iroo10

Czy warto

Polecane posty

hubertuss    4653

Oplem astrą może nie, ale gdyby jechał czyms powiedzmy na poziomie a4 a6 czy jakąś 5 pewnie by się udało.

Co do grzechotek jakość dróg trochę się poprawia, ale pamietam jak ojciec miał 2 letnie a4 z przebiegiem 64 tys km. Po 1,5 roku jazdy po polsce przy przebiegu 117 tys to już nie było to samo audi. Dodam, że zawias był standardowy a opona to 195/65/15. Matka ma a4 na 205/55/16 auto ma 5 lat przez 4 lata zrobiła po polsce 15 tys km. W środku jest cicho jak w nowym więc nikt mi nie powie, że polskie drogi nie męczxą samochodów nawet niewiadomo.jak powzmacnianych. Mocowania plastików się luzują rozkręcają i rozpórki niewiele tu pomogą. Tu nie chodzi o skręcanie się nadwozia a o wstrząsy. No ale może mam nadwrażliwy słuch i czepiam się szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wlasnie jak buda nie pracuje, tzn pracuje mniej to plastiki nie trzeszcza. wiec chodzi o skrecanie sie nadwozia.

 

jakby jechal z ta predkoscia tym audi to 17 razy by kozla wywinal, zanim by dojechal do miejsca wypadku, nawet jakby osiagnal taka predkosc to przed zadnymi swiatlami by sie nie zatrzymal, itp. itd.

wypadek byl spowodowany niedostosowaniem sie do warunkow ruchu i slabymi wlasciwosciami kierowcy, a nie zlym autem. wielokrotnie tracilem przyczepnosc na tarce i tak samo szybko ja odzyskiwalem, w sumie przejezdzajac zakret szybciej niz autem z miekkim zawiasem i z pelna kontrola. bez przesady ulica nawet w nie najlepszym stanie to nie dakar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze kto powiedział, że tam jest tarka. Tam było zaniżenie jezdni a potem wyskok do góry, cos na kształt sinusoidy. Nie chodziło mi o to czy coś by sie rozpedziło czy nie tylko jak by się zachowało zawieszenie w danej chwili. Dodam, że rok wcześniej zginoł tam kierowca zglebionej beemki. Poprostu twarde zawieszenia o małym skoku nie wybiorą pewnych nierówności bo poprostu nie mogą i auto się odbija jak by wogóle zawieszenia nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha to nie wiedzialem jak dokladnie sytuacja tam wygladala.

 

trudno trzeba wiedziec wtedy jak sie zachowac na drodze, odbijajac pileczke mozna znalezc tysiac sytuacji na ta jedna czy dwie, w ktorych gdyby auto bylo wyposazone w twardsze sprzezyny, amory o mniejszym skoku i opony o nizszym profilu, do wypadku by nie doszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co bić piany. wink.gif Ja podziwiam Krzyśka, że własne życzenie funduje sobie odbijanie nerek, problemy z jazdą itp. w imię zasady, która widnieje na pewnym Tipo... " Auto Musi Leżec, Jak SUKA Przy Swoim Panu ! " posted by El Tipo.

 

Tipas stoi tak:

http://images37.fotosik.pl/279/9665861934cb095emed.jpg

 

Tu link do tematu:

http://naglebie.pl/viewtopic.php?t=52&postdays=0&postorder=asc&start=0

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i gdyby to auto było wyposażone w mniejszą szybkość :D i w mniejszego barana za kierownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

e tam przynajmniej sie posmiac mozna, szczegolnie jak przyjezdzam do kogos i najpierw slychac szum dokladki, a pozniej dopiero auto.

jak smigam w trase to wygodniej mi sie jezdzi niz zwyklym autem, oczywiscie po ludzkich drogach. do polowy polski nie ma w sumie wiekszego problemu z drogami, poludnie i wschod troche gorzej :P .

 

http://www.joemonster.org/filmy/11846/Kabaret_Mlodych_Panow_W_aucie no i klasyka juz sie stalo, ze jak sie gdzies spoznie, to od razu leci tekst, "co zyletke, ktos na drodze polozyl?" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj jechałem na przegląd i uwaga! Seryjnym Passatem na 195/65R15 przytarłem podwoziem o próg... tak, tak o próg zwalniający. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no coz skoro u nas nie rozumieja, ze zamiast progow zwalniajacych mozna postawic skuteczniejsze i mniej szkodliwe zapory np. szykany to tak sie dzieje.

niedlugo polmetrowe wyrwy zrobia na osiedlach, a jak nawalony malolat wpadnie na takowe to i tak kogos rozjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Te progi jakiś głupek wymyslił. Ich rozmieszczenie na drogach osiedlowych czy też ulicach bez problemu pozwala rozpedzić się na tyle by zrobic np pieszemu krzywde. Tak więc nic nie dają a niektóre są bardzo wysokie. Inżynierowie projektujący drogi wychodzą z założenia, że jak zrobią wąskie drogi, mnustwo rond, wysepek, progów, obstwią wszystko znakami to będzie ok.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To może lepiej pomóżmy koledze te pieniądze uzbierać -taka Wielka Orkiestra Golfowej (2) Pomocy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To może lepiej pomóżmy koledze te pieniądze uzbierać -taka Wielka Orkiestra Golfowej (2) Pomocy :D .

Dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

propo progów to fakt debile skonczone je robią jakiś czas temu byłem w opolu i przejeżdzałem swoją "babcią"czyt. audi 80 B4 przez próg to zaryłem podłogą ,zawias seria fakt że u mnie jest troche niższe bo to 2,6 i to ledwo tocząc się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Na samochód nazbieram, bez obaw :P. Ale wasze posty są bardzo interesujące.A co do obniżonego zawieszenia to mi się to podoba, ale tak żeby dało się jeździć.

Edytowano przez iroo10

.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Ale na pewno nie ten z linku, który wstawiłem.Może kiedyś będzie mnie stać na takiego.

Edytowano przez iroo10

.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile coś takiego kosztuje? i jak mniej więcej wygląda instalacja? mnie się podoba :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj