krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

ChiquitaB    754

W porównaniu do zetora którego mieliśmy to ten jest cudny:D Jak jechaliśmy orać z 3skibowym lemkenem obracanym 110 to cała okolica nas słyszała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ile macie MTH w tych TD/JX-ach? Ja mam ponad 380 i jak na razie chodzi bezawaryjnie zobaczymy jak będzie później... :)

Edytowano przez damian1992

Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja mam 1010, kilka niespodzianek nieprzyjemnych mi sprawił ale to w sumie głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

małe OT. powie mi ktoś jak zdjąć ta obudowę akumulatora?? bo coś z tyłu trzyma a dojścia nie ma:( u mnie musiałem przewody dokręcić bo płyn leciał ;/ a może ktoś wie czy ten przycisk od szybkiego podnoszenia można jakoś wyregulować?? aby wolniej to robił? I jak zrobić aby tak wysoko nie podnosił bo tą gałkę na zewnątrz mam już na maks skręconą a jeszcze wysoko podnosi:/ przy pługu to mi szybę wybije, wrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@zetorek1607 To coś mało nim jeździsz, od kiedy go masz?

Ja pierwszego dnia jak do mnie przyjechał tyle miałem :D

Edytowano przez damian1992

Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

23stycznia minie jak mam go 2 miesiące, nie jeżdżę dużo, bo nie mam gdzie, mam małe gospodarstwo, bo 11ha, to się nie narobi :D dłużej będzie chodził:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli chcesz case to weź sobie od serii JXU 85 ceny nie znam ale widząc po specyfikacji silnika to będzie lepszy od zetora, będziesz mieć ciągnik dopracowany z europejskiej fabryki a nie jak jx z indii czy turcji, po za tym silniki iveco to jakaś pomyłka jeździłem w bednarach n jx95 to trzeba trzymać na obrotach aby szedł a wsiadłem do tego samego jxu 95 to różnica jest potężna, skrzynia powershift 20+20 i jest w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kolego zetorlublin7341 , jx i jxu robione są w tej samej fabryce i mają ten sam silnik :) a różnica w cenie jest około 40 tys więc nie wiem czy wybór jest taki prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no jak nie trzymasz na obrotach to ciągnik ci nie będzie szedł, dopiero jak dasz w podłogę to ma moc... silniki mają takie same i nikt nie narzeka, a po samej jeździe nie da się ocenić, czy silnik jest dobry czy nie, trzeba zobaczyć jak jest w polu...<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokładnie silniki mają identyczne z tym że JXU ma więcej elektroniki. A nasz we Włoszech był składany jx90. ale co to za różnica gdzie i tak z tych samych części tylko tańsza siła robocza a niżeli np w niemczech, to tak jak opla w polsce lepiej im się opłaca składać bo tania siła robocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieursusy    0

zetor proxima to koszt około 130 tys zł a case poza zasięgiem wię co pan wybiera :blink:

 

weś nie żartuj wszystko w indiach o podzespołu w chinach nh i case do 100 km

Edytowano przez lubieursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ta to ciekawe jak by przeszły odprawy celne jak na każdej tabliczce włochy nie pamiętam miejscowości a ty tu o indiach piszesz z których i tak więcej JD wychodzi a niżeli NH:D a może te starsze jx np były w turcji robione a teraz we Włoszech składają?? a tak troche OT wyczytałem o nowym systemie v2v do kombajnów case ih który przejmuje sterowanie ciągnikiem przy wysypywaniu na niego zboża aby ten sobie tak manipulował maszynami na polu aby nie było nawet ziarenka strat przez przepełnienie przyczepy zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

td jest jednym z głośniejszych ciągników, podczas orki na pewno nie posłuchasz radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a cicho jest w kabinie można radia słuchać??

 

A widziałeś nowy ciagnik w którym radia nie posłucha? :lol: :lol: :lol: Chyba że Cabrio :D

Naturalnie że słychać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@UrsusCzesio któryś z użytkowników pisał, że w NH T5000 (nie pamiętam dokładnie modelu, ale wiem że z tej serii) rozmowa przez telefon przy 1600 obrotów graniczyła z cudem, a T5000 ma ciszej w kabinie niż TD, więc żeby słyszeć radio to trzeba je dobrze rozkręcić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

w nowych ciągnikach jest dość dobrze słychać, ja jak miałem Zetora 7211 to radio było oryginalne, jak jeździłeś po górce jak falę złapało to dawało że he :lol: :lol:, a w dołku to można było tylko słuchać przy zgaszonym silniku, ja u wujka w żniwa w TD80D sprzez telefon spokojnie sobie rozmawiałem, a obroty też były coś koło 1500 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj