Zaloguj się, aby obserwować  
rafal

białoruśka (jumz)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal    7

potrzeba mi kupic cały tylni osprzęt do maszyn zawieszanych do białoruski albo jakis kontakt gdzie takie cos mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie jestem pewien, ale zdaje się, że od MTZ pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Nie jestem pewien, ale zdaje się, że od MTZ pasuje.

 

dobrze prawisz :rolleyes:

juz jest w mtz'tach


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nowe jest strasznie drogie lepiej poszukaj na allegro bo czasem sie zdarzaja, ja tez ostatnio takie cos kupilem dalem 500 zl bez silownika i stworzni


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

odświeżam temat bo również potrzebuje cały tylny tuz do białoruśki.

 

pomoże ktoś?


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

mtz sport ??? a co to za wersja ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Na eksport te białoruskie cuda różnie nazywano.

Ja widziałem na przykład MTZ 82 Progress, albo AVTO-Belarus MTZ 82, więc może to kolejna wariacja na ten temat... :D


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Mi się wydaje że wersja sportowa to jest nazwa poboczna tej małej kabiny montowanej w latach 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Oj niestety nie. Ja mam rocznik '86 (u mnie od nowości), i to jest ostatni rocznik jaki sprzedawano w Polsce w 'małej' kabinie (dwa miesiące po tym jak ojciec przyprowadził naszego przyszły pierwsze partie z 'kwadratową' kabiną - szkoda, że nie zaczekał...) i powiem Wam, że ta kabina nie ma ze sportem nic wspólnego (nic takiego nie ma też w jego nazwie).

No chyba, że jeżdżenie w niej to jest sport... ekstremalny! :D


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21
i powiem Wam, że ta kabina nie ma ze sportem nic wspólnego (nic takiego nie ma też w jego nazwie).

No chyba, że jeżdżenie w niej to jest sport... ekstremalny! :D

no jak nie ma? Opływowy kształt :D Aerodynamika jest bardzo ważna


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2
nowe jest strasznie drogie lepiej poszukaj na allegro bo czasem sie zdarzaja, ja tez ostatnio takie cos kupilem dalem 500 zl bez silownika i stworzni

 

znajomy cos takiego przerabiał siłownik podobno pasuje ten od podnoszenia spychu musiał dokupić do niego jakoeś mocowanie i załozyć inny WOM bo ten co napędzał pompe olejową w koparce miał inny frez a cała reszta pasowała od MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no tak ten silownik pasuje, a WOMu narazie nieuzywam ale powoli zaczynam szukac przejsciowki( 8/6 frezow)- moze ktos wie gdzie mozna taka dostac?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Siłownik od spychu pasuje, bo w orginale to właśnie on tam ma trafić (podnośnikiem sterujesz tą samą dźwignią co spychem, jeśli przerobisz JuMZ-a z ładowarki na ciągnik), na dodatek w mojej jest taki sam siłownik od spychu jak w MTZ-cie od podnoszenia TUZ-u.

O WOM-ie to pierwsze słyszę, żeby nie pasowało, ale choć tamtej tylnej przystawki z pompami już dawno nie używam to nadal jest założona z i jej jeszcze nie zdejmowałem, tak więc nie wiem...

Wiem natomiast, że jeśli przerobisz Białoruś 'budowlaną' na ciągnik, to tam nie ma WOM-u w ogóle, bo jest trochę inny tylny most.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

rafal i kupiles ten osprzet bo ciekawi mnie cena.... remonty nadchodza ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarman    0

koledzy, mam pytanie, ma ktos moze schemat installacji elektrycznej z tego ciagnika??

kupilem niedawno takowy sprzet (jumz 6m 62 km ok roku 80' bo dokladnego rocznika nawet poprzedni wlasciciel nie znal, a nie ma nigdzie wybite), ogolnie super chodzi, ale cos z elektryka jest pokrecone, troche kabli za duzo, niektore poprzecierane, zwarcie robia, wiec postanowilem, ze zrobie wszystko od nowa, bedzie latwiej i pewniej, bo na lata

jezeli ktos by mial jakiekolwiek schematy do tego sprzetu to prosze o kontakt tomek(malpka)sarman.com.pl

i jeszcze jedna sprawa:

(przepraszam za niefachowe okreslenia, ale to moje poczatki z rolnictwem...)

z tylu do podpiecia przyczepy jset bolec ale taki bardzo blisko ciagnika i to w poziomie, czy sa do tego podlaczanie jakiekolwiek dystanse, zaczepy zeby to odsunac od ciagnika do tylu?? bo jezeli podepne pod to przyczepe (samoróbka) to przy skrecaniu dyszel bedzie o koła tarł to jedno a drugie w przyczepie i tak potrzebuje bloec do podpinania miec w pionie. teraz kwestia czy cos takiego jest gotowe do kupienia gdziec, czy lepiej wziac porzadny dwuteownik, troche pociac i powiercic (tak zeby pasowal na obecny zaczep) i zrobic z niego dystans samemu?? patrzylem w katalogu firmy Granit ze sa zaczepy do kupienia, ale ich ceny to 1000zl i wzwyz... a to nie mój pułap cenowy:(

z góry dziekuje za informacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ten poziomy bolec o którym mówisz to tylko jeden z dwóch z założenia, które mają służyć do mocowania zaczepu transportowego (górnego). Jeśli ktoś z Twoich znajomych ma starszego MTZ-a to zobacz jak u niego to jest zrobione, w JuMZ-ie ma być podobnie.

Niektórzy dopasowywują tam górny zaczep od 'trzydziestki', ja natomiast polecam poszukanie gdzieś na złomie lub u handlarza kompletnych zaczepów od MTZ-a i potargowanie się o ich cenę (za 'patyka' to będziesz miał prawie cały TUZ, a nie sam zaczep górny, no chyba, że wieszaki już masz i brakuje Ci tylko zaczepu...).

 

Co do schematu to niestety nie mam, mój znajomy ma katalog części, ale to jest własność ZBGKiM, gdzie on jest operatorem 'Białoruśki' i ja kiedyś go od niego pożyczałem, ale to trochę zachodu, bo on musiał 'wynosić' go z zakładu.

Ja też mam elektrykę w nieładzie, ale jakbym miał to robić to po prostu dogadałbym się z moim znajomym elektrykiem i ewentualnie trochę zmodyfikował i dopasowałbym instalację od 'sześćdziesiątki' lub MTZ-a i się więcej nie ścierał ze schematami...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarman    0

mam ojca elektryka, co prawda nie samochodowego, ale on glownie dlubal przy elektryce w tym ciagniczku i on wymyslil, ze jak mu schemat dam to mi zrobi i bedzie to szybciej niz poprawiac istniejaca instalacje

w zalaczniku mam zdjecie tego zaczepu, który mam, niestety u mnie w okolicy nie znalazlem na zlomie zadnego ciagniczka (juz wczesniej szukalem) wiec mialbym prosby, czy dalo by rade abys zrobil zdjecie jak to wyglada u ciebie?? to moze sobie sam cos wykonstruuje.

z gory dzieki

 

i co znajdzie sie ktos kto ma jumza z pelnym osprzetem z tylu?? zalezy mi na tym gorym zaczepie, zeby jakies foto bylo.

post-16338-1244721831_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Niestety zdjęcia mojej Ci nie pomogą, albowiem u mnie JuMZ jest używany tak jak go fabryka stworzyła, jako podwozie rolniczej koparkoładowarki, nie zamierzam wykorzystywać go jako ciągnik, bo w tej roli jest raczej taki sobie, zwłaszcza w terenie pagórkowatym.

Wrzuciłem natomiast zdjęcie, ciągnika który był kiedyś na sprzedaż na Allegro, ładnych parę lat temu, jeszcze w czasie, gdy szukałem osprzętu do swojej i dlatego zapisałem tą fotkę.

Niestety nie za wiele na niej widać, ma on tam dopasowany zaczep górny od 'trzydziestki' i co ciekawe ma też dorobiony zaczep dolny, którego orginalnie JuMZ nie posiadał.

Mi się zdaje, że tam jeszcze powinien być jeden 'kawałek' żeliwny przykręcony do obudowy mostu poniżej i to w nim jest mocowanie drugiego bolca do górnego zaczepu.

Mam nadzieję, że coś Ci to podpowie i sorry, że nie mogę pomóc bardziej.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam pytanie na temat przedniego spychu z białoruśki mógł by mi ktoś powiedzieć ile waży cały ten przedni spych z białoruski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zalezy czy pusty czy zasypany...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A jak zasypać spycha z jumza jak to tylko kawał płaskiej blachy?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Napisano (edytowany)

Spych jest wielkim zbiornikiem i jest okienko do jego napelnienia. Bynamniej u wuja tak jest i w spychu, ktory zostal kupiony od sasiada takze.

Inaczej jak rozlozysz kopare to jedziesz na 2 kolach:)

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj