jankes91

Deutz Fahr seria DX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes91    0

Witam ,zacząłem się rozglądać za ciągnikami Deutz Fahr serii dx o mocy pow 100hp.Chciałbym się dowiedzieć czy silniki tych ciągników występowały tylko w wersji chłodzonej powietrzem czy były także wersje chłodzone cieczą.I mam jeszcze jedno pytanie czym różnią się od siebie DXy oznaczone np. Dx110 od Dx np.6.10,Bo moc niby ta sama.Z góry dziękuje :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No więc tak...

te serie Deutz'ów występowły tylko i wyłącznie z silnikami chłodzonymi powietrzem :D

Co do różnic to Dx 6.10 jest poprostu młodszą wersją Dx110 różnią się chyba głównie przednim mostem oraz szczegółami w kabinie oba mają po ok. 100KM jak chcesz coś większego to rozejrzyj się za DX120 lub 6.30


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Dx 110 ma 102km, chłodzony powietrzem, nie do zagotowania :D

Wujka ma 13.000 mtg bez remontu, śmiga aż miło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

niema co się bać silników chłodzonych powietrzem jeśli pasek i wentylator jest w dobrym stanie to nie da się go zagrzać nawet w najciężyszch warunkach, przecież inzynierowie poważni to wymyślali, pozatym te silniki projektowane są z większą tolerancją na rozszeżalność cieplną mogą mieć tendencję do lekkiego brania oleju (bardzo znikomego) co jest absolutnie normalne gdy silnik jest jeszcze zimny, więc teoretycznie jest to silnik który trudniej zarżnąć od silnika chłodzonego cieczą, chyba że peknie pasek a ty nie zobaczysz kontrolek od temperatury i wskaźników to wtedy cudów niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcio88    0

Ja posiadam Dx 6.61(143 km). Bardzo mocna i solidna maszyna, polecam ciągniki tej serii. Modele 6.71 i 6.81 posiadają silniki chłodzone cieczą- produkcja MWM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Też słyszałem że te silniki są nie do zajechania, i nie grzeją się. Sam rozglądam się za serią DX.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

No szkoda trochę że tylko powietrzem,a wie ktoś jak z dostępnością części do nich.Zastanawiałem sie jeszcze nad SAME Laser to chyba to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Szkoda, nie szkoda ale naprawdę daje rade chłodzony powietrzem. Do tego jest bardzo wytrzymały, nie do zajechania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Części są dośc łatwo dostępne np. w sklepach Grene z resztą na Allegro też ich nie brakuje ;)

A o chłodzenie powietrzem to się niemartw mój przez prawie 4 lata ani razu nie miał z tym problemu :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

A jaką mają dokładnie moc modele Dx85, Dx90, Dx110, Dx6.05 i Dx6.10? Bo niektórzy mówią ze Dx110 ma 110KM a inni że ma 105KM. Jak to z tym jest?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

witam ja mam dx 90 z 82roku to bardzo wygodna mocna i ekonomiczna maszyna i z pewnością cięrzko jest go przegrzać myślę że 105 czt 110 to szczeguły raczej skup uwage na tym aby wybrać w jak najlepszym stanie ciągnik który ma nascie lat

mi się to udało


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam..potrzebuje opinii o tym ciagniku, jak z awaryjnoscia moze jakies słabe punkty.... jakie ma wyposazenie...tzn co mechaniczne a co elektryczne...ja komfort pracy i widocznosc w kabinie...czy przełożenia skrzyni biegów zadowalaja... miałby pracowac z agregatem podorywkowym 2.6, uprw-siewnym 3,0 i plugiem 4x40.dzieki z góry za wypowiedzi


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jak będzie miał te 100km to z tymi maszynami da sobie radę. U wuja pracuje z podobnymi i chodzi fajnie. Mocnym punktem DX 110 jest właśnie silnik, jest wytrzymały. Komfort pracy też jest dobry, kabina jest przestronna i 2 osobowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a moze cos o DX 6.05...one maja szyberdach?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dx'y nie posiadają szyberdachu ale za to przednia szyba otwiera się ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habra    0

ja pier**le co za zal nie ma szyberdachu i nie kupuje ale sa skrzynie wytrtzymałe smigaja ze az miło muj ma 8tys mtg i smiga deutz to dobre ciagniki nie kupuj zadnych same lamborghini bo to złomy tylko sie sypia ale deutz sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

@habra co ty sie tu rzucasz powiedz...nikt nie napisał ze jak nie ma szybra to nie kupuje wiec twoj wywód pozal sie Boze jest calkowicie bez podstawny. czytaj ze zrozumieniem lepiej


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Oba dośc ładnie wyglądają na pierwszy rzut oka...

Dx6.30 ma ładnie "wygłaskany" pedał sprzęgła co może świadczyc o dośc pokażnym przebiegu...

 

 

Na mój gust ten dośc dobrze wygląda jak na swój wiek:

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=deutz+dx120+1982&category=78208&buy=0&clear_cookie=0&listing=0&postcode_enabled=0&state=0&order=t&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak jest ze spalaniem, pytam bo ciężkie czasy, jakie mają pompy wtryskowe rzędowe czy rotacyjne, no i czy wtrysk paliwa jest bezposredni czy posredni? Ja mam mf i nie narzekaam ale mysle o ciagniku o mocy 110-130KM.

no i jeszcze czy dużo w nim elektroniki??

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

W takim do około 87r. prawie wcale nie ma elektroniki ;) a o spalaniu na razie nie mogę nic powiedzieć bo dopiero 2tyg. temu przyprowadziłem sobie takiego DX-a ale ogólnie to fajne ciągniczki :rolleyes:

Edytowano przez emillo1212

Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@emillo1212 jaki model kupiłeś?

Elektronika była w niewielkim stopniu zazwyczaj w większych modelach tj. Dx 6.50 miały PowerShifta a w niektórych można spotkac EHR ale to już rzadkośc...Deutz-Fahr-DX-650-899173.jpg?height=600&width=800&quality=80

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach Deutz'a DX 6.30 ,6.10 lub 6.05, aby później nie żałować.

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj