Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek16m

Las

Polecane posty

krzysiek16m    102

Na forum wyczytałem, że kilku użytkowników posiada lasy. Mam parę pytań. :rolleyes: Czy na każdą ziemie można zalesić? Jak trzeba go pielęgnować? Jakie są dopłaty od hektara lasu i czy wogule są? Czy są z tego jakieś korzyści? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

wczoraj w zgrobiznesie było o zalesianiu gruntów rolnych. można zalesiać wszystkie grunty oprócz użytków zielonych i powierzchnia nie może być większa niż 20ha. dopłaty są napewno tylko nie pamiętam jakie i ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

i nie może być mniej niż 0,5ha. Ziemia musi być własnością, nie może być dzierżawiona.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

i klasa ziemi chyba V i VI


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
wczoraj w zgrobiznesie było o zalesianiu gruntów rolnych. można zalesiać wszystkie grunty oprócz użytków zielonych i powierzchnia nie może być większa niż 20ha. dopłaty są napewno tylko nie pamiętam jakie i ile

Właśnie wczoraj nie oglądałem Agrobiznesu :rolleyes:

 

Jak klsasa ziemi V i VI to u nas najlepsze warunki. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Co do zalesienia to nie powiem dokładnie jakie warunki musi spełniać zalesiane pole (częściowo przygotowannie wniosków zleciłem na zewnątrz) - ale nie jest tak do końca łatwo zalesic grunty orne, ważne co jest w planie przestrzenym zagospodarowania. Ja zalesiłem swoje najgorsze działki (w dolinie, otoczone lasami,kiepski dojazd i kiepska ziemia (IV i V klasa), często podmokłe. Kupę papierkowej roboty (gmina, geodezja, nadleśnictwo i najwięcej ARiMR)

Jeśli chodzi o finanse to z mojego planu zalesienia:

Kwoty do 1ha:

Wsparcie na zalesienie: Iglaste - 4300 Liściaste - 5000zł

Na stokach powyżej 12% Iglaste - 5100 liściaste - 5900

Zabezpieczenie przed zwierzyną 2 m siatką - 2400

Premia pielęgnacyjna bez repelentów: 420 na stokach powyżej 12% 750

Premia pielęgnacyjna z repelentami: 700 na stokach powyżej 12% 1100

Premia zalesieniowa 1400, a dla tych co mają więcej dochodu z poza rolnictwa (ponad 20%) 360 zł

 

I to by bylo na tyle jeśli chodzi o kasę jaką można otrzymać.

 

Natomiast koszty też są niezłe - w moim wypadku największym kosztem było ogrodzenie (prawie 0,5 km siatki).

Dużo także mnie kosztowali ludzie do pracy i o dziwo drzewka nie były kosmicznym kosztem ale spore - oczywiscie jak się kupuje na tysiące szt.

W sumie kupiłem prawie 12 tys. drzewek (modrzew, dąb, sosna).

Zbudowaliśmy także świder do wiercenia dołków pod słupy do ogrodzenia, gdyż ogrodzenie ustawiałem prawie w lesie a wiadomo wiercenie dołów wśród korzeni nie lada wyczyn a świdrem to szło szybciutko. Sądziłem że i świdrem będziemy wiercić doły pod drzewka, ale w sumie tylko pod modrzew, bo to już trwalo długo, więc przerobiliśmy pług tak aby można nim było sadzić drzewka.

 

Teraz jak bym zalesiał to nie zgodził bym się na kilka zapisów w planie (jeśli chodzi o uprawki przed zalesieniem, i o same drzewka) - no cóż doświadczenie ;-)))

 

Dodam, że jeszcze w trakcie zalesiania to "zginęło" trochę sadzonek - jeśli bym tego chciał uniknąć to musiał bym wszystko ogrodzić przed sadzeniem.

 

No i jeszcze terminy - dobrze, że zima była łagodna i można było wcześnie sadzic bo trudno by było ztym zdążyć przed zasiewami :-))))))


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Za pare dni kupuje pole, na tym polu jest dziura (2ha) kiedyś tam wykopywano piasek. "Piaskownica" jest połączona z takim nieużydkiem leśnym o pow 0,8ha. Jak bym starał sie o zalesienie tych 2 ha, to moge także zgarnąć dopłate za pielęgnowanie niby tego lasu? No oczywiście terz bym tam posadził pare nowych drzew. Co sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

Mój kolega ma las spory las ścina dzewo na sprzedasz no i przydała by mu się ściągarka do drzewa widziałem kiedyś takie no i kieruje do was pytanie gdzie można takie dostać i w jakiej cenie grubość liny to tak gdzieś 16 mm pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

witam panowie pogoda nie pozwala na prace w polu wiec zabralem sie za pozadki w moim lesie jest go 1.5 ha mocno zakrzaczony wycinam te krzaczyska i pale to jestem juz w polowie tej morderczej roboty zostawiam tylko te mlode i starsze ladne drzewa a krzaczyska ktore skutecznie utrudnialy przez lata wzrost mlodych drzew usowam, jest to las w ktorym rosna przewarznie olchy i jesiony. co byscie polecali tam nasadzic do uzupelnien jak to juz wysprzatam czy moga to byc sosny? chcialbym przy domu sadzonki wychodowac na wieksze dzrzewka a pozniej nasadzic w wolnych miejscach w lesie zeby uniknac kradziezy itp sadzilbym to nie dla zysku bo itak bym go niedoczekal (moze synowie) ale po to zeby bylo.dziadek sadzil wiec ja tez bym chcial cos posadzic tylko zeby to mialo sens, wiec co polecacie sosny troche debow moze buki, klony co by sie nadawalo w starym lesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Za pare dni kupuje pole, na tym polu jest dziura (2ha) kiedyś tam wykopywano piasek. "Piaskownica" jest połączona z takim nieużydkiem leśnym o pow 0,8ha. Jak bym starał sie o zalesienie tych 2 ha, to moge także zgarnąć dopłate za pielęgnowanie niby tego lasu? No oczywiście terz bym tam posadził pare nowych drzew. Co sądzicie o tym?

:):) <_< każdy by tak chciał za stary las dopłaty dostawać, nie wiem czy do wykopaliska dostaniesz jakieś dotacje na zalesienie bo pod zalesienie podlegają grunty orne a te wykopaliska napewno nie są gruntami rolnymi (chyba że na dziko ktoś tam kopał) więc na tym wyrobisku napewno nogdy nei dostaniesz pozowolenia na budowe no i za zalesieniez dopłatami też pewnie nie wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj