krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

malkolm    25

ja mam regulację płynną na śrubę ale jeszcze jej nie używałem :)

poza tym kiedyś w topagrarze był artykuł i pisali że zwężanie pługa jest nie opłacalne (duże straty paliwa), lepiej zdjąć cały korpus a reszta niech będzie ustawiona optymalnie ,

ciągnik będzie więcej palił przy 5x40 przestawionym na 160 niż 4x40 w ustawieniu optymalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak kupować pług to taki, żeby ciągnik go pociągnął, a nie żeby szybko zaorać, bo z większym ciągnik więcej spali i wolniej może jechać, przez co są straty i w czasie i w paliwie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A jak w przeliczeniu na wydajność wychodzi ekonomicznie to ja nie mam nic przeciwko temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

a do tego case to jaką rotacyjne ???? tylko wole kosiarkę bębnową tylko jakiej firmy i szerokości

Edytowano przez krystian96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

chyba rotacyjną rotacyjna to jest bębnowa :blink:

Nie wiem czy teraz się opłaca rotacyjną kosiarke kupować, wolał bym do tego JX 80 jakąś dyskową 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak już do takiego ciągnika kupować maszyny to żeby on nie miał aż tak ciężko, ale żeby też swoje zrobił, bębnową zwykłą to możesz kupić do C-360, jak jest moc to trzeba ją wykorzystać<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z polskich chyba najlepsze cą hydrametu,

ostatnio warfamę oglądałem i do gustu mi nie przypadła, hydramet i metal-fach lepiej wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

mam przy c360 3p tur 3b z giżycka chyba to jest hydramet czy oprzyżądzenie np. widły nadawały by się do turów z którejś z tych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

a nie wiecie gdzie jest najtańszy dealer z case jx80 z turem w odległości ok 150 km od miejscowości Rzeczniów w mazowieckim bo ja znalazłem w górnie u M.Kisiela czy są gdzieś tańsze ??

Edytowano przez krystian96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

Byłem dzisiaj z wujem u dealera ZETORA i powiedział na początku żebym tylko nie brał New Hollanda albo Case bo mają h..ową skrzynie ? czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krystian96 jak pojedziesz do dilera Case lub New hollanda to będą mówić żeby nie kupować zetora. każdy diler ciągnie do siebie, jak byłem u dilera NH to mówił że zetor to złom a w zetorze tak jak ty napisałeś. Takimi wypowiedziami lepiej się nie przejmować ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

byłem u dealer case i chwalił case ale nie zmienię raczej wyboru i wezmę case jx80 jak mi przejdzie wniosek PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

a nie wiecie gdzie jest najtańszy dealer z case jx80 z turem w odległości ok 150 km od miejscowości Rzeczniów w mazowieckim bo ja znalazłem w górnie u M.Kisiela czy są gdzieś tańsze ??

 

Mój wujas brał case'a u M kisiela i mowił ze jest to diler u którego nie zje sie sie obiadu ani napije czegos dobrego tylko tam sie dostaje dobra cene :D:) no i z 100 tys zszedl mu na 90 Tyś za case jx 60 bodajże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem artykuł w top technika i po wszystkich testach zetor Proxima 85 w spalaniu wyszedł najlepiej. A konkurował z case jx 80 oraz kioti z silnikiem Perkinsa

 

Ja też czytłem ten artykuł ;p i wyraźnie pisało w podsumowaniu, że zetor ma b.dobry silnik i ogólny komfort np widocznoość ;p kioti z kolei dostał punkty za b.dobre wykonanie wnętrza i stylistyke i skrzynie. Case ponoć spalił najwięcej ;) wg mnie nie ma lepszego z tych ciągników, każdy ma plusy i minusy- w tym przypadku zasugerował bym sie tym, który tańszy w utrzymaniu i ładniejszy ;d wg mnie zetor ;]

 

Mój wujas brał case'a u M kisiela i mowił ze jest to diler u którego nie zje sie sie obiadu ani napije czegos dobrego tylko tam sie dostaje dobra cene :D:) no i z 100 tys zszedl mu na 90 Tyś za case jx 60 bodajże :)

 

ja od kisiela brałem kosiarke dyskową ;) i tak jak napisał kolega- da sie z facetem normalnie pogadać i upust też nie zły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Mój wujas brał case'a u M kisiela i mowił ze jest to diler u którego nie zje sie sie obiadu ani napije czegos dobrego tylko tam sie dostaje dobra cene :D:) no i z 100 tys zszedl mu na 90 Tyś za case jx 60 bodajże :)

 

 

Mógłbyś napisać kiedy ten Twój wujek brał tego Case jx60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a ja dodam że nasz case jx90 ma teraz 10mth wlane 45 litrów jak go przywieźli a bak był suchy aż ciągnik się zapowietrzył jak z lawety zjeżdżał i teraz dopiero dokupowaliśmy ON do niego a robił hmmm... dwa razy z przyczepą śmigałem no i koło domu nic ciężkiego jak wożenie bali kiszonki i pierdułki. i świnie na spęd :P to wyszło powiedzmy 5l/mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj