Skocz do zawartości
zbych

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma

zbych    4

Panowie - którą z poniżej wymienionych owijarek byście wybrali i dlaczego - jakie są plusy jednej i drugiej owijarki.

- Metal Fach Z 560

- Sipma Z-274/1

rolnik971204    21

ja bym ci polecil metal-fach'a poniewaz uzytkujemy taka owijarke i jak narazie dziala bez zarzutu.Nie wiem jak sipma ale metal-fach'em szybko sie owija :D

samex69    31

Osobiście przetestowałem 7 owijarek i nie wybrałbym żadnej z zaproponowanych przez Ciebie.

Posiadam i użytkuję owijarkę zbudowaną przez Zygmunta Babińskiego w jego firmie w Zawadach pod Białymstokiem.Bez awarii działała 5 sezonów i nic nie wskazuje na to aby coś się miało zmienić.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik9595    2

Ja mam sipme i jak najbardziej ją polecam :D

Jedyną awarią było pęknięcie łańcucha napędzającego, ale mial prawo ponieważ niebył konserwowany.

turbosd    6

Witam, chciałbym was prosić o opinię owijarki Sipmy i Metal-Fach. Mam zamiar kupić a nie wiem którą mam wybrać. Ma być na folię 50-75. Proszę o doradztwo. ;)

atomik    145

ja mam metal-fach tylko na folię 50 cm od 2006, jak na owijarkę jest wszytsko ok, dwa razy pękł mi łańcuch napędowy na spinkach nie wiem sam czemu

Wojtal    0

Słuchaj po co Ci owijarka lepiej i taniej w worki. Worki kupujesz po 7.50 za sztukę a owijarkę za 7500 więc za tę kwotę możesz mieć 1000 worków. Jaka ekonomia. Ja tak robię i jest super, oczywiście trzeba dojść do wprawy wtedy jest tanio i szybko a efekt zakiszania podobny. Jeśli chcesz jakieś namiary na producentów lub chcesz się co więcej dowiedzieć na ten temat to pisz.

atomik    145

u mnie w okolicy już tymi workami się najedli i nikt w tym nie robi, a jak już tak ekonomicznie przeliczasz to do belki dolicz cenę folii na belkę czyli koszt ok. 11 zł.

Wojtal    0

Ja robię w worki już 2 lata zawszę biorę z firmy ROL-PAK i nie wywaliłem ani jednej beli, robię po 100 pare rocznie. Jeśli ktoś nie potrafi wiązać to wiadomo że się zgniją. A tak poza tym to nawet owinięta bela może się popsuć na to nie ma reguły. A co do kosztów to worek kosztuje 7,5 zł/szt a folia ok. 11 zł na jedną belę więc różnica to 3,5 zł na beli.Na jednej to nie dużo ale na 100 belach masz 350 zł za tę kwotę możesz mieć jeszcze 40 worków i browara żeby wypić po robocie lub przeliczając na olej napędowy po 5,07 zł/l to jest 69 l . Dolicz jeszcze paliwo do ciągnika który pracuje z owijarką bo ciągnik z ładowaczem i tak i tak musi chodzić. Czyli razem te 2 ciągniki (z owijarką i z ładowaczem) spalą 2 razy tyle paliwa które spali jeden ciągnik z ładowaczem. Potrzebne są jeszcze najlepiej 3 osoby( jedna podwozi bele na turze a dwie zakładają worek)chociaż we 2 osoby też można sobie dać radę tylko więcej czasu potrzeba. Więc jeśli są 3 osoby to czas wkładania w worek i wiązania jest porównywalny do czasu owijania.

W dzisiejszych czasach trzeba minimalizować koszty.

turbosd    6

Tato się napalił na owijarkę, a w workach to w mojej okolicy nikt nie ma. Prosił bym o opinie tych 2 owijarek ;)

GoodFarmer    27

Mam sipme tekle i jest w porządku szkoka tylko że 500tka. Mf sokoła też mają w okolicy i też spoko. Weź metal facha bo pewnie sporo tańszy a tam zbytnio nie ma co sie popsuć i na 750 folie.

Shreku94    0

Ja też teraz zastanawiam się która wybrać bo różnica w cenie między sipmą a metal fachem to 100zl lecz słyszałem że w metal fachu pękają te plastikowe rolki na których obraca się ten caly stół w sipmie to sa tam metalowe podwójne rolki. Panowie doradżcie która wybrać.

lukasz321    1

Bierz sipmę... Robię nią już 11 lat i nic się nie popsuło... A co do wykonania to sam wiesz jak jest ... na przykładzie tych rolek tu masz podwójne metalowe a tu plastikowe które długo nie wytrzymają nacisku beli...sipmą co roku owijam po 500 belek i złego słowa nie mogę powiedzieć... jedynie co to wydajnoś i to że trzeba dwie osoby... dlatego zmieniamy ją na Maje... szybciej i potrzeba jedną osobę... ale tekla zostanie... po czasem może się przydać...

skiw    0

Temat już może nieaktualny w tym roku. Zarówno Sipma jak i MF to dobry sprzęt i owija tak samo. Znajomi różnie mówią o awaryjności, ale nie można wierzyć w każde słowo bo wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Zepsuć można łatwo i jedną i drugą jak się nie myśli przy robocie. MF ma rolki jezdne z tworzywa i to jest jego słaby punkt. Sipmy nie oglądałem. Moja owijarka (ALTRO) ma wózek zrobiony na podwójnych łożyskach i jest to raczej niezniszczalne. Przynajmniej u mnie nic się nie dzieje a dostała w d... dobrze w tym roku. Na pewno idzie w MF przerobić te plastiki na metalowe rolki ale nie po to się kupuje nowy sprzęt, żeby go przerabiać :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie owijarke do balotów do 5-6 tyś zł ?
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.
    • Przez koses
      Panowie natrafiłem na taką oto maszynę http://pomi.dk/en/products/wrap-12-gb.aspx   spotkał się ktoś z nią na żywo ? i mógł by podzielić sie spostrzeżeniami ? Zastanawiam sie nad taka maszyną zamiast budowy hali stalowej na słomę .