bernatziom1996

Dylemat jaki ciagnik wybrać na prow 80-105km?

Polecane posty

hodowca94    168

240 tyś claas axsos lub arion landini vision 105, deutz-fahr, nh, case valtra, JD do wyboru do koloru takich rzeczy na ostatnią chwilę się nie odkłada. I tak to od ciebie zależy ostateczna decyzja i nie sugeruj się innymi bo każdy będzie ci doradzał takiego jakiego sam posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Tylko nie claas (składak), lepiej pokieruj się Domem Handlowym P.Korbankow.Ale zawsze można kupic cztery belarusy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

df agrotron k 410,valtra n 92 np.A wql masz prawie wszystkie ciagniki w tej mocy do kupienia moze procz fendta i jd albo jakiegos w naprawde full wypasie z tych innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

matias6630 a claas według ciebie to zły wybór masz z nim jakieś przykre wspomnienia czy coś ma ktoś jakiegoś claasa może w twojej okolicy i mu się psuje czy po prostu kierujesz się tym że sąsiad ci to powiedział a sąsiadowi sąsiad a jemu z kolei kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Moj sąsiad jest posiadaczem claasa axos kopił go na sezon ciecia kukurydzy, ma tez 2 sieczkarnie nic przeciw nim nie mam ale do ciągnika to wielka tragedia jeszcze nie zdarzył zjechać z lawety a już nie mógł odpalić (nowy ciągnik). Przwiezli mu za czas go powrotem wszystko ładnie pięknie jeździli sobie pusto po polach i zauważyli ze przy wjeździe pod górkę ciągnik traci moc. Na podsumowanie ciągnik ten stal więcej w serwisie niż u gospodarza (w czasie jego sezonu, miał wozić on kukurydze) a pozatym jeszcze kilka problemów z hydraulika ale to szczegół do całości. Bez obrazy ale współczuje nabywcom tych ciągników.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

matias6630 No dobra czyli claasa nie polecasz :) B) bo jutro ma przyjechać do mnie przedstawiciel z Zambrowa oczywiście oferta na prow a ma może ktoś jeszcze jakąś opinie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

wczoraj czytałem w styczniowym top agrar, że jest promocja na JD, że kurs euro liczony będzie za 3.50 (coś koło tego przynajmniej) ale to się tyczy ciągników powyżej 100km. Pisze teraz tak z pamięci więc jeśli ktoś topa ma to niech doczyta lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Jestem posiadaczem JD :) z czego się ciesze lecz 6630 premium jak na razie super lecz słyszałem co do tych małych (m,r,g) to nie za bardzo. Większość podzespołów jest z chin i nie widzę tego różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Bo te (r,m,g) to są te tańsze aby rynek zbytu był większy, dla mniejszych gospodarstw. Teraz osobiście zamiast 5100r bym wolał 6230 comfort, raczej pewniejszy powinien być. Ale najbardziej to od M-ek w dół, bo R-ka to jeszcze chyba nie tak bardzo w chinach, pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

@matias sam chyba jesteś z chin, o ile w "M" tak jest to proszę powiedz co dokładnie z "R" jest chińskiego ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Nie kupuj MF ja obstawialbym za JD lub Fendem ale tego drugiego za ta kase raczej nie kupisz a co do elektroniki tez nie wzialbym jej full w ciagniku lecz jak najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

czy elektronika czy prosty mechaniczny to i tak sam w nim nic nie porobisz a elektronika ułatwia prace i sprawia ją jeszcze bardziej miłą. naszpikowana elektroniką maszyna powie ci co ją boli

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

W takim razie dlaczego John Deere ma najnowocześniejszą fabrykę w Indiach??? A jakocs jest poruwnywalna z chinami, możne r-ka nie ma podzespołów z chin ale m-ka na bank ma osie z chin.A ja jestem Polakiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma być ciągnik pomocniczy do zetora forterry 9641 i będzie pracował w rozrzutniku tytan10plus, kosiarce dyskowej pottinger 260, beczkowóz joskin 7000l, prasa belująca, rozsiewacz nawozów 1200l i agregat uprawowo siewny 3m unia grudźiadz talerzowy i siewnik famarol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ale pomyślcie o tym co ma kraj do jakości wykonania?? tam mają fabrykę bo jest taniej ją eksploatować i tańsza siła robocza. Technika jest wszędzie ta sama a może i lepsza. To samochodu też nie kupisz bo w Polsce wyprodukowany a nie w Niemczech czy jakimś innym kraju?? a jakość wykonania lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Zależy jaką cenę rzucili przedstawiciele i jakie wyposażenie.Jeżeli bierzesz MF od korbanków przygotuj się na drogi serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj