Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

New Holland TD5050 Czy Case JX 90

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam! jest taki dylemat :D Który będzie lepszy Case czy New Holland. Kilka razy natknełem się że to jest to samo tylko że pod inną maską. Więc dlaczego NH jest Tańszy ? Więc to chyba nie jest to samo:) Jeśli ktoś użytkuje te ciągniki prosiłbym o opinie . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

nie raz slyszałem że akurat te dwa modele to praktycznie się niczym nie różnią oprócz kolory ta sama fabryka je robi... tak jako ciekawostke zastanawiałeś sie kiedyś czemu HOOP COLA jest droższa od COLI ORGINAL z biedronki? płacisz za marke w większych modelach podobno można sie doszukać podobno różnic w opcjach wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

naprzykład mi case jx zaproponowali o 12 tyś mniej niż new holland td to jest tylko marketing nic innego bo te ciągniki są takie same różnią sie tylko kolorem, dachem, maską, światłami a i jx ma w standardzie pompe 61 l/min a td 45 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprawdzajcie co jest w wyposażeniu jak porównujecie i sprawdzajcie czy oba ciągniki mają takie same rodzaje WOM. Oglądałem CASE JX i tego samego dnia jego odpowiednik u dealera NH - spytałem czy to jest to samo, dealer NH że tak oczywiście. Cena była zbliżona (różnica w marży sprzedawcy). Jak zapytałem o WOM to się gość zdziwił. NH był biedniejszy w prędkości WOM.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jx i td mają też inne przednie mosty, choć nie wszystkie, nie wiem od czego to zależy, ale jx widziałem kilka i wszystkie miały układ kierowniczy na dwóch siłownikach a td na jednym lub na dwóch,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

NH DT5050 to odpowiednik Case Jx95 :D

Case Jx90 to odpowiednik NH TD5040

 

Myslę że poza wyglądem różnic nie ma...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Case jest podobno lepiej, tzn "dokładniej" wykonany, ale to jest opinia dealera case'a więc mało obiektywna :D

@ziutul- porównaj sobie dokładnie ceny tych ciągników w takim samym wyposarzeniu, zapytaj o koszty serwisowania u poszczególnych dealerów i odległość; ale co równie ważne sprawdź jakie maszyny ma dany dealer w ofercie i które z nich w przyszłości chciałbyś sobie kupić czyli krótko mówiąc nawiązać współpracę z dealerem u którego byś w przyszłości wymienić swój park maszynowy.

No i to co prawie najwarzniejsze- wybierz kolor, osobiście nie cierpię czerwonego :lol:

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my mamy dopiero parę dni Case JX90 ale w porównaniu do NH to moim zdaniem Case jest zrobiony z lepszych materiałów, plastiki sa lepsze w środku no i niby to samo ale NH jest produkowany z gorszej jakości materiału ogólnie w całości tak czytałem gdzieś na forum ktoś się właśnie o tym wypowiadał że we Włoszech tam gdzie je składają to lepsze części jakościowo do Case a reszta do NH. Ciągniczek bardzo ładnie pracuje i przyjemny w obsłudze mimo rewersu mechanicznego to nie sprawia on kłopotu. Ja jak bym miał wybrać ponownie bym wybrał Case bo nie lubię niebieskich smerfów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

my mamy TD5050, jak na razie mamy go tylko ponad miesiąc, ale ma już ponad 16mtg :D ciągnik ładnie, równo chodzi, nie spala dużo i jest zwrotny, mi osobiście NH bardziej się podoba, szczególnie maska... wybór zależy od ciebie, a Case ma w standardzie klimę i pneumatykę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

zależy w jakim wyposażeniem już przyjdzie do dilera wtedy z takim jak przyjdzie jako standard sprzedają:D u nas za dopłatą było ale warto brać takie rzeczy:) tylko 4 halogeny robocze były w standardzie tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ta z DFem i Lambo, Same też tak było że niby DF lepszy a teraz chyba nikt nie powie że DF jest lepszy

miedzy case'em a NH też róznicy nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co mozna powiedziec o ciagniku jak ma 16h? on nawet dotarty nie jest wiec i na temat spalania sie nie mozesz wypowiedziec.

 

Ja ani tego ani tego by nie kupil. Na pewno nie serie TD. Obydwa modele sa skladane w Turcji, roznia sie kolorem, wystaczy do kabiny wsiasc.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nasz składany we Włoszech był na tabliczce jest i dokumentach to samo. Te ciągniki już są jak ktoś pisał gdzieś 70% dotarte na hamowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

o dotarciu to nie wiem jak w tych modelach, ale bez wzgledu na markę traktory nowe już są docierane na hamowni w fabryce, tak słyszałem :D

Mi osobiście z wyglądu nh bardziej się podoba niż case ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tak, ciągniki są fabrycznie dotarte i jeśli ruszysz w pole to na 70% nic nie powinno się stać, @statek mój ma 16mth, ale mój wujek ma TD80D od ponad 2 lat i żadnej awarii nie było w nim, a to chyba o czymś świadczy... Case i NH składane są we Włoszech, ale niektóre podzespoły składane są w innych krajach np. tylne mosty w Turcji, ale czym tu się przejmować, jak już nawet JD ma kilka części Chińskich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Bo chodzi o to że już nawet w mercedesach wkładają chińskie albo koreańskie odpowiedniki ponieważ są o wile tańsze od rodzimych czasami się trafi że nawet lepsze. Po prostu każda firma tnie koszty produkcji aby więcej zarobić i też aby maszyna była tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przeczytaj instrukcje i zobacz czy jest dotarty:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

właśnie w instrukcji tak piszą, że jest dotarty, a dealer mówił że na 70% nic się nie stanie, ale my rzez zimę go dotrzemy na pusto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@ChiquitaB CNH jest jako jeden koncern i nie ma tak ze jeden ciągnik składany jest lepiej i gorzej kazdy jest tak samo traktowany jedynie moze byc ze danym egz. mogli niedokręcic czegoś . Sam mam zamiar kupic ciagnik tez podobnej mocy ale to zalezy ile dealer bedzie chcial za case cs95 pro jesli za drogo to bede zmuszony wybrac TD5050 albo T5040/50


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ok dobrze zgadzam się dodam też że Case wychodzi drożej bo się płaci również za markę. W USA NH nie jest tak popularny jak u nas tam JD oraz Case to czołowe marki na rynku i za to się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj