krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkolm    25
skrzynia zetor 16x16 case 12x12 ale można z półbiegami wziąć i będzie 20x12,

bajki piszesz, skrzynia w jxie ta 20na 12 to z biegami pełzającymi a nie półbiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

do starego Zetora części od Ursusa pasowały, były tanie i sam zrobiłeś, a teraz trzeba czekać na serwis, albo jakiegoś mechanika, co już się zna na tych ciągnikach...

 

Przecież ursusy z seri cięzkiej i zetory to te same ciągniki tylko że zetory mają inną kabine bardziej komfortowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nigdy o ursusa części bym nie wsadził do Zetora żeby się rozsypał? ;) fakt że silników Martina tuleje i tłoki robił Krotoszyn bo się specjalizują w tym ale jakiś wałko, kól zębatych bym nie wsadził wole zetorowskie sam sie staram zetorowskie do c-360 wsadzać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

he akurat trafiłeś proxima plus i jx 80 mają tej samej mocy silniki pojemności zetora nie znam. Udźwig ma 4010 kg jx 3560 ale można wzmocnić ;) skrzynia zetor 16x16 case 12x12 ale można z półbiegami wziąć i będzie 20x12, oświetlenie hmm4/1 case 4/2 dla mnie tył ważniejszy, Case super do tura pompa 61l/min zetor 50l/min. zetor prędkość 30km/h case 40km/h dodatkowo case ma niezależną pompę układu kierowniczego o wydajności 26 l/min nie wiem jak zetor. waga case 3620 zetor 4054 na goło. podałem wyposażenie standardowe według producenta reszta dopłata. a co do części to kiedy sobie uświadomicie że nowe maszyny już nie mają tak tanich części jak stare zetory to tyle z mojej strony

 

co do mocy to napewno sie nie zgodze ponieważ zetor 85 ma 90 KM wnormie ISO a case jx ma właśnie w takiej normie podawaną moc a pojemność proxy to 4,2 czyli wiecej o litr o case, a co do skrzyni to 20/12 jest bez wzmacniacza tylko z biegami pełzającymi a co do oświetlenia chodzi mi o jakość ja miałem na próbie case jx to mam dobre porównanie. A co do pompy i skrzyni to zgadzam sie z tobą ale w proximie 95 40 km/h to standard ;):P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Koledzy temat jak rzeka każdy wybiera wg siebie.

Ok JX ma w standardzie skrzynię 40km/h ale o ile mnie pamięć nie myli to wg instrukcji obsługi tego ciągnika nie osiąga on takiej prędkości i raczej bym się skłaniał do powiedzenia że ma skrzynię do 40 km/h. Maksymalna prędkość coś około 37-38 km/h ale niech to sprawdzą użytkownicy w swoich instrukcjach obsługi.

Co do mocy ZETOR kontra JX to panowie ZETOR PROXIMA PLUS 85 ma wg ISO 90 KM a JX 80 wg iso ma 80. Kiedyś test w Top Agrar pokazał że Proxima 8441 miała na WOM około 72KM a NH TDD 80 coś około 63 KM, a przeliczając zużycie paliwa na osiąganą moc paliły jednakowo.

Więc nikt mi nie wmówi że JX 80 kontra nawet Proxima 80 będzie sprawniejszy w polu i mocniejszy bo idę się założyć że tak nie będzie.

Proxima Plus 85 to już inna kwestia skrzynia z półbiegiem i zdecydowany plus do pracy w polu bezdyskusyjnie.

Hydraulika i podnośnik ok Case 60l/min ZETOR 50 l/min zgoda lepiej Case do ładowacza ale podnośnik w JX to sory bardzo nic szczególnego dla mnie jako głównego ciągnika brak siłowników wspomagających dyskwalifikacja.Rewers w JX/TDD bardzo słaby konstrukcyjnie poczytajcie na forum o NH ilu już kolegów miało problemy gdzie nie mogli wbić rewersu, koszty naprawy dosyć spore. ZETOR ma mocniejsze zwolnice, kabina jest komfortowa i przestronna 2 miejscowa i dość dobrze wyciszona tragedii nie ma ale co do tego to każdy na swoją ocenę.

Podsumowując swoją opinię gdybym stał przed wyborem ZETOR kontra JX to jako główny ciągnik wybrałbym ZETORA

Argumenty za:

- mocniejszy w tej samej mocy katalogowej, JX moc na silniku użytkowa o jakieś 10 KM mniejsza

- cięższy i lekko dłuższy (lepszy uciąg w pracach polowych = lepsza sprawność i trakcja)

- zużycie paliwa praktycznie podobne w lekkich pracach fakt JX może być oszczędniejszy

- jakość ZETORA nie odbiega od JX tak samo oba ciągniki są średnio wykonane im nowsze tym gorsze

- lepsza kabina

- zdecydowanie silniejszy i trwalszy podnośnik działa wolniej od JX bo mniejsza pompę ale przy przejazdach z pola i transport zawieszanej maszyny nikt mi nie powie że siłowniki wspomagające nie mają znaczenia

- ZETOR też ma dwie pompy (układ wspomagania i oddzielna hydraulika)

Argumenty ZETOR na nie:

- jeżeli jestem zdecydowany na ZETOR-a to znaczy że nie mają większego znaczenia ale aby być obiektywnym:

- silnik w ZETORZE jest starej generacji słaba kultura pracy, dymienie, Case JX ma nowoczesną jednostkę napędową ale bez tulei wymiennych z tego co się orientowałem,

- lepszy standard wyposażenia w JX ZETOR zapłać za wszystko co może spowodować że będzie nawet droższy

- podstawowa skrzynia 10/2 w zetorze może nie zachwycać zestopniowaniem

- rewers przy kierownicy wyklucza opcję wałka 1000 obr w JX to standard (kwestia czy jest nam potrzebny)

- rewers w ZETORZE linkowy, wiadomo kiedyś się wytrze a jak ma ktoś ładowacz i intensywnie wykorzystuje do pracy to linka szybko ulega uszkodzeniu a wymiana jest koszmarna

- fakt obecnie części zamienne nie są już tanie jak również przeglądy są na porównywalnej cenie co JX

To tyle co mi przyszło do głowy a każdy wybiera wg swojego uznania i przekonania. Podsumowując jako ciągnik główny zdecydowanie ZETOR jak komuś potrzeba ciągnika do bardzo lekkich prac kosiarka, zgrabiarka,opryskiwacz itd i nie będzie mocno doceniany to JX jest alternatywą którą trzeba rozpatrzyć. A jeszcze jedno żeby nie było cukierkowo do ZETORA to nowe maski otwierane do góry bardzo ograniczają widoczność do pracy z ładowaczem w starych proximach było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

właśnie miałem pisać i wysłać posta ale mi net nawala w pracy:/ Otóż zetor ma 4.2l pojemność więc mądrzej by było go porównać z case jx90 i wtedy moc wyrównuje się a reszta no cóż plus to że zetor cięższy i większa kabina ale ja nikogo nie wożę więc mi case wystarczy a na ten mały kawałek drogi się ktoś przemęczy w ciasnocie:D no case mały udźwig ale my mamy wzmocniony do 4.5T więc lepiej już;) pozdrawiam. Każdy wybierze co będzie mu odpowiadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

he akurat trafiłeś proxima plus i jx 80 mają tej samej mocy silniki pojemności zetora nie znam. Udźwig ma 4010 kg jx 3560 ale można wzmocnić ;) skrzynia zetor 16x16 case 12x12 ale można z półbiegami wziąć i będzie 20x12, oświetlenie hmm4/1 case 4/2 dla mnie tył ważniejszy, Case super do tura pompa 61l/min zetor 50l/min. zetor prędkość 30km/h case 40km/h dodatkowo case ma niezależną pompę układu kierowniczego o wydajności 26 l/min nie wiem jak zetor. waga case 3620 zetor 4054 na goło. podałem wyposażenie standardowe według producenta reszta dopłata. a co do części to kiedy sobie uświadomicie że nowe maszyny już nie mają tak tanich części jak stare zetory to tyle z mojej strony

Jak już mówisz o Zetorze w standardzie to i o case mów w standardzie a nie:

"Udźwig ma 4010 kg jx 3560 ale można wzmocnić :P skrzynia zetor 16x16 case 12x12 ale można z półbiegami wziąć i będzie 20x12"

Zetor tak samo ma dużo opcji. Skrzynię w powerce masz 24x24. Co do mocy to niestety ale jest tak jak koledzy wcześniej mówili. Zetor w tej samej normie co jx będzie miał większą moc. Pojemność silnika także mówi sama za siebie (@ENDURAK91, post #31)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

i tak w końcu weźmie każdy to co mu się podoba:) forum jest po to aby zapytać jak to chodzi jak się sprawuje. Każdy ma określoną kwotę na zakup więc przy wyborze to też ma znaczenie. Zgadzam się że Zetor dobry do prac głównych ale mi za chiny nie podchodzi ten ciągnik ale to moje odczucie. Case lżejszy i lepszy do tur-a bo zwinniejszy. My Case wzięliśmy i do niego za jakiś czas dojdzie tur również a gosp. się powiększa więc będzie on w końcu jako pomocniczy. Jak ktoś ma mieć tylko jeden ciągnik w gosp na xx lat to zetora ja również bym wziął zapewne i tak:) Również gdyby nie to że zakup musiał być do końca roku i szybki wybór bo 2tyg na niego to za pewne by był inny ciągnik u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

inaczej mówiąc jak miałbym wybierać pomiędzy proximą a jx to wziąłbym jx ale sytuacja zmienia sie przy wyboże proxima plus a jx to bez wachania proxa. ja osobiście mam proxe plus 95 jako główny ciągnik a teraz myśle nad zmianą wysłóżonego zetora 7211 na case jx 60 z full opcją (bez tuz i tur) jako pomocniczego traktorka.

dlaczego nie proxima 65 ponieważ doposażyć ją tak jak jx w standardzie czyli o fotel amortyzowany, regulowaną kiere, klime, zaczep polowy i listwe, obciążniki 400kg przód no i skrzynie 12x12 z rewersem 40km/h a i jeszcze opony 12,4/24 przód i tył 16,9/30 no i w zetorze opony są ponoć diagonalne tak mi powiedział dealer chodzi tu o modele 65 75 to wychodzi sporo drożej

a case przekonuje mnie oszczednością ON i jeszcze jeden ważny dla mnie argument to wysokość jest niższy o zetora

 

 

a jeszcze w case podoba mi sie ten bajer z szybkim podnoszeniem po prostu bit szkoda że proxą plus nie ma czegoś takiego.

 

ChiquitaB jaki ciagnik byś wzią jak byś miał wiecej czasu a i jak wzmacniasz podnośnik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

my też staliśmy przed wyborem Zetora, a NH i wypadło na NH TD5050(to samo co JX95) ze względu na spalanie, cenę oczywiście, warunki pracy(kabina) i to że NH jest zwrotniejszy, a u mnie to jest potrzebne, bo mam małe podwórko i ciężko byłoby Zetorem zakręcić( NH już jest na styk), dealer u którego braliśmy NH ma i Zetory, i polecał NH, bo jest tańszy i mają mniej reklamacji na niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a pneumatyki nie bierzesz??? jak teraz nie kupisz to potem już nie dokupisz, a przydaje się do zwykłego napompowania koła na polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

pytam sie bo rozmawiałem z gościem i mówił ze dobry sprzęt to co o nim powiecie??????? napewno mniej pali nić case i zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

od Zetora spali dużo mniej, a od Case też, ale już nie dużo... no pneumatyka powinna być w standardzie, ale jak pisali koledzy we Francji lub Włoszech nie jest ona aż tak potrzebna, nam bardziej się przydaje...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

chyba zetora wykluczę z zakupu bo mi nie wejdzie do obory no ale dobrze żeby wchodził case i farmtrac wejdą więc będę wybierał między nimi(case jx80 lub farmtrac 685 dt porównajcie te dwa traktory który lepszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Jak czerwony stoi cenowo? Za farmtracka 82 km powiedzieli mi 120 lub 127 tyś brutto. Mi ogólnie bardziej podoba się czerwony. W środku wszystko fajnie porozmieszczane. Porównaj sobie koszty serwisowania tych ciągników przejedz się jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj