krystian96

Zetor czy Case?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystian96    1

mam dylemat jaki będzie lepszy Zetor Proxima 85 plus czy Case jx80 . Ciągnik na 20 ha ziemi pomocniczy głownie : do orki, prasy rolującej, tura, więc nie do lekkich prac . Powiedzcie mi jakie jaki mają osiągi , spalanie i ogólnie który lepszy. tylko proszę szybko bo murze się zdecydować bo będę składał wniosek na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perdek    0

Panie bierz pan zetora i części łatwo znaleźć i zaoszczędzisz na paliwie bierz zetora pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

panie bierz pan case, części może ciut droższe niż w zetorze ale na paliwie na pewno za oszczędzisz, na nie jedną naprawę wystarczy, zwrotniejszy, wygodniejszy, lepiej wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

To tak ten kto ma zetora to ci poleci zetora a ten co case to ci poleci case i to wszystko :D A z tym że proxa jest oszczędniejsza od JXa to nie jestem tego taki pewien. Ja osobiście na twoim miejscu to bym wybrał Case bo te "pepiczki "to nawet mi się nie podobają ale to tylko moje zdanie ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Mam podobny dylemat i po obejrzeniu i porównaniu tych dwóch ciągników wziąłbym raczej zetora, jakoś bardziej przypadł mi do gustu i wydaje się solidniej wykonany. W Case nie podoba mi się kabina (w tym sensie, że mała) no i trzeba dokładać dodatkową kasę za pneumatykę.Ale każdy uważa inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do case dokładasz tylko pneumatykę a do zetora: zaczepy, obciążniki, belkę wielootyworową(czy jak to się tam nazywa) za skrzynię taka jak w case tez musisz dopłacić, tyle że zetor ma na pewno większą kabinę, jeśli często będziesz z kimś jeździł to zetor na pewno będzie wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja mam taki sam dylemat. Moim zdaniem wygodniej jest w zetorze jest w nim siedzenie pasażera a w cejsie mała kabina. Po 2 zetor jest cięższy od cejsa a to dla mnie duży plus. Po 3 w gazecie pisało że zetorek mniej pali niż cejs(jak nie wieżycie moge ze skanować i wkleić) a i zetorek ma też 2 półbiegi pod obciązeniem i jeszcze kilka dodatków. Tylko stwierdziłęm że nie warto brać 85 plus tylko brać 95 plus szybsza skrzynia i mniej pali niż 85. Ja narazie wybrałem zetora ale też rozważam FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam zetora 5341 i NH TD 80D(to to samo jak JX 80)wprawdzie moc jest większa w td( ale rozmyślając tak skibę odejmę),lecz z taką samą mocą nie wybrałbym już zetora nigdy więcej.tłumaczę dlaczego;więcej biegów na których pracuję się w polu,co wyraznie można odczuć w paliwie i czasie,podnośnik podobny(zetor z siłownikami)lecz w td szybszy i wygodniejsza funkcja szybkiego unoszenia(bardzo wygodne).co do ceny części to że w zetorze tanie nijak ma się do rzeczywistości(potrzeba ich więcej i są bardzo drogie,typu zawór elektro-hydrauliczn),kupowałem to wiem,same filtry hydrauliki do zetora są droższe,części tanie były do starszych zetorów i stąd takie opinie.standart w CASE będzie bogatszy(opony,szybka skrzynia,obciążniki),waga ciągnika porównywalna(nie wiem skąd opinia,że zetor jest cięższy,po za tym ciągnik idzie dociążyć,lżejszym go nie da się zrobić,nie zawsze balast potrzebny).zetor też ma niewygodną kabinę,wygodne były te kwadratowe,umiejscowienie dzwigni podnośnika w zetorze porażka,ręka boli,głośno w kabinie tak samo.takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

kiedyś czytałem artykuł w top technika i po wszystkich testach zetor Proxima 85 w spalaniu wyszedł najlepiej. A konkurował z case jx 80 oraz kioti z silnikiem Perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja wybrałbym Case, ciągnik solidniej wykonany, spali może tyle samo co Zetor, ale za to jest zwrotniejszy, kabina może i lepsza w Zetorze, ale czy za to że jest w nim siedzenie pasażera miałbyś wybrać Zetora, przecież ty chyba na tym siedzeniu jeździł nie będziesz, za to w Case w kabinie jest fajniej, szybki podnoszenie, włączniki świateł i spryskiwaczy dobrze umiejscowione i z biegami też nie jest źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ten artykuł to ja też mam,i zetor wypadł dobrze,tylko ciekawe jak by wypadł w swojej klasie z CASE jx 95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w obydwu po prawej stronie,a gdzie mają być lewarki zmiany biegu,same biegi to w przekładni,przepraszam ale pytanie podchwytliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no tak jest, może nie wszystkim będzie potrzebna, jak ciągnik bedzie tylko w turze chodził, a pneumatyka coś kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Co to jest żeby ciagnik w standardzie nie miał pneumatyki

a po ci we włoszech czy francji pneumatyka?? tam przyczepy mają hamulce najazdowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

zaletami proximy plus jest to żę jest cięższa, ma mocniejszy silnik i wiekszą poj. silnika, większy udzwig tylnego tuz, ma skrzynie 16x16 z pół biegami, ma bardzo dobre oświetlenie (8 halogenów H9 przód i 3 halogeny tył też H9) no i koszty eksploatacji są napewno mniejsze filtry, oleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

he akurat trafiłeś proxima plus i jx 80 mają tej samej mocy silniki pojemności zetora nie znam. Udźwig ma 4010 kg jx 3560 ale można wzmocnić :) skrzynia zetor 16x16 case 12x12 ale można z półbiegami wziąć i będzie 20x12, oświetlenie hmm4/1 case 4/2 dla mnie tył ważniejszy, Case super do tura pompa 61l/min zetor 50l/min. zetor prędkość 30km/h case 40km/h dodatkowo case ma niezależną pompę układu kierowniczego o wydajności 26 l/min nie wiem jak zetor. waga case 3620 zetor 4054 na goło. podałem wyposażenie standardowe według producenta reszta dopłata. a co do części to kiedy sobie uświadomicie że nowe maszyny już nie mają tak tanich części jak stare zetory to tyle z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

do starego Zetora części od Ursusa pasowały, były tanie i sam zrobiłeś, a teraz trzeba czekać na serwis, albo jakiegoś mechanika, co już się zna na tych ciągnikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja posiadam case jx 80 od 5 marca bierzacego roku ma na liczniku 486mth i co moge powiedzec nie załuje ze kupiłem własnie case wahałem sie miedzy case jx80 farmerem 8244 i zetorem 8541 i wybor pad na case sam ciagnik bardzo udany kabina choc mała bardo praktyczna wszystko w zasiegu reki siedzenie konfortowe regulowane w 3 pozycjach klimatyzacja i dobry sprzed grajacy :) Silnik przed samym kupnem treoche budził watpliwosci ale po pierszych manewrach wiosenych zostały rozwiane co do spalani nie bede pisał bajek ze 3 literki na godzine w prasie 7-8 litrów na godzina orka roznie normalna 12 litrów ciezkie warónki 16 litrów wypil na godzine hydraulika udzwig 3,5tony ogulnie polecam jak jestes z kujawsko pomorskiego to zapraszam domie na testy jak sie spodoba to moge zaprosic dilera i odrazu dobijacie targu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj