Peron

Agrotron k430 czy m600???

Polecane posty

Peron    369

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem ww ciągnika, tylko nie wiem który, mam ok 40 ha ziemi, głównie zboża, ciagnik byłby jako główny, ziemie lekkie, do niego pług 5 skibowy, agregat uprawowy 5m, agregat z siewnikiem 3m, beczka 10 tys z aplikatorem doglebowym. Czy ten k430 125km wystarczy? Prosze użytkowników o opinie. Mój nr gg 1156265

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak do orki to lepszy byłby m600. W ogóle inna charakterystyka mocy przecież to jest 6 cylindrów, trudniej zadusić silnik i był by bardziej elastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Zgadzam się z przedmówcą :D Jeśli to główny to tylko m600 ;) Jeśli byłby to ciągnik pomocniczy to wtedy tylko 430 bo w końcu 4 cyl ale jeśli to ma być ciągnik z dobrym uciągiem i z mocnym podnośnikiem to tylko m600 :) A i jeszcze ta beczka 10 tys to nie jest taka mała..

 

Ps.W sąsiedniej wiosce także na 40 ha kupił także m600 :lol: i tylko trochę narzeka na spalanie,ale to nowy ciągnik więc musi na początku spalić więcej,a teraz przymierza się do agrofarma 85 jako pomocnika :P


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam jeszcze MF 6180 (120km) i MTZ82, więc mam czym robić, ale chce kupić wreszcie coś nowego na dofinansowanie. Tylko sie zastanawiam, czy z tą beczką sobie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A co to za beczka?Jakiej produkcji masa itp podaj więcej szczegółów :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Beczka POMOT 10 TYS na tandemie i do tego opcjonalnie dozownik doglebowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a nad k610 sie nie zastanawiales?

sporo tanszy jest od serii m, a ma juz 6 cylindrow, jest troche ciezszy od 430, ale przede wszystkim ma lepiej rozlozona mase, wiekszy rozstaw osi, do gospodarstwa o pow. 40 ha mysle, ze by pasowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ale jest przecież słabszy od k430, ma porównywalna moc jak ten mój 6180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ten pług który posiadasz to jest obrotowy? bo z tymi sprzętami które wypisałeś to spokojnie będzie chodził k610 :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Tych sprzętów jeszcze nie mam, zamierzam kupić, tylko nie chce zrobić wtopy i dobrze dobrać sprzet. 6180 lata w 4 obrotowej i spokojnie daje radę na tych piachach, więc ten nowy ze zwykła 5 powinien też dać radę. Zestaw siewny 3m też nie powinien stanowic problemu. Tylko tej beczki się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Znam przypadki gdzie ciągnik 80 konny ciągał Joskina 12 tysięcy litrów, ty masz 10 tysiecy i 40 koni więcej więc nie widzę problemu, ta beczka będzie w sam raz do niego ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ale jest przecież słabszy od k430, ma porównywalna moc jak ten mój 6180.

no i co te 7 KM to taka wielka roznica?

 

jak masz 6180 i ci wystarczal, to albo zainwestuj w cos co przyniesie ci dodatkowe dochody, albo wymien MFa na nowego i juz, sprzedaj starego i kup porzadny 6 cylindrowy ciagnik, ktory zadnej beczki sie nie przestraszy.

kupno tylko po to by skorzystac z programu bo daja jest bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Brzozak dobrze to przedstawił, można sprzedać MF i kupić serie M różnica w cenie nie jest az tak duża a parametry poszczególnych podzespołów napewno lepsze, 4 cyl z tego co się interesowałem to każdy dealer polecał jako pomocniczy ew do transportu, ale to już twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

I 4-rki DF mają małe silniki wg mnie 4 litry to za mało na powyżej 100 km :P Przez co może brakować mocy ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moc to moc, jesli ma 130 KM to znaczy, ze ma tyle samo w przypadku 4, 5, czy 8 litrow.

 

za 10 lat 4 litrowe silniki beda osiagac 200 KM i nikogo to nie bedzie dziwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Coraz bardziej jestem zdecydowany na m600, w końcu aż tak bardzo nie różnią się ceną, a m600 ma nie tak bardzo wyżyłowany silnik, jak k430. Pewnie będzie palił więcej, ale może będzie bardziej trwały. Mojego 6180 nie chce sprzedawać, bo troche w niego zainwestowałem, żeby go doprowadzić do stanu obecnego, a poza tym zajmuję się też inną działalnością i liczy się czas. Jednym ciągnikiem nie jestem w stanie zrobić wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ale jak odłożymy tą samą moc na bok zostaje zupełnie inna charakterystyka pracy i elastyczność...

przy obecnych systemach zasilania i sterowania praca silnika, pojemnosc zeszla na duzo dalszy plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dobrze Brzozak masz racje :) Ale przecież zawsze większa pojemność ma większy zapas mocy i nie jest żyłowana co przekłada się na żywotność silnika B) Co może wiązać się z mniejszymi kosztami napraw w przyszłości ;[


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

uwierz mi, ze nie zawsze wieksza pojemnosc wiaze sie z wieksza trwaloscia. nie mniej wybralbym tez silnik z wieksza pojemnoscia, poki jeszcze mozemy i ekologowie nie stlamsza calkiem silnikow spalinowych. owszem miedzy 4, a 6 litrow jest roznica, ale miedzy 4, a 4,5 nie ma zadnej i o niczym to nie swiadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dobra masz rację ale w ciężkich warunkach jest ten zawsze więcej luzu przez co nie żyłujemy tak jednostki napędowej :P Dobra nie róbmy OT :P

Zapotrzebowanie na moc to 84 km więc zapas 50 km powinien starczyć na aplikator i wg mnie powinien dać radę,jeśli w mojej wiosce JD 5070m jeździ z Joskin modulo 2 8700 i ładnie daję radę B)

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Różnica między K a M to przede wszystkim skrzynia biegów. Mki mają znacznie lepiej ze stopniowaną skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

masa i jej rozlozenie tez jest na korzysc Mki, podnosniki tez pewno mocniejsze, hydraulika mocniejsza i wydajniejsza. po prostu ciagnik o klase wyzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj