bernatziom1996

Dylemat jaki ciagnik wybrać na prow 80-105km?

Polecane posty

Wacek21    35

Jaka wersja ? JD pewnie "golas". Ja wybrałbym Jd ze wzgledu za nizsza cene i bezawaryjnosc.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej :

- wysokociśnieniowy common Rail

-przekładnia PowerQuard 24/24 rewers lewostronny 40km/h

-kabina z klimą i ogrzewaniem, siedzisko z pneumatycznym tłumieniem drgań

-tylny wom 3 prękości 540/540e/1000

-sterowanie tylnym tuzem z błotnika

-instalacja pneumatyczna 1+2 obwodowa

-zaczep transportowy automatyczny, zaczep rolniczy regulacja 4 poz.

-3 pary hydrauliki

-pompa hydrauliczna o wyd. 80l/min

-opony przednie 480/70R38 tylnie 380/70R28

Edytowano przez bernatziom1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie cytuj poprzednich postów bo sie posypia %%.

Jesliw takim wyposazeniu to wybrałbym Jelenia, mozesz jeszcze podac wyposazenie MF ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Zależy jaką cenę rzucili przedstawiciele i jakie wyposażenie.Jeżeli bierzesz MF od korbanków przygotuj się na drogi serwis.

Ile już MF-ów u Korbanka serwisowałeś? Pewnie kilka i wiesz że drogi serwis maja ;)

Jeśli JD za taka cenę to bez dwóch zdań, ale cena tego MF to wydaje mi się z kosmosu :P Spokojnie 30 tys można z niej zejść, chyba przedstawiciel handlowy koniecznie nie chciał go sprzedać :D

MF będzie miał dodatkowo amortyzację kabiny, wałek 1000E, opony na mniejszych felgach i słabsza pompę hydrauliki

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ojciec dzwonił wczoraj do przedstawiciela Korbanka i za Mf 5445 z ładowaczem stoll i osprzętem do niego 256 tyś brutto to do negocjacji co o tym sądzicie???? Ma do mnie przyjechać po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

nie orientuje sie dokladnie w cenach mf ale cos duzo sobie spiewaja za niego :o

ja bym sie zdecydowal na Jd 6230.


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

b0gdan mój kumpel pracuje u korbankow i wiem :o.Tez jestem za john deerem tylko w wyposarzeniu nie widze TLSa.TLS bardzo sie przydaje.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

I co wiesz? A kilku innych kumpli pracuje u innych dilerów i wszyscy podali Ci ceny przeglądów, tak że zrobiłeś zestawienie, które nam pokażesz i wyszło na to że najdroższy serwis ma MF u Korbanka :o Czy dobrze Cie rozgryzłem? :P

No a teraz poproszę o to zestawienie przeglądów u rożnych dilerów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

tylko jd 6230,to konkret-z tym ze wtedy pomocniczym to może być ta forterra. w mf nie pchaj sie-obok mnie jest diler korbanków i te mf nie bardzo idą,kto ma program lub kase fendem odjeżdza.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Nie.Serwisowanie JD z olejami i robocizna wyszlo mnie mniej niz przykladowa wymiana oleju z robocizna u korbankow (na przukładzie 130km ciagnika). A z reszta sam przedstawiciel Korbankow kupił john deera i sam mi mowil ze serwisowanie MF wyszło by go drożej w porównaniu z JD. Korbanek liczy sobie za swoja prace poniewaz tylko on ma w Polsce opanowany cały rynek MF,fenda.

PS b0gdan nie płacz :o:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podaj zestawienie kosztów :o Ktoś tam mówił, ktoś kupił itd... konkrety poproszę. Mogę Ci powiedzieć, że za przegląd zapłaciłeś na 100% drożej niz ja :P

@tadzik22 tak się składa, że Korbanek sprzedaje więcej MF niż Fendt, oczywiście nie dlatego że MF jest lepszy, tylko dlatego że jest tańszy

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bendę zakładał nowego tematu tylko napiszcie mi w tym co jest lepsze rozrzutnik tytan 10 plus czy wielton PRR-2/9 i beczkowóz Joskin modulo2 7000l czy Wielton PRB-2/7 000. Proszę o szybkie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Dokładnie nie pamiętam ponieważ wymianę oleju silnikowego była na wiosnę ale koszt wynosi około 500-600z

l licząc oleje, robociznę, smar i dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj