stachu19

Ursus 8024 mido

Polecane posty

pawlolxd    0

moim zdaniem tak ale poczekaj chwilkę :D;) wejdzie 8034 i na pewno będzie opłacać się go kupić ursus 8034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

Ursus 8024 wcale aż tak mało już biegów nie ma lecz w porównaniu z ursus 8034 to rzeczywiście mało bo 8034 ma skrzynie 40/40 :D ale ogólnie i jeden i drugi jest dla mnie na 10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Moim zdaniem sie opłaca jest dobry stosunek ceny do mocy. Jak ci sie nie spieszy bardzo poczekaj az zaczna sprzedawac 8034 a ma to miec miejsce w 2 kwartale przyszlego roku. Tak jak napisał kolega skrzynia 40/40 z rewersem EH w standardzie to robi wrażenie. Jesli to ma byc głowny ciagnik to uwazam ze 12 biegów w 8024 do przodu moze byc troszke mało, sadze ze minimum to 16 przełożen :D W 8034 bedzie juz mozliwosc zamówienia EHR i laczki 440/540 sadze ze ten sprzet moze troszke zamieszac na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Według mnie nie warto niestety. Jeśli ten ciagnik jest w porownywalnej cenie co np. JD 5R to o czym tu wogóle rozmawiać? To samo tyczy sie wszytkich składaków Pronaru, Ursusa itp. Zbliżają sie mozliwosciami do zachodnich ciagników ale kosztują tyle samo co te zachodnie, ktore są lepiej wykonane i bardziej dopracowane. Kupią je tylko miłośnicy marki bo logika przemawia za zachodnimi ciagnikami.

 

Mimo wszystko mam nadzieje, że Ursus przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Każdy traktor to składak ;) tak apropo ;) Dlaczego np. fendt to według wielu to nie składak, przecież nie ma swojej marki silnika, tylko deutz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bo być może fendtowi bardziej opłaca się kupic silnik Deutz który moze ma bardziej rozwiniętą produkcje silników przecież zaopatruje siebie, Belarusa, pronara, Fendta


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie każdy traktor to składak np. JD produkuje wszystkie pozespoły do swoich traktorów, KUBOTA także nie wiem jak DEUTZ-FAHR ale wydaje mi się że też wszystko jest w ich fabrykach robione (oczywiście takich dupereli jak klimatyzacje, nawiewy czy zegary nie licze bo to pewnie zamawiane są w innych firmach specjalizujących się w ich produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

JD jak i DF w swoich niektórych modelach stosują przekładnie i przednie mosty ZF.

 

@MF2007 w cenie Ursusa 8024 [110KM] możemy mieć dobrze wyposażonego JD 5080M [80KM].

5100R [porównywalna moc] to koszt rzędu ok. 200tys brutto jak nie więcej, a Ursus kosztuje 160tys, więc ja tu nie widzę ciągnika w porównywalnej cenie o porównywalnych parametrach...

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

JD jak i DF w swoich niektórych modelach stosują przekładnie i przednie mosty ZF.

 

@MF2007 w cenie Ursusa 8024 [110KM] możemy mieć dobrze wyposażonego JD 5080M [80KM].

5100R [porównywalna moc] to koszt rzędu ok. 200tys brutto jak nie więcej, a Ursus kosztuje 160tys, więc ja tu nie widzę ciągnika w porównywalnej cenie o porównywalnych parametrach...

 

Chodziło mi o modele o porównywalnych możliwościach, a przekładnia 12/4 z suchyma sprzegłem jest niegodna nawet żeby stać przy powrquad...

 

Dopiero 8034 można próbować porównac do JD 5R ale to itak inna półka. Według mnie róznica w cenie nie jest adekwatna do różnicy w mozliwościach na niekoryść Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To tak, ale czasami liczy się każdy grosz jak i koszty serwisu.

Niech każdy bierze co chce i niech mu to pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Według mnie nie warto niestety. Jeśli ten ciagnik jest w porownywalnej cenie co np. JD 5R to o czym tu wogóle rozmawiać? To samo tyczy sie wszytkich składaków Pronaru, Ursusa itp. Zbliżają sie mozliwosciami do zachodnich ciagników ale kosztują tyle samo co te zachodnie, ktore są lepiej wykonane i bardziej dopracowane. Kupią je tylko miłośnicy marki bo logika przemawia za zachodnimi ciagnikami.

 

Mimo wszystko mam nadzieje, że Ursus przetrwa.

Jak będzie więcej takich to nie przetrwa. :)

Jeżeli ten ciągnik ma zbliżone parametry do konkurencji, silnik perkinsa, niewątpliwa zaleta, jest w miarę prosty w użytkowaniu, dla niektórych to również ważne, to dlaczego go nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Ten ciągnik to już będzie coś ,zwłaszcza z tą skrzynią,a JD 5 jest składany w Chinach,albo w Indiach,pogadajcie z servisantami?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

i co on może wygląda gorzej od jd moim zadaniem jest ładniejszy a ten ciągnik ma kosztować góra 180 tys chodzi mi o ursuska 8034 ;)

 

 

 

 

 

:P :P B) :) :)

 

ursus 8034 już można zamawiać w ursusie ;):) :rolleyes: :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brutto

(podobno ma to być 160 tys.ale jeszcze nie wiadomo )

 

dla porównania wasz kochany zetor

www.allegro.pl/ciagnik-ciagniki-zetor-fortera-115-110km-i1376245022.html (wywalcie spacje to link zadziała bo niewiem czemu ale nie moge dodać linka)

i teraz niech ktos powie ze jak 8034 wejdzie to nie zmiecie zetora to chyba w to nie uwieże bo taka cena jaka dał zetor to szok

Edytowano przez wypasioneforum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@UrsusCzesio - bo być może ursusowi bardziej się opłaca kupić mosty i silniki innych producentów bo sa bardziej rozwinięte :) Tak stwierdziłeś dla fendt, a ja wstawiłem ursus :P I nadal wychodzi że ursus jak swoje nie włozy to składak, a fendt jak ma silniki deutz to nie składak B)

@Marek1977 - Jd 5 tak składany w indiach ale jd 5m a mowa o 5r, to zupełnie inne traktory, nazwę to tak, 5m w podstawowym wyposażeniu ma mało elektroniki a 5r już jest bardziej rozbudowany :) A np. df agrokid, ma silnik mitsubishi, składak :) zawsze co by nie było to ursus składak, farmtrack, farmer itp. Ale te z wyższej półki cenowej nie :rolleyes: Każdy składak jest, nawet zetorek 7341 z pompą wodną made in china, napis zalepiony farbą był :P Coraz więcej chińskiego a ceny i tak większe, a producenci ograniczają koszty, ale też i podnoszą cenę towaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj