bestmen

STRAJK

Polecane posty

hubertuss    4652

Zamiast o strajku radzę pomyśleć o zmianie produkcji. Popyt na wieprzowinę spada ceny też, co roku praktycznie ta sama piosenka. Dotychczasowe strajki nic nie dały i ten nic nie da. Słyszałem w agrobiznesie wypowiedź faceta, który hoduje daniele. Wszystko na pniu sprzedaje oczywiście za dobre pieniądze. A większość uczepi się tej świni i świata pozatym nie widzi. Ludzie kredyty biorą hlewnie budują a świnie przecież nie są tanie od wczoraj. Lepiej juz wychodzą producenci wołowiny. W dzisiejszych czasach rolnik jest jak przedsiębiorca nikt za niego myślał nie będzie. Czasmi może faktycznie lepiej zamiast pchać w to kase i zdrowie skasowac hodowle obsiać ziemię zbożem i znaleźć prace do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@bestmen - skoro twierdzisz ze ci sie nei opłaca - to sprzedaj gospodarkę dostaniesz za nia taki kapitał ze mozesz spokojnie załozyć jakiś dochodowy biznes i tyle - ty bedziesz zadowolony i twój sąsiad któremu sprzedasz ziemie tez bedzie zadowolony (no kwestia tylko taka ze jemu sie chyba jednak opłaca)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

Panowie wszystko się zgadza. Ale pomyślcie czy nie mogło by być lepiej? zlikwidować łatwo zmienić trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@bestmen - to przedstaw nam profil swojego gospodarstwa to powiemy ci w czym tkwi problem - jaką masz powierzchnie itd


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ale to rolnicy sami siebie nawzajem dobijaja, jak bedzie lepiej to czynsze dzierzawne beda rosna w nieskonczonosc, cena ziemi tak samo, a rolnikowi zostanie i tak na nedzne zycie. Wszscy zarobia tylko nie my- w tym roku widac, ze znow mogloby byc lepiej, srodki do produkcji zdrozaly

Sami sie godzicie na takie cos- troche logiki a nie strajku

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

Pola mam bardzo mało ok 15 ha. Kiedyś trzymałem po 250 szt tuczników na raz ale opłacalność spadła i teraz nie trzymam żadnej sztuki tylko mam na stanie ok 30 macior i chciałbym to odbić na lepsze. Piszę o tym problemie bo wielu rolników co rozmawiam to mówi że się nie opłaca i likwidują na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Za ok 1-1.5 roku ceny wołowiny polecą na łeb na szyję. Przyczyna? Za mały popyt za duża podaż. Na forum można zaobserwować duże zainteresowanie tą produkcją. A gdy ceny polecą zacznie sie obwinianie wszystkich że cena mała itp. Mamy wolny rynek i to on kształtuje ceny produktów a nie inne instytucje ,zakłady. Jeśli chcemy na czymś zarobić to trzeba sie niestety narobić! A kredyty dla mnie to ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pomoc przez internet nic tu nie da. Jest zbyt wiele czynników do przeanalizowania liczba h i świń nie pomoże w ustaleniu czego kolwiek. Z gospodarstwem jest jak z biznesem jeden biznes prosperuje, rozwija się inny ledwo ciepie. Albo ktoś potrafi zarządzać albo nie.

Co do strajku nikt tego nie kupi. Pokazują rolników w tv w nowych ciągnikach, mówią ile kasy trafia na wieś z ue. Więc ludzie pomyślą czego oni znowu chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Blokady nic nie dadzą :P Tata mi mówił jak to kiedyś nie mozna było sprzedać świń, to poszli drogi blokować, postali i zaczeli świnie brać, tylko sprzedali ci świnie co nie byli na blokadzie, a ci co byli to mało kto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

Ale to rolnicy sami siebie nawzajem dobijaja, jak bedzie lepiej to czynsze dzierzawne beda rosna w nieskonczonosc, cena ziemi tak samo, a rolnikowi zostanie i tak na nedzne zycie. Wszscy zarobia tylko nie my- w tym roku widac, ze znow mogloby byc lepiej, srodki do produkcji zdrozaly

Sami sie godzicie na takie cos- troche logiki a nie strajku

 

wszystko się zgadza tylko wezmą jakiegoś faceta do telewizji do agrobiznesu lub innego programu rolniczego i wszystko chwali i taka osoba co się nie zna będzie mówiła tak samo. Telewizja również napuszcza gdy cena wzrośnie np. żywca to mówią na potęgę a gdy cena np. środków ochrony roślin wzrosnie to nic nie powiedzą, tak jak to było w zeszłym roku gdy cena środków wzrosła o 120 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to likwiduj i nie psuj rynku

 

bo najgorsze co mozecie sami sobei robic to brak zdecydowania - albo rezygnujesz z produkcji swin raz na zawsze albo bedziesz sie bujał wprost proporcionalnie do ceny - cena wysoka produkujesz na potege cena niska organizujesz strajk i tak raz na dwa lata

 

na tych 15 ha zainwestuj np w warzywka i spoko walnij w cholere swinie i tyle

 

jest jeszcze agroturystyka i wiele wiele innych kierunków produkcji - kwestia tylko uczepienia się jednego i nie zmieniania

 

to tak jak z kobitą - jak byś za każdym razem jak kobita ma focha (niska cena) zmieniał ją na inną i wracał do tej pierwszej jak jej sie humor poprawi (dobra cena) to albo zwariujesz albo nie zarobisz na alimenty - z gospodarką jest tak samo


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Blokady miały jeden cel. Ułatwić samoobronie dostanie się do sejmu. Sytuacja może się poprawiła na miesiąc i dalej kicha. Niestety w szkołach rolniczych nie uczą, lub bardzo mało jest o przedsiębiorczości ekonomi itd. I skutki widać wielu nie potrafi dostosować się do rynku tylko uparcie brnie latami w to co się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

słuchaj ostatnio premier putin powiedział coś takiego "u nas na wsi jest takie przysłowie że jeśli słychać ze gdzieś krowa ryczy to znaczy że nie nasza" - i z twoim podejsciem do gospodarstwa jest tak samo u ciebie wg twojego mniemania jest wszystko cacy dobrze przeanalizowane koszty itd to swiat jest zły bo chce na tobie zarobić

 

twierdzisz e posrednicy na tobie zarabiają ?? - dogadaj się z 4-5 sąsiadami wybudujcie małą rzeźnię i produkujcie wedliny i wyroby miesne pod włąsną marką - ominiesz posrednika i cały zysk dla ciebie - proste - kwestai tylko ze musi ci się chcieć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Mech, a ty znow jako miastowy przesadzasz w druga strone:) Najbardziej wkurza mnie to uszczesliwianie nas na sile- doplaty, KRUS, podatek rolny, zwolnienia itp. Zle wcale nie ma, ale lepiej nie bedzie przez glupote rolnikow


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

słuchaj ostatnio premier putin powiedział coś takiego "u nas na wsi jest takie przysłowie że jeśli słychać ze gdzieś krowa ryczy to znaczy że nie nasza" - i z twoim podejsciem do gospodarstwa jest tak samo u ciebie wg twojego mniemania jest wszystko cacy dobrze przeanalizowane koszty itd to swiat jest zły bo chce na tobie zarobić

 

twierdzisz e posrednicy na tobie zarabiają ?? - dogadaj się z 4-5 sąsiadami wybudujcie małą rzeźnię i produkujcie wedliny i wyroby miesne pod włąsną marką - ominiesz posrednika i cały zysk dla ciebie - proste - kwestai tylko ze musi ci się chcieć

wszystko by było ok tylko że z całej mojej wsi zostało 4 rolników przez te ceny ... i to tacy dziadkowie co dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

moze i gadam jak miastowy ale to tylko i wyłacznie dlatego że widze to i owo


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Takie debatowanie nic nie da ;) A za wyrób wędlin nie weźmie sie 4-5osób ponieważ na samym początku są duże koszty i każdy boi sie zainwestować, jak by miał swoje to inna bajka a bank to też inna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to jak - najpierw narzekacie ze jest źle a jak trzeba by zaryzykowac to juz niedobrze - napisałem dla przykładu 4-5 - są przecież unijne programy na grupy producentów rolnych - mozna wyciagnać z tego niemałą kase - potrzeba tylko checi i pomysłu

 

jesli debatowanie nic nie zmieni to blokujcie blokujcie ile wlizie - w telewizji was pokażą - może się znów jakiś "lider" wykluje z tych blokad albo jakaś "partia chłopska"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

no to jak - najpierw narzekacie ze jest źle a jak trzeba by zaryzykowac to juz niedobrze - napisałem dla przykładu 4-5 - są przecież unijne programy na grupy producentów rolnych - mozna wyciagnać z tego niemałą kase - potrzeba tylko checi i pomysłu

 

jesli debatowanie nic nie zmieni to blokujcie blokujcie ile wlizie - w telewizji was pokażą - może się znów jakiś "lider" wykluje z tych blokad albo jakaś "partia chłopska"

w takim razie napisz wszystko co masz na myśli z tej unii. Juz znasz moja sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja nie pisałem tutaj że narzekam, według mnie nie jest źle, najgorsze to te drogie środki produkcji i maszyny ;)

Pisałem wcześniej że blokowanie nic nie da, tak jest i tak będzie, bo nawet jak jakiś rolnik dostanie się do władzy to i tak zrobi dla siebie dobrze a reszta jego nie będzie obchodzić ;)

A ty wiesz jak to na wsi? Za dużo młodych nie ma co by coś zmieniali a starsi rolnicy to nie za bardzo ufają tym funduszom, nie wszyscy oczywiście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Wiem jak jest na wsi bo na wsi mieszkam

 

chodzi mi tylko o to że jeśli rzeczywiście chcecie cos zmienić to musi być to przemyślane od początku do końca - a nie tylko biadolenie że wam się nie opłaca - w dodatku nie wszyscy rolnicy tak twierdzą bo i @brzozak2 jest sceptyczny i @HubertOjdana tez ma inne zdanie

 

@bestmen a tutaj info o grupach producenckich http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/grupy-producentow-rolnych.html


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj