sztuk) to zamiast 5,4 za klasę E dostałem 5,7(w przeliczeniu na wagę żywą 4,7+VAT) a w skupie bym za nie dostał 3,7 czyli o złotówkę mniej...

Duży może więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj tata przejal po swoim tacie 20 ha, inni z mojej wioski tez przejmowali po 20 ha i dzis - pracuja u mojego taty ;)

 

ja tez przejmuje 20 ha i tez chce z nich sie utrzymac i w miare mozliwosci rozwijac swoje gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, dlaczego inne grupy takie jak lekarze, prawnicy, nauczyciele, weterynarze i wiele wiele innych dużo lepiej zarabiających zawodów głośno i wyraźnie domaga się podwyżek przez strajki i jest O.K. Tymczasem kiedy rolnik odezwie o lepsze traktowanie to jest "burok" pomijam tutaj skuteczność takiego strajku, bo myślę że tak czy siak nic by to nie dało. Popatrzcie na francuskich rolników gospodarzą o niebo lepszych warunkach niż my i mają śmiałość dopominać się o lepsze traktowanie, strajkują przy czym robią taki rozpieprz że nam to się w głowie nie mieści i nikt jakoś od buraków ich nie wyzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

binek kwestia tylko taka że we francji rolników jest 10 razy mniej niz w polsce - w PL z rolnictwa utrzymuje się 20% ludnosci (statystycznie) a we francji ok 2% ludności

 

druga sprawa to taka ze inne zawody strajkują ale tylko dlatego ze np te które wymieniłes są na garnuszku budrzetowym i jak się upomna to moga coś wywalczyć bo tutaj od rządu zależy ich poziom dochodów - a w rolnictwie to nie rząd a rynek dyktuje ceny - słyszałes moze o strajkujacych włascicielach stacji benzynowych ?? albo właścicielach punktów gastronomicznych ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Dobrze w takim razie wściekłość francuzów powinna być 10 razy większa ponieważ dużo, dużo większe subwencje niż nasze idą tylko do 2% społeczeństwa. Druga sprawa owszem nie widziałem strajkujących właścicieli stacji benzynowych czy lokali gastronomicznych, ale widziałem kierowców ciężarówek, górników, stoczniowców. Jeszcze jedno Francuscy rolnicy też nie należą do budżetówki a jednak strajkują i jak to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie że przed naszym wejściem do UE były ursuski i zetorki a teraz co to nie ja bo dostałem zwroty i wielki Bamber jestem

 

a do ciebie MECHANIZATOR , nie uważam siebie za małego gospodarza mając 45 ha a park maszynowy też nie odbiega od dużych gosp wszystkie maszyny potrzebne mam i technicznie wedle postepu technicznego jak Ci co nabyli je z Prowu

 

 

jeśli dobrze zrozumiałem to Cie pojechał, że jakby nie było MGR, to byś cienko piszczał, bo nie dostałbyś zwrotu za zakupiony sprzęt <lol>

 

albo nawet dalej miałbyś Ciapka, bo nie miałbyś za co kupić

 

Było trzeba brać ziemię jak była za psi grosz a nie teraz lamentować...

 

Wiesz...ojciec przed 2004r miał takie maszyny :

Same Titan 190 - 96r

Same Explorer - 2001r

Ursus 1614 x2 - 1996r

Forschmit E-517 x2 - roczników nie pamiętam

Class Mega 208 - 2001r

Kverneland PS-100 6skib

Kverneland EM jakiś tam starszy model 4 skiby

Agregat Unia Kombi 6m

i wiele innych maszyn które słóża do dziś...dlatego nie bardzo rozumiem takich ważniaków jak Wy, którzy twierdzą, że wieksi rolnicy kupuja maszyny nowe tylko dlatego że jest dotacja z Unii..Wszystkei wyzej wymienione były kupowane bez zadnych dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

a teraz masz nowego fendta i jd i napewno robota szybciej i sprawniej pójdzie:)niż 16 którą musiał byś pracować w polu dzień i noc żeby wyrobić się w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

no i nie musisz się tyle męczyć i jest to bardziej ekonomiczne to co zrobisz 1 ciągnikiem zrobiłbyś 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

erni ale co to wnosi do tematu ??

 

przecierz Hubert napisał ze zanim ktokolwiek w PL pomyslał o programach unijnych on juz miał zachodni sprzet

 

w gospodarstwie w którym do niedawna pracowałem ciagnik JD był kupiony w 1997 roku razem z pługiem Kuhna a kombajn JD w 1996

 

w mojej okolicy ciagniki zachodnich firm zaczęły pojawiać się juz około 1995 roku - np w byłym kombinacie do którego należał PGR w mojej wsi w 1996 roku kupiono ciagnik MF 8160 z siewnikiem Horsha a w rok pózniej dwa kombajny MF 36 - a w wiekszosci duzych gospodarstw w okolicy w tym okresie zaczeły pojawiac się kombajny i ciagniki zachodnich firm Fendt Claas JD MF NH itd


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@HubertOjdana-sorry ale jak piszesz o czasach w których można było brać ziemię za bezcen to chciałbym jedynie przypomnieć że taka ziemia z reguły była sprzedawana tzw. krewnym i znajomym królika (znam naprawdę sporo takich przykładów)-może u Ciebie było inaczej-ale to raczej byłby wyjątek potwierdzający regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jaro to niestety druga strona medalu - ale czy teraz jest lepiej ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znam sporo osób u których poziom inteligencji a dokładniej rzecz biorąc stopień udzielania "dobrych rad" zaskakująco wzrósł po nagłym (i najczęściej spodziewanym ;) ) wzbogaceniu się-jak to mówią-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-niektórzy z nas,nawet tu na forum cierpią na taki głód ziemi że cieszyć się tylko należy iż żyjemy w czasach w których żyjemy-dawniej z pewnością najechaliby zbrojnie uboższego sąsiada-bo po co małorolnemu hektary ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jaro - moze to jest wyjscie z sytuacji


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Mechanizator-powiedz mi czy ja jestem jakiś nienormalny że nie odczuwam tzw."parcia na portfel"-w naszych czasach osoba która chce sobie spokojnie żyć z paru hektarków traktowana jest jak jakiś zaprzaniec,zakała ludzkiego rodu (bo nie chcce za półdarmo oddać swojego dorobku dorobkiewiczowi ;) )-jeżeli żyje sobie spokojnie to nie można zostawić go w spokoju ?-mam 100 ha ale potrzebuję do szczęścia jeszcze 5 hektarów owego sąsiada-nieszczęśnika ?A potem mając owe 105 ha zwracamy załzawione (z nieszczęścia-bo co tylko 105 ha ) oczka na następnego ?Tfu-postęp,psiamać :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wiesz - jak dla mnie to możesz żyć sobie z jednego hektara na którym bedziesz uprawiał marchewke - jesli ci to odpowiada i jeśli jesteś w stanie się z tego utrzymać - rozchodzi się tylko o to że rynek nie dostosuje się do tego rolnika z 5 ha bo on sobie chce pod lasem spokojnie żyć - więc no niestety taka rzeczywistość - która nie rozpieszcza nikogo

 

tak na marginesie jak juz zaczeliśmy ten temat - tak psioczycie przy każdej mozliwej okazji na nieboszczke komune ale za jej czasów jak ktośmiał 5-10 ha to z takiej powierzchni wychował trójkę dzieci było go stać na wysłanie ich na studia i jeszcze sobie dom wybudował w którym mieszka do dzisiaj i miał możliwośc żeby sobie spokojnie zyć na skraju lasu z dala od tej całej telewizyjnej cywilizacji - moze nie wszyscy ale spora wiekszość - chcieliście kapitalizmu to macie w czystej XIX wiecznej formie (no z małą modyfikacja zniesiono pańszczyznę)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ależ ja właśnie o tym piszę !-jeżeli taki ktoś daje sobie radę to po co go zaraz straszyć niewidzialną ręką rynku ?-ja tylko piszę o tych nienasyconych-tym którym zawsze mało-przecież mam tu w okolicy też sporo takich-paszę kupują bo nie mają z czego krów wykarmić a i tak muszą mieć tych w/w najwięcej we wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no więc skoro na tych 5 ha sobie gospodaruja to ja do nich nic nie mam - wkur..a mnie tylko ktoś kto godzi się na takie gospodarowanie a pozniej chce wielkie strajki urządzać

 

co do głodnych ziemi "obszarników" takie cos było jest i będzie poczytajcie sobie chociażby "Chłopów" Reymonta - XIX wiek Maciej Boryna najbogatszy Chłop we wsi ale sie oglądał za morgami Jagny (no i za Jagną zresztą też)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

Panowie!!!

 

Polskiemu rolnikowi się nie dogodzi!!!

Widzę to nie tylko na forum ale na własnym podwórku. Jak mleko wychodziło niecałe 80gr to ojciec mówił że chociaż 1zł, a teraz jak jest 1,1zł to chociaż 1,2 itd tak samo jest ze świniakami i z każdą inną dziedziną produkcji.

Ja rozumiem, że każdy chce jeździć dobrym sprzętem mieszkać w pałacu a najlepiej żeby ludzie na niego robili.TAK SIE NIE DA!!! A strajk nic nie zmieni.

Mamy takie czasy a nie inne i trzeba sie dostosować. Jeżeli ktoś ma 15ha i utrzymuje 70 sztuk bydła lub 1000 świń nie wypominajcie mu tego. Jeżeli jemu sie to opłaca niech sobie pracuje. A jeżeli wam jest szkoda lub co gorsza zazdrość was zjada to do pracy. Starajcie sie dążyć do tego samego i wtedy możemy coś powiedzieć.

Niestety żyjemy w takich czasach że trzymajac 5 krówek i 10 macior nie bedzie nas stać na nowego JD (ale o tym chyba każdy wie)


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co mam nie wypominać gdy krowy wyglądają jak szkielety i obgryzają badyle a jest ich dużo po to tylko aby jakąś tam dopłatę dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj