iroo10

Czy warto

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nie masz skończone 25 lat i nie posiadasz zniżek, koszt OC takiego auta będzie stanowił podobną sumę o której pisałeś w pierwszym poście.Przegląd zagazowanego auta jest również droższy.

Wyjściem jest współwłaściciel z prawem do zniżek, ale i tak koszt ubezpieczenia będzie wyższy z uwagi na <25lat.

Chyba ze jesteś starszy,auto jest zadbane i zdajesz sobie sprawę ze 6-cylindrowe BMW to nie as oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

chciałeś napisać jak każde lepsze auto;p

Lepsze to dla mnie marka typu VW MB BMW AUDI lub nawet VOLVO. I lepsze nie znaczy bardzie paliwożerne:) do 9 góra 10L/100km nie jest źle gdzie większość mieści się w przedziale 6-8L. BMW nie musi oznaczać paliwożerności. Dla mnie im mocniejsze auto tym bardziej paliwożerne więc TWoje stwierdzenie jest lekko naciągnięte. Taki przykładowy Lupo pali ON jakieś 4-5L a ma znaczek VW ;)

Od znajomych najgorzej kupować bo późiej jest wypominanie i osądzanie o oszustwo:) Ale ta beemka w benzynie wyjdzie Ci z 10L a LPG zapewne 13 lub więcej.

Co do kolegi XEMIT to jeśli ubezpieczenie kosztuje przykładowo ojca rocznie 400zł za zniżkami to jeśli będzie ojciec współwłaścicielem np z synem który zniżek nie posiada to będzie droższe o 50% czyli o 200zł i wyniesie 600zł rocznie. przynajmniej tak w PZU babka powiedziała gdy chcieliśmy zarejestrować poldka na mnie i na ojca jednak zdecydowaliśmy że zapiszemy na ojca tylko a i tak ja nim cały czas jeździłem :D

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

OC płaci się od poj. skokowej silnika, a Polonez ma ją zupełnie inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

1600ccm a co to ma do rzeczy? Jeśli jeest omawiana składka współwłaścicieli? Xemit pobudka :D

Ja przy pojemności 2200ccm mam dwie raty po 220zł ( Warta)ale auto na ojca stoi czyli BMW 2.O bedzie podobnie. W MTU podobno składki niskie jeśli PZu wymaga 3oozł to MTU pobiera 200zł. Ale tylko tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Lepsze to dla mnie marka typu VW MB BMW AUDI lub nawet VOLVO. I lepsze nie znaczy bardzie paliwożerne:) do 9 góra 10L/100km nie jest źle gdzie większość mieści się w przedziale 6-8L.

Większość nowych czy nastoletnich? Jeśli chodzi o nastoletnie to rozumiem że ta większość ma silniki 1.4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-mi tam się zdaje że największy udział w spalaniu ma kierowca a nie pojemność-zaręczam że dam radę spalić autem z silnikiem 1.4 więcej niż 2.8-założymy się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Mam diesla 1.9 TD ubezpieczonego w TUV na współwłaściciela z ojcem koszt OC 320 zł a BMW 1.8 benzynka pali na gazie maksymalnie 12 litrów bardzo solidne autko pod warunkiem że zadbane a takich jest mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mirasek-mi tam się zdaje że największy udział w spalaniu ma kierowca a nie pojemność-zaręczam że dam radę spalić autem z silnikiem 1.4 więcej niż 2.8-założymy się ?

Nie, bo wachlarz zużycia paliwa przez silnik jest bardzo szeroki, ja mam na myśli typowe średnie wartości +/- 2 litry przy normalnej jeździe, a nie katowaniu 1.4 po mieście i sunięciu 2.8 po trasie ;)

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak czasami widzę technikę jazdy (szczególnie młodych kierowców ) to jestem więcej niż pewny że spalę mniej katując 2.8 po mieście niż taki pacjent 1.4 w trasie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe który z kolegów tu na forum ma coś o tej pojemności tj. pedalskie 5.0 :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Przyszły samochód będzie rejestrowany na mnie i na ojca, to na pewno. Znajomy brata ma Passata b4 2.8 vr6 w sekwencji, pali mu ok 11l na 100km przy normalnej jeździe w mieście.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mirasek-mi tam się zdaje że największy udział w spalaniu ma kierowca a nie pojemność-zaręczam że dam radę spalić autem z silnikiem 1.4 więcej niż 2.8-założymy się ?

Mowa jest o normalnych kierowcach a nie o ludziach skrzywdzonych psychicznie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak czasami widzę technikę jazdy (szczególnie młodych kierowców ) to jestem więcej niż pewny że spalę mniej katując 2.8 po mieście niż taki pacjent 1.4 w trasie :D .

W tej konfiguracji raczej nie miałbyś szans powodzenia, choć zależy kto co rozumie przez katowanie ;) Mi osobiście przeszkadza tylko jedna technika jazdy, która skutkuje przejazdem czterech, w porywach do pięciu aut na zielonym. Spowodowana jest ekodrajwingiem czy innym cholerstwem uprzykrzającym życie ludzkie. Ja wyznaje teorię że do prędkości podróżnej należy rozpędzić się jak najszybciej, przez co silnik będzie obciążony krótko, więc spali mniej paliwa :D

A wiesz że bardzo chętnie bym się założył co do tego 2.8? Tyle że nie z 1.4 ale 1.5, i ja będę jechał tymże 1.5, co Ty na to? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

i tak wole zuzyc wiecej paliwa w 1.4 niz jechac jak pedal 5.0 ;)

Niepozorne 5.0 może zaskoczyć:D jakbym miał takie fundusze to nikt nie miałby ze mną szans :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A co? wchodziłbyś na 5000rpm żeby móc wąchać spaliny z pięciolitrówki? :blink:

Bo mówimy tu o realnych sytuacjach a nie pojemności 1.4 z LPG i NO2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Piszesz że nikt by nie miał z Tobą szans, a wiesz, nie wszyscy jeżdżą 1.4 :D

5000rpm to straszne, niebotyczne obroty! Jak można tak katować silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zapytaj Brzozaka :lol: hehe nie wiem czy na jakiś powiat jest więcej jak 4 pięciolitrówki więc na trasie nie ma auta które mogłoby zabawić sie z takim królem szos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To przejdźmy do meritum. Czy auto o pojemności silnika mniejszej niż 5.0 musi być wolniejsze, słabsze, itd. od auta o pojemności silnika 5.0?

 

W moim powiecie jest o wiele więcej niż 4 auta o pojemności 5.0 lub większej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj