Skocz do zawartości
tomek73

Wyjąca skrzynia w MTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    186

Zauważyłem to na jesieni.Jak jadę i puszczę gaz to bardzo wyję.Problem pojawia się na wolnych biegach i szybkim.powiedzmy od 6,7,8 i 9 bieg.Bardzo mocno wyję że aż uszy więdną.Jak jadę i puszcze gaz to sąsiad słyszy z 50 metrów, nawet lepiej.Teraz jak ostatnio jechałem to już nawet jak ciągnie to skrzynia głośniej chodziła.Przedtem nie było jej słychać a teraz trochę wyję jak ciągnie, a jak puszcze gaz to całkiem.

Dzwoniłem do jednego mechanika to powiedział że nakrętka na ataku się odkręciła, ale ja ją zaspawałem dość mocno z 5 lat temu jak łożyska w skrzyni zmieniałem.

Co to może jeszcze być.Dyferencjał czy może zwolnice.Te duże koła w moście.

Może ktoś z was miał taki przypadek i robił.

Sadek    446

Poparł bym słowa mechanika. Spuść olej odkręć pokrywę z lewej strony skrzyni wsadź montówkę, łyżkę, łom, pręt jak kto woli i zobacz czy nie ma luzu tzn. Nie ma luzu wzdłużnego na wałku ataku.

A "9" nie wyskakuje?

Jeżeli nakrętka to polecam napawać - nagwintować - zamontować.

http://allegro.pl/wal-walek-gl-skrzyni-z-nakretka-mtz-belarus-i1374463295.html

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    186

9 nie wyskakuję.Mam go z 5 lat.Po kupnie wyskakiwały mi biegi to rozebrałem skrzynie i okazało się ze miałem duże luzy na łożyskach.Powymieniałem wszystkie łożyska w skrzyni.A na ataku to wałek chodził z 4 mm do przodu i tyłu,taki miał luz na łożyskach.Nakrętka była pospawana.To wyszlifowałem nie uszkodziłem gwintu,założyłem nowe łożyska,nakrętkę założyłem nową,mocno dokręciłem i pospawałem.Luz sprawdzałem to był dobry.Zrobiłem z 1300- 1400 MTH.

No to chyba będę znów zmieniał łożyska w skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się