zbych

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbych    6

Panowie - którą z poniżej wymienionych owijarek byście wybrali i dlaczego - jakie są plusy jednej i drugiej owijarki.

- Metal Fach Z 560

- Sipma Z-274/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik971204    22

ja bym ci polecil metal-fach'a poniewaz uzytkujemy taka owijarke i jak narazie dziala bez zarzutu.Nie wiem jak sipma ale metal-fach'em szybko sie owija :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Osobiście przetestowałem 7 owijarek i nie wybrałbym żadnej z zaproponowanych przez Ciebie.

Posiadam i użytkuję owijarkę zbudowaną przez Zygmunta Babińskiego w jego firmie w Zawadach pod Białymstokiem.Bez awarii działała 5 sezonów i nic nie wskazuje na to aby coś się miało zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Ja mam sipme i jak najbardziej ją polecam :D

Jedyną awarią było pęknięcie łańcucha napędzającego, ale mial prawo ponieważ niebył konserwowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbosd    6

Witam, chciałbym was prosić o opinię owijarki Sipmy i Metal-Fach. Mam zamiar kupić a nie wiem którą mam wybrać. Ma być na folię 50-75. Proszę o doradztwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam metal-fach tylko na folię 50 cm od 2006, jak na owijarkę jest wszytsko ok, dwa razy pękł mi łańcuch napędowy na spinkach nie wiem sam czemu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Słuchaj po co Ci owijarka lepiej i taniej w worki. Worki kupujesz po 7.50 za sztukę a owijarkę za 7500 więc za tę kwotę możesz mieć 1000 worków. Jaka ekonomia. Ja tak robię i jest super, oczywiście trzeba dojść do wprawy wtedy jest tanio i szybko a efekt zakiszania podobny. Jeśli chcesz jakieś namiary na producentów lub chcesz się co więcej dowiedzieć na ten temat to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie w okolicy już tymi workami się najedli i nikt w tym nie robi, a jak już tak ekonomicznie przeliczasz to do belki dolicz cenę folii na belkę czyli koszt ok. 11 zł.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Ja robię w worki już 2 lata zawszę biorę z firmy ROL-PAK i nie wywaliłem ani jednej beli, robię po 100 pare rocznie. Jeśli ktoś nie potrafi wiązać to wiadomo że się zgniją. A tak poza tym to nawet owinięta bela może się popsuć na to nie ma reguły. A co do kosztów to worek kosztuje 7,5 zł/szt a folia ok. 11 zł na jedną belę więc różnica to 3,5 zł na beli.Na jednej to nie dużo ale na 100 belach masz 350 zł za tę kwotę możesz mieć jeszcze 40 worków i browara żeby wypić po robocie lub przeliczając na olej napędowy po 5,07 zł/l to jest 69 l . Dolicz jeszcze paliwo do ciągnika który pracuje z owijarką bo ciągnik z ładowaczem i tak i tak musi chodzić. Czyli razem te 2 ciągniki (z owijarką i z ładowaczem) spalą 2 razy tyle paliwa które spali jeden ciągnik z ładowaczem. Potrzebne są jeszcze najlepiej 3 osoby( jedna podwozi bele na turze a dwie zakładają worek)chociaż we 2 osoby też można sobie dać radę tylko więcej czasu potrzeba. Więc jeśli są 3 osoby to czas wkładania w worek i wiązania jest porównywalny do czasu owijania.

W dzisiejszych czasach trzeba minimalizować koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbosd    6

Tato się napalił na owijarkę, a w workach to w mojej okolicy nikt nie ma. Prosił bym o opinie tych 2 owijarek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Mam sipme tekle i jest w porządku szkoka tylko że 500tka. Mf sokoła też mają w okolicy i też spoko. Weź metal facha bo pewnie sporo tańszy a tam zbytnio nie ma co sie popsuć i na 750 folie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

Ja też teraz zastanawiam się która wybrać bo różnica w cenie między sipmą a metal fachem to 100zl lecz słyszałem że w metal fachu pękają te plastikowe rolki na których obraca się ten caly stół w sipmie to sa tam metalowe podwójne rolki. Panowie doradżcie która wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

Bierz sipmę... Robię nią już 11 lat i nic się nie popsuło... A co do wykonania to sam wiesz jak jest ... na przykładzie tych rolek tu masz podwójne metalowe a tu plastikowe które długo nie wytrzymają nacisku beli...sipmą co roku owijam po 500 belek i złego słowa nie mogę powiedzieć... jedynie co to wydajnoś i to że trzeba dwie osoby... dlatego zmieniamy ją na Maje... szybciej i potrzeba jedną osobę... ale tekla zostanie... po czasem może się przydać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiw    0

Temat już może nieaktualny w tym roku. Zarówno Sipma jak i MF to dobry sprzęt i owija tak samo. Znajomi różnie mówią o awaryjności, ale nie można wierzyć w każde słowo bo wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Zepsuć można łatwo i jedną i drugą jak się nie myśli przy robocie. MF ma rolki jezdne z tworzywa i to jest jego słaby punkt. Sipmy nie oglądałem. Moja owijarka (ALTRO) ma wózek zrobiony na podwójnych łożyskach i jest to raczej niezniszczalne. Przynajmniej u mnie nic się nie dzieje a dostała w d... dobrze w tym roku. Na pewno idzie w MF przerobić te plastiki na metalowe rolki ale nie po to się kupuje nowy sprzęt, żeby go przerabiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj