mlodyrolnik22

Karminie prosiąt i świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam jestem młodym rolnikiem hoduje świnie i teraz mam problem bo mi prosiątka zdechły i weterynarz powiedział ze zle dobrałem składniki pokarmu. Jakie są właściwe proporcje karmienia takich małych prosiąt, a mają dwa miesiące. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

A co im podawałeś tak konkretnie, że ci po padały. Mi zdarzają się upadki w ciągu dwóch tygodni ale dwu miesięcznych to u mnie rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego trzeba udać się do żywieniowca niech ci ułoży dawkę pokarmową dla każdej grupy technologicznej i nie będzie wtedy takich problemów. Dwumiesięczne powinny jeść pewnie aminoraft ale bez receptury i dodatków nie zrobisz takiej paszy. Receptura musi się opierać na zbożach jakimi dysponujesz w swoim gospodarstwie lub na takich jakie zamierzasz kupować. Do tego dodatki w postaci soi, kwaów, tłuszczu roślinnego aby zapobiegać pyleniu się paszy. Potem trzeba jeszcze ustalić ile kg paszy ma przypadać na jednego prosiaka czy w tym przypadku warchlaka i dalej tylko liczyć zyski. Dobrym rozwiązaniem zapobiegającym problemom gastalnym u tych zwierząt jest stosowanie humokarbowitu i humobentofeu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Dwa miesiące to nie takie małe. Najlepiej kup paszę pełnoporcjową, jest ona podzielona na określony czas zazwyczaj do określonej wagi. Jeśli jesteś początkujący to kup sobie książkę o żywieniu! A co im podałeś i jakie miały objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Ja też kiedyś przedobrzyłem z takim 2-miesięcznymi zrobiłem za "mocną" paszę i obrzękówka gotowa, ale szybka reakcja zastrzyki i na szczęście tylko 2 szt. straciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mimo wszystko nie radze kombinować samemu z paszami dla prosiaków, kiedyś tez próbowaliśmy ale były bardzo słabe efekty. Przeszliśmy na pasze Provimi i nie ma problemu. Swoje dopiero podajemy gdy warchlak ma już około 25kg


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

czy można karmić świnie mlekiem od krów takim surowym słodkim nie kwaśnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

mam jeedną maciore która nie ma w ogule pokarmu, jest agresywna, wiec przez pierwsze apre dni prosiaki były karmone z butelki. macie może jakiś sprawdzony sposób jak ich nauczyć piś ormalnie z miski. prubowałem już wielu metod i nic, żadniego rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ahme999
      Ostatnio borykamy się w gospodarstwie z okropną biegunką-podajemy tylbian, oksytetracyklinę w znacznie zawyżonych dawkach i za nic nie pomaga! prosięta chudną i leje się z nich jak z kaczej D... macie może jakieś sprawdzone sposoby na biegunki, bo bo dwukrotne szczepienia każdego dnia po kilkadziesiąt prosiąt wykańczają i mnie i zwierzaki....
    • Przez Paspartou
      To co w temacie czyli na czym lepiej się wychodzi i jak wy robicie ???
    • Przez ursusek94
      mam problem z dwiema loszkami mają 7 miesięcy i około 90 kg, nie chcą się łachać. co zrobić? macie jakieś pomysły albo swoje sposoby żeby weszły w ruje? Pomocy. z góry za wszelkie podpowiedzi wielkie dzieki.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, ostatnimi czasy co raz więcej słyszę o tym, że od czerwca byki powyżej 24 miesięcy będą tańsze.Słyszeliście coś o tym? Czy to prawda?
    • Przez Robertkpa
      Witam,mam pytanie
      czy jeśli zaszczepię stado podstawowe(lochy) glewaxem 6 przeciw biegunce u prosiąt,to czy mogę nastepnego dnia zaszczepic je porcilisem ART przeciwko nosoryjówce,czy może musi być jakis czas odstepu miedzy tymi szczepieniami, z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj