Skocz do zawartości
bernatziom1996

Dylemat jaki ciagnik wybrać na prow 80-105km?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ciągnik

Wiadomość z agroFakt.pl

hodowca94    168

240 tyś claas axsos lub arion landini vision 105, deutz-fahr, nh, case valtra, JD do wyboru do koloru takich rzeczy na ostatnią chwilę się nie odkłada. I tak to od ciebie zależy ostateczna decyzja i nie sugeruj się innymi bo każdy będzie ci doradzał takiego jakiego sam posiada.

matias6630    3

Tylko nie claas (składak), lepiej pokieruj się Domem Handlowym P.Korbankow.Ale zawsze można kupic cztery belarusy.:)

erni0402    10

df agrotron k 410,valtra n 92 np.A wql masz prawie wszystkie ciagniki w tej mocy do kupienia moze procz fendta i jd albo jakiegos w naprawde full wypasie z tych innych marek

hodowca94    168

matias6630 a claas według ciebie to zły wybór masz z nim jakieś przykre wspomnienia czy coś ma ktoś jakiegoś claasa może w twojej okolicy i mu się psuje czy po prostu kierujesz się tym że sąsiad ci to powiedział a sąsiadowi sąsiad a jemu z kolei kolega.

matias6630    3

Moj sąsiad jest posiadaczem claasa axos kopił go na sezon ciecia kukurydzy, ma tez 2 sieczkarnie nic przeciw nim nie mam ale do ciągnika to wielka tragedia jeszcze nie zdarzył zjechać z lawety a już nie mógł odpalić (nowy ciągnik). Przwiezli mu za czas go powrotem wszystko ładnie pięknie jeździli sobie pusto po polach i zauważyli ze przy wjeździe pod górkę ciągnik traci moc. Na podsumowanie ciągnik ten stal więcej w serwisie niż u gospodarza (w czasie jego sezonu, miał wozić on kukurydze) a pozatym jeszcze kilka problemów z hydraulika ale to szczegół do całości. Bez obrazy ale współczuje nabywcom tych ciągników.

Pozdrawiam

hodowca94    168

matias6630 No dobra czyli claasa nie polecasz :) B) bo jutro ma przyjechać do mnie przedstawiciel z Zambrowa oczywiście oferta na prow a ma może ktoś jeszcze jakąś opinie????

RolnikMat    29

wczoraj czytałem w styczniowym top agrar, że jest promocja na JD, że kurs euro liczony będzie za 3.50 (coś koło tego przynajmniej) ale to się tyczy ciągników powyżej 100km. Pisze teraz tak z pamięci więc jeśli ktoś topa ma to niech doczyta lepiej.

matias6630    3

Jestem posiadaczem JD :) z czego się ciesze lecz 6630 premium jak na razie super lecz słyszałem co do tych małych (m,r,g) to nie za bardzo. Większość podzespołów jest z chin i nie widzę tego różowo.

RolnikMat    29

Bo te (r,m,g) to są te tańsze aby rynek zbytu był większy, dla mniejszych gospodarstw. Teraz osobiście zamiast 5100r bym wolał 6230 comfort, raczej pewniejszy powinien być. Ale najbardziej to od M-ek w dół, bo R-ka to jeszcze chyba nie tak bardzo w chinach, pewności nie mam.

radzikus    0

@matias sam chyba jesteś z chin, o ile w "M" tak jest to proszę powiedz co dokładnie z "R" jest chińskiego ?

crvx40    7

Nie kupuj MF ja obstawialbym za JD lub Fendem ale tego drugiego za ta kase raczej nie kupisz a co do elektroniki tez nie wzialbym jej full w ciagniku lecz jak najmniej

ChiquitaB    50

czy elektronika czy prosty mechaniczny to i tak sam w nim nic nie porobisz a elektronika ułatwia prace i sprawia ją jeszcze bardziej miłą. naszpikowana elektroniką maszyna powie ci co ją boli

Edytowano przez ChiquitaB

matias6630    3

W takim razie dlaczego John Deere ma najnowocześniejszą fabrykę w Indiach??? A jakocs jest poruwnywalna z chinami, możne r-ka nie ma podzespołów z chin ale m-ka na bank ma osie z chin.A ja jestem Polakiem :P

To ma być ciągnik pomocniczy do zetora forterry 9641 i będzie pracował w rozrzutniku tytan10plus, kosiarce dyskowej pottinger 260, beczkowóz joskin 7000l, prasa belująca, rozsiewacz nawozów 1200l i agregat uprawowo siewny 3m unia grudźiadz talerzowy i siewnik famarol.

ChiquitaB    50

ale pomyślcie o tym co ma kraj do jakości wykonania?? tam mają fabrykę bo jest taniej ją eksploatować i tańsza siła robocza. Technika jest wszędzie ta sama a może i lepsza. To samochodu też nie kupisz bo w Polsce wyprodukowany a nie w Niemczech czy jakimś innym kraju?? a jakość wykonania lepsza

matias6630    3

Zależy jaką cenę rzucili przedstawiciele i jakie wyposażenie.Jeżeli bierzesz MF od korbanków przygotuj się na drogi serwis.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?