krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

bandzius14    0

właśnie miałem pisać i wysłać posta ale mi net nawala w pracy:/ Otóż zetor ma 4.2l pojemność więc mądrzej by było go porównać z case jx90 i wtedy moc wyrównuje się a reszta no cóż plus to że zetor cięższy i większa kabina ale ja nikogo nie wożę więc mi case wystarczy a na ten mały kawałek drogi się ktoś przemęczy w ciasnocie:D no case mały udźwig ale my mamy wzmocniony do 4.5T więc lepiej już;) pozdrawiam. Każdy wybierze co będzie mu odpowiadało

Widze ze powiekszyles udzwig w ciagniku ja mam CAse jx 95 i tez tak chcem zrobic ale nie wiem jak czy powiesz jak to zrobiles?

 

w nowych ciągnikach jest dość dobrze słychać, ja jak miałem Zetora 7211 to radio było oryginalne, jak jeździłeś po górce jak falę złapało to dawało że he :lol: :lol:, a w dołku to można było tylko słuchać przy zgaszonym silniku, ja u wujka w żniwa w TD80D sprzez telefon spokojnie sobie rozmawiałem, a obroty też były coś koło 1500 :rolleyes:

Ja mialem MTZ 82 i mialem w nim radio od nowisci a byl z roku 1990 i ladnie gralo:) A teraz w Case Jx 95 Tez mam radio i jest elegancko jeszcze klima i gitara:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a możesz podać jaka moc i na jakie gospodarstwo??? mozesz podać stronę, na której jest ta lista???

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1
krystian96    1

no byłem dzisiaj na targach agrotech w Kielcach i obejrzałem traktory które mnie interesowały ... stwierdziłem że najlepszy będzie case jx 80 ale zobaczyłem że on ma zwolnice a przy nowych traktorach nie ma... niewicie czy on wyje na większych prędkościach .... i dlaczego on ma zwolnice bo farmtrac np. nie ma , nie sprawdziłem w zetorze ale chyba też nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case bez porównania od Zetora jest lepszy o czym mówi wyposażenie ciągników i ich cena.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

więc pozostaje do wyboru case jx 80 , new holland td5030 i farmtrac 685dt??? podajcie mi ile palą tylko niech sie wypowiedzą posiadacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12311    0

Krystian96-cenowo przy zakupie jak i w eksploatacji najlepiej wypadnie Farmtrac. Tak naprawdę do standardowego wyposażenia brakuje tylko obciążników i jeśli sobie życzysz to klimatyzacji. Natomiast w CNH nawet za pneumatykę musisz dopłacać, co wcale tanie nie jest około 5-6tyś. Kabina w NH/Case jest bardzo mała-praktycznie nie da się normalnie jeździć w 2 osoby, co prawda w Farmtracu też wielkością nie zachwyca, ale jest miejsce dla pasażera na którym można podróżować w miarę normalnych warunkach. Farmtrac powinien też mniej palić Perkins ogólnie uchodzi za oszczędny silnik, jednostki CNH w teście pod względem zużycia paliwa wypadł gorzej od Zetora. Sam mam Farmtraca i nie polecam go dlatego, że go właśnie posiadam, lecz sam stałem przed takim samym wyborem i zdecydowałem się na 685DT-narazie jestem w pełni zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jx i td różnią się:

kolor

kształt maski

przednie halogeny robocze inaczej umiejscowione

inne obciążniki przednie

CASE każe se płacić za pneumatykę(może tylko diler)

tysiącem w cenie(case był droższy)

reszta jest to samo

najbardziej ekonomiczne silniki to w tej chwili są silniki iveko,perkins jest na dalszej pozycji.

co do testu to porównywanie jx o mocy 70 km i zetora o mocy 90 km w tej samej robocie mija się z prawdą.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

mam takie pytanie czy brać tura z resorami czy czymś nie wiem jak to sie dokładnie nazywa tur będzie używany do balotów i obornika... a i czy za case jx 80 z pneumatyką , radiem .kpl.zaczepów tuz CBM i oponami 340/420 128.000 zł brutto to dużo? a i ile mniej więcej kosztuje tur Stoll bez przyrządzenie

Edytowano przez krystian96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak dla mnie to cena jest bardzo dobra, w listopadzie TD5030 też tyle kosztował z takim samym wyposażeniem, więc chyba nie jest źle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

moim zdaniem cena bardzo wysoka. Tutaj masz cytaty z tematu ,,ceny ciągników"

 

Panowie chciałem zapytać czy cena case jx 80 z kilmą, pneumatyką, i szerszymi oponami 124 tys. brutto to dobra cena??

 

Cena niższa i jeszcze jest klima - w Twoim brak.

 

Kolejny cennik z Miechowa k. Krakowa

 

Case JX z 2011.

 

W standardzie,wersji podst:

 

JX 60 - 104tys brutto

JX 70 - 110tys brutto

JX 80 - 118tys brutto

 

Oczywiście do negocjacji.

 

Pneumatyka to koszt ok. 5 tyś zł netto

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Panowie chciałem zapytać czy cena case jx 80 z kilmą, pneumatyką, i szerszymi oponami 124 tys. brutto

 

Cenę taką użytkownik ,,pawelkkk" prawdopodobnie uzyskał w Grójcu.

 

 

 

 

a drugi cennik tak jak pisze: Miechów k. Krakowa

Edytowano przez semos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MtzTheBest    0

witam wie moze ktos gdzie sa dilerzy case w woj Łódzkim?? bede wdzieczny za odp. prosil bym o stronke firmy jak by dalo rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

dowiedziałem się że są podróby silników w case jx .. jaki powinien być ???jakiej firmy i z jakiego kraju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj