bestmen

STRAJK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bestmen    0

Witam chciałbym zaproponować strajk przeciwko niskim cenom żywca, prosiąt mleka i innych art. rolniczych. Cena żywca bardzo śmieszna 3.60 cena prosiąt ok 130 zł/ para, a mleko to można sobie porównać jaka jest cena skupu a cena w sklepie. Jednym słowem bieda. Wszyscy jeżdżą po rolniku jak chcą czyli producenci, pośrednicy itd. Gdy stocznia upadała wszyscy żyli stocznia jak rolnik żyje tak cały czas to nikt się słowem nie odezwie. Piszcie co o tym sądzicie oraz rozpowszechniajcie to jak się tylko da aby każdy wiedział co się dzieje w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

rozpowszechniać proponuje przez to aby więcej osób tu się udzielało dawało link itd A że tak jest to nie znaczy ze ma tak zostać.

Edytowano przez nasil90
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

też tak myślę że ceny są zbyt małe...

2 lata temu kiedy to mleko u nas wychodziło w granicach 1.50-1.60zł to sie opłacało doić


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

zgadza się !!! cena naszego nie przetworzonego produktu jest śmieszna, a w sklepie bardzo duża...

Jeśli strajk to trzeba by to było dobrze nagłośnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weźcie sie opanujcie. Takie straszne te ceny są ?? 8zł/kg warchlaka i 4zł/kg tucznika czego chcieć więcej ??

Nikt Wam nie zrobi cen 10-20zł/kg!!

 

Ceny na chwilę obecną są dobre.. a ten strajk skonczy sie tak jak kazdy inny. Czyli nawet sie nie rozpocznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

Weźcie sie opanujcie. Takie straszne te ceny są ?? 8zł/kg warchlaka i 4zł/kg tucznika czego chcieć więcej ??

Nikt Wam nie zrobi cen 10-20zł/kg!!

 

Ceny na chwilę obecną są dobre.. a ten strajk skonczy sie tak jak kazdy inny. Czyli nawet sie nie rozpocznie..

jeśli sadzisz ze są dobre to się grubo mylisz i nikt nie che 10zl/kg ale wylicz sobie opłacalność żywca to po rozmawiamy. Siedzieć i gęgać że cienko to co drugi mądry ale za stołem. A 4 zł to sobie nie zaokrąglaj bo w rolnictwie każdy grosz się liczy a na tonach to leci ładnie. A co do warchlaka to 8zł/kg*25kg=200zł ( według ciebie 1 sztuka kosztuje 200zł? Takiej ceny na rynkach niema nawet za parę)

Edytowano przez bestmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wiadomo jak jest, jedynie jak to można zmieniać to że zamiast pośrednika powinna się pojawić grupa paru rolników którzy sami wyprodukują, sami przetworzą, ale co z tego jak ci rolnicy to będą przetwarzać a i tak będą robić to co teraz inni robią, czyli na rolniku kase zbijać :P Na to nie ma rady :P

Przecież nie pojedziemy do warszawy i wspólnymi siłami ulice w niej zaoramy B) I tak polak na polaku zawsze chciał zarobić i tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Komu jest zle? Patrzac na cene ziemi, w rolnictwie zle nie ma. Ja bym bardziej zaczol myslec o rownotraktowaniu rolnikow- likwidacja KRUSu i podatku rolnego.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jakby ktos dal 30/ha sprzedaje- przeciez, rolnictwo jest malo oplacalne, po co dalej siedziec w tym g*wnie i sie meczyc?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek08    0

Oj panowie już widzę jak wszscy uwierzą , że w rolnictwie tak źle a od trzech miesięcy na forum rozwolnienie w związku z PROW i kolejki u dilerów po oferty na sprzęt za kilkaset tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

bo teraz rolnictwo polega na tym aby wsiąść kredyt a później go spłacać i tak w kolko znam 80% rolników co tak robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy ktos im kazy brac kredyt?

@HubertOjdana . ten któremu się opłaca duże dopłaty i zakombinowana kasa z Sapardu i Modernizacji ten to nie może narzekać

kto tobie zabrania kombinowac? patrzec na drugiego i oplyc jak mu lepiej to najlatwiej.

ciesz sie z tego co masz, a jak ci sie nie podoba to sprzedaj ziemia i idz do miasta pracowac, ciekawe tylko czy za 2 lata bys na krus rolnikow nie narzekal :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to gdzie pierwsza blokada ?? pojade popatrzeć i się pośmiać jak robicie z siebie buraków


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba bierzesz kredyt po to, zeby zarabiac wiecej, wiec ze splata nie powinno byc najmniejszego problemu.

 

jak bierzesz na cos co nie jest ekonomicznie uzasadnione, to nie dziw sie, ze problem pozniej rate zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dokładnie - wziaśc pieniadze na przekur...ienie to nie filozofia - wez kredyt na inwestycje zeby wiecej zarabiać to łatwiej go spłacisz - logiczne


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

to gdzie pierwsza blokada ?? pojade popatrzeć i się pośmiać jak robicie z siebie buraków

Siedzieć w kącie i się nie odzywać i przytakiwać na wszystko. Dobrze ci idzie a od buraków możesz wyzywać takich co nie potrafią walczyć. Jak wyczują ze nic już nie możesz zrobić masz kredyt itd. to dopiero zobaczysz co to znaczy bieda.. A teraz jak cie to nie interesuje to wynocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

co wynocha - poprostu prubuje wyperswadowiać ci zrobienie z siebie idioty przed społeczeństwem - a ty sie jeszcze obrażasz

 

skoro ludzie z AF którzy dobrze gospodarują piszą ze nei jest najgorzej to moze twoje gospodarstwo jest nierentowne i zle zarzadzane i dlatego twierdzisz ze ceny są zbyt niskie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

tym co się nie opłaca niech sprzedadzą gospodarkę i do roboty takie małem patyraki poniżej 40hektarów nie mają szans tylko strajki im w głowach hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj