bestmen

STRAJK

Polecane posty

Przemo85 Przy tej cenie na komponenty (premiksy soja rzepak ) to tuczniki w klasie E w WBC powinny być na poziomie nie 5zł a 6zł wtedy byśmy rozmawiali o opłacalności a teraz to rozbój w biały dzień wiesz przemek ja też sprzedaje co 2 tygodnie po 20 czy 30 sztuk choć teraz znacznie ograniczam produkcje , Przy moich 45 ha chowaliśmy 800 tuczników rocznie w cyklu zamknietym. A chlewnię mamy postawiona w 2002 na 1000 sztuk w jednym wrzucie do tego porodówka na 50 loch lecz teraz jest ich 25 . Lecz teraz tak jak wyzej pisałem ograniczamy tuczniki do 300-400 rocznie i do tego od 2 lat mamy bydło opasowe 50 sztuk tak żeby rocznie w 2 rzutach po 10m sprzedawać i widzę że mam jakieś zabezpieczenie kapitału w bydle przy wahających się cenach świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmalał zapał do strajku ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a za pół roku bedziesz strajkował bo sie wołowina nie sprzedaje albo za tanio


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Strajk nic nie da, bo polscy rolnicy się nie zmobilizuja. Jesteśmy po wyborach a i przed , i tu raczej trzeba naciskać jako elektorat na swych polityków, a jeśli to nic nie da. to won w następnych wyborach. ;)

Jedno jest pewne, żeby unia nie pilnowała rolnictwa to nasza władza ogołociłaby nas z ostatniego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HubertOjdana i MECHANIZATOR spójrzcie na gospodarkę z innej strony bo widzę u was fascynację w dopłatach i zwrotach w Prow na maszyny ale tak naprawdę gdyby nie było tych dopłat i zwrotów na maszyny to nie było by w waszych parkach maszynowych nowych maszyn tylko naprawiane ursusy . Wy widzicie tylko przyszłość w dofinansowaniach i dopłatach a gdyby wam je zabrali to byście zaraz strajki robili tak wiec spójrzcie z innej strony na rolnictwo niż kasa z Agencji . Pozdrawiam i życzę dalszej miłej dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty Krzysiek@ lepiej przeczytaj jeszcze raz co napisałeś...

Gdyby babcia miała wąsy...

Gdyby nie było dopłat maszyny i tak by były kupione te same... dopłaty unijne wywindowały tak wysokie ceny maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

a za pół roku bedziesz strajkował bo sie wołowina nie sprzedaje albo za tanio

he raczej nie. Nigdy nie miałem z tym wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

krzysiek jest takie stare porzekadło a przy okazji słowa piosenki "kiedy dają to brać każdy głupi to wie" a gdyby ie dopłaty to powiem ci że pewnie tobie było by gorzej niż nam - dlaczego - poprostu skala produkcji robi swoje rozwój był by wolniejszy ale by był a w twoim zakonserwowanym przez dopłaty bezposrednie z uni przypadku było by nieciekawie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

HubertOjdana i MECHANIZATOR spójrzcie na gospodarkę z innej strony bo widzę u was fascynację w dopłatach i zwrotach w Prow na maszyny ale tak naprawdę gdyby nie było tych dopłat i zwrotów na maszyny to nie było by w waszych parkach maszynowych nowych maszyn tylko naprawiane ursusy . Wy widzicie tylko przyszłość w dofinansowaniach i dopłatach a gdyby wam je zabrali to byście zaraz strajki robili tak wiec spójrzcie z innej strony na rolnictwo niż kasa z Agencji . Pozdrawiam i życzę dalszej miłej dyskusji

Dziś jak nie wykorzystasz dopłat i dotacji to gospodarstwo się nie rozwija i nie robi się konkurencyjne na rynku.Sam widzę gospodarstwa 40-70ha które nie korzystają z prowu i są na wstępie 10 lat do tyłu bo 25 letnimi ciągnikami daleko już nie zajadą.Niekiedy dopłaty i inne subwencje to jedyny zysk i zarobi tylko ten kto umie je wykorzystać(nie przejeść lub przepić dopłaty pod sklepem bo i tak się zdarza.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

bardzo czesto sie tak zdarza mam przyklady u mnie we wsi...;) wola przechlac doplaty niz troche nawozu kupic... ;)

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HubertOjdana właśnie MGR ruszyła wymianę o ile przypuszczam przedtem ursusy na zachodnie maszynki . Ale powiedz sam gdyby zabrali ci dopłaty a za te zwroty co dostałeś miałbyś ich nie mieć czy byś nie strajkował ?

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Mechanizator-gdy już cytujesz Budkę Suflera to zacytuj też wcześniejsze -"Gdy srebrników garść przekonała nas, że ";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Przemo85 Przy tej cenie na komponenty (premiksy soja rzepak ) to tuczniki w klasie E w WBC powinny być na poziomie nie 5zł a 6zł wtedy byśmy rozmawiali o opłacalności a teraz to rozbój w biały dzień wiesz przemek ja też sprzedaje co 2 tygodnie po 20 czy 30 sztuk choć teraz znacznie ograniczam produkcje , Przy moich 45 ha chowaliśmy 800 tuczników rocznie w cyklu zamknietym. A chlewnię mamy postawiona w 2002 na 1000 sztuk w jednym wrzucie do tego porodówka na 50 loch lecz teraz jest ich 25 . Lecz teraz tak jak wyzej pisałem ograniczamy tuczniki do 300-400 rocznie i do tego od 2 lat mamy bydło opasowe 50 sztuk tak żeby rocznie w 2 rzutach po 10m sprzedawać i widzę że mam jakieś zabezpieczenie kapitału w bydle przy wahających się cenach świń

 

Z chlewni na 1000sztuk odstawialiście tylko 800sztuk? ;)

my z chlewni na 300sztuk z czego ok40% przeznaczona jest do odchowywania warchlaków w 2010 odstawiliśmy 630sztuk. loch mamy średniorocznie 35sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

bardzo czesto sie tak zdarza mam przyklady u mnie we wsi...;) wola przechlac doplaty niz troche nawozu kupic... ;)

No właśnie, i teraz kogo zaboli zabranie dopłat, tego co wszystko inwestował i rozwinoł gospodarstwo , czy tego co przejadał dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam chciałbym zaproponować strajk przeciwko niskim cenom żywca, prosiąt mleka i innych art. rolniczych. Cena żywca bardzo śmieszna 3.60 cena prosiąt ok 130 zł/ para, a mleko to można sobie porównać jaka jest cena skupu a cena w sklepie. Jednym słowem bieda. Wszyscy jeżdżą po rolniku jak chcą czyli producenci, pośrednicy itd. Gdy stocznia upadała wszyscy żyli stocznia jak rolnik żyje tak cały czas to nikt się słowem nie odezwie. Piszcie co o tym sądzicie oraz rozpowszechniajcie to jak się tylko da aby każdy wiedział co się dzieje w rolnictwie.

 

żeby zarobić na swoim produkcie to trzeba się zebrać o porobić rzeźnie i masarnie na zasadach Spółki Akcyjnej, ale czy ktos z dzisiejszą dotacją 100kPLN na działalność nierolniczą to kto na to pójdzie??

 

to gdzie pierwsza blokada ?? pojade popatrzeć i się pośmiać jak robicie z siebie buraków

 

byś ludziom dał jakiś pomysł a nie gadał jak to wielce inni będą się z nich śmiać

 

Cen żywca nie zmienimy, chyba że mali producenci zrezygnują, ale jeśli już ktoś jest nauczony że zawsze miał kartofle do świń, to już tego nie zmienimy, kartofle będzie sadzić zawsze, a przez to będzie miał świnie, bo ludzie z natury są uparci... ;/

 

 

a ceny to zawsze pośrednicy dyktują, tak samo jest z całymi maszynami... fabryka chce za traktor 150tys żeby była zapłacona a do tego 10% na plus, ale jak Dealerzy powią że nie wezną za taka cene to fabryka musi spuścić, bo pudom z torbami... to jest logiczne, ze producent sie nie liczy...

 

 

 

Przemo85 Przy tej cenie na komponenty (premiksy soja rzepak ) to tuczniki w klasie E w WBC powinny być na poziomie nie 5zł a 6zł wtedy byśmy rozmawiali o opłacalności a teraz to rozbój w biały dzień wiesz przemek ja też sprzedaje co 2 tygodnie po 20 czy 30 sztuk choć teraz znacznie ograniczam produkcje , Przy moich 45 ha chowaliśmy 800 tuczników rocznie w cyklu zamknietym. A chlewnię mamy postawiona w 2002 na 1000 sztuk w jednym wrzucie do tego porodówka na 50 loch lecz teraz jest ich 25 . Lecz teraz tak jak wyzej pisałem ograniczamy tuczniki do 300-400 rocznie i do tego od 2 lat mamy bydło opasowe 50 sztuk tak żeby rocznie w 2 rzutach po 10m sprzedawać i widzę że mam jakieś zabezpieczenie kapitału w bydle przy wahających się cenach świń

 

ale mając opasy to trzeba sie liczyć, że musisz mieć do tego inny sprzet także... tak mi się wydaje... zawsze jest to jakiś koszt :/

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

HubertOjdana właśnie MGR ruszyła wymianę o ile przypuszczam przedtem ursusy na zachodnie maszynki . Ale powiedz sam gdyby zabrali ci dopłaty a za te zwroty co dostałeś miałbyś ich nie mieć czy byś nie strajkował ?

??

 

 

Pisz zrozumiale bo Ciebie nie rozumiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

jeśli dobrze zrozumiałem to Cie pojechał, że jakby nie było MGR, to byś cienko piszczał, bo nie dostałbyś zwrotu za zakupiony sprzęt <lol>

 

albo nawet dalej miałbyś Ciapka, bo nie miałbyś za co kupić

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@piotr2691 - pomysł do ja moge dać za $$$ - mamy kapitalizm

 

a jak ktoś nie zauważył ze komuna padła 20 lat temu to już jego problem

 

tłumaczenie że ludzie są uparci i sadzą ziemniaki dla świń itd to co moze jak nie masz krów ale masz kawałek łąki to będziesz ją kosił i robił siano "dla zasady" chyba was już całkiem pogieło - jeśli ktos jest uparty i sadzi ziemniaki "dla zasady" to niech pozniej nie narzeka ze mu się coś nie opłaca

 

@jaro - srebrniki nie srebrniki - pieniądze nie śmierdzą

 

@HubertOjdana moze i miał by ciapka czy innego kumuruna - ale przynajmniej nikt na siłę nie zakonserwował by przedpotopowego gospodarstwa pana @krzysiek55555... - bo taka jest prawda - duz egospodarstwa dzieki skali produkcji były rentowne nawet bez dopłat a dzieki obecnemu systemowi dopłat bezposrednich małe gospodarstwa zamiast wysprzedawac ziemie tym wiekszym to bedą ją trzymały dla dopłat


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

nie mówie że ja tak robie, tylko znam takich ludzi i tłumacze, że przez takich jest duża produkcja i rozdrobniona, i potem nie idzie sie zebrać żeby wywalczyć jakieś lepsze ceny!!


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj