krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

danielhaker    6901

@zetorek dziwne że o spalaniu Zetora to ty wiesz najwięcej, szczególnie nowych modeli. To że ci 7211 dużo palił to nie znaczy że każdy Zetor tak pali. Jak byś uczepił mu sprzęt taki żeby traktor był obciążony to miałbyś mniejsze spalanie. Ten model jest uważany za paliwożerny bo w porównaniu do 5211 jest niewiele silniejszy i ma jeden cylinder więcej więc więcej pali. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy Zetora nie posiadają- w twoim przypadku Proximy albo Forterry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@daniel-ja akurat Zetora posiadam i moim zdaniem to właśnie 7211 był zdecydowanie oszczędniejszy od owych Proxim i Forterr-DLG też miało takie zdanie...Test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Ja mam Zetora Forterre 9641 i mogę powiedzieć że jest to oszczędny traktor jak na swoja moc i masę. U mnie w okolicy coraz więcej pomocniczych traktorów jest Zetorów i rozmawiałem z właścicielami i nie narzekają na spalanie. A nad NH T4040 lub TD5030 nie myślałeś troszkę tańszy od Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Ja nie wiem jak u was, ale ja mam zetora forterrę i zetora 7211, i żaden mi dużo nie pali. Ja piszę co jest u mnie, a u innych nie wnikam w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@danielhaker- nie mam nowego Zetora, ale jak kupowaliśmy ciągnik to się dowiadywaliśmy kilku użytkowników Zetora i NH i powiedzieli, że Zetor lubi spalić, a jak sam właściciel mówi, że trochę pali to chyba jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

A, no to ja o NH też tak mogę mówić że jakiś stryjeczny wuj szwagra ma NH i narzeka na niego bo dużo pali, sypie się itp. Nie raz było mówione aby opinię wyrażali jedynie użytkownicy. Jak szukaliśmy ciągnika to byliśmy u 9 posiadaczy Zetora i tylko jeden narzekał ale co się dziwić jak 12441 chodzi w ładowaczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no my jak szukaliśmy to też się pytaliśmy i nie narzekają, czasem coś się popsuje, ale to jak w każdym tylko o spalaniu trochę mówili, że mógłby palić mniej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ENDURAK91 jak byśmy mieli więcej czasu to by był albo jxu albo NH serii T ale JXU już nie był dostępny nawet do końca roku:/ wzmocnili nam lepszymi siłownikami:)

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Bez przesady, jeszcze napisz 5 skibowy obrotowy...

4 skiby to jest max do niego, to tylko 80km..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

4 skibowy to jest max, najlepszy byłby 4*35, będzie brał równo za ciągnikiem, a z wydajnością orki też nie jest źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja za td95 ciągam 5x40 ale czasami odkręcam ostatni, zależy co orzę i jak głęboko, więc dla ciebie myślę że 4x35 będzie odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

do TD95D masz 5*40??? my do TD5050 mamy zamiar kupić 4*40, żeby nie przeciążać ciągnika i żeby to spalanie wyszło dosyć małe, a u mnie na 11ha to dużo orki nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

a czy do tego case jx 80 jest tur 6 czy są jeszcze inne? dobry będzie do prasy rolującej?

 

Spokojnie z tymi "?"

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Ile wypiłeś browarów, czy najarałeś się żeby stawiać tyle znaków zap.?

 

Jeszcze 1 post nie na temat i złapiesz kolejne %

Edytowano przez milanreal1

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do TD95D masz 5*40??? my do TD5050 mamy zamiar kupić 4*40, żeby nie przeciążać ciągnika i żeby to spalanie wyszło dosyć małe, a u mnie na 11ha to dużo orki nie jest :D

znajomy też do td95d ma 5x35 i to chyba jest lepszy wybór niż 5x40,

wydaje mi się że 5x35 jest najodpowiedniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Pewnie jakiegoś Stolla czy Quicke możesz założyć. Zależy jaka prasa... z nożami bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@malkolm- my bierzemy pług z regulacją orki 28-32-36-40cm i inny nam nie jest potrzebny, bo jak ciągnik będzie miał ciężko to przełoży się to na spalanie, a u mnie dużo orki nie będzie to pojadę kilka razy więcej, ale za to spalanie powinno wyjść mniejsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj